آمادگی تامین اجتماعی برای همکاری در حوزه گردشگری خارجی

به گزارش بازیکده، دکترسیدتقی نوربخش در نشستی با رئیس و نمایندگان گروه هتل های آکور فرانسه، فعالیت هولدینگ گردشگری تأمین را شامل بخش های گردشگری سیاحتی، زیارتی و توریسم درمانی عنوان نمود و گفت: در این سه حوزه قابلیت های زیادی برای فعالیت وجود دارد.

آمادگی تامین اجتماعی برای همکاری در حوزه گردشگری خارجی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای تضمینی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

نوربخش اضافه نمود: تنوع آب و هوایی و وجود اماکن زیارتی و همچنین امکانات درمانی موجود در کشور این امکان را فراهم می نماید که ایران در هر سه حوزه امکان فعالیت بسیار مطلوب و گسترده داشته باشد.

وی با بیان اینکه کمپانی آکور در حوزه های مختلف توریسم فعال است و استراتژی این مجموعه نیز همکاری با هلدینگ های منطقه ای است، اضافه نمود: امیدواریم بتوانیم با کمپانی آکور همکاری مشترک داشته باشیم و تصمیم این شرکت برای ورود به بازار گردشگری ایران زمینه ساز سود دوطرفه برای هلدینگ گردشگری تأمین و این شرکت باشد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه در هلدینگ گردشگری سعی شده است که تمام امکانات گردشگری سازمان تجمیع گردد، اظهار کرد: در این هلدینگ هتل های هما، مهمانسراهای دنیاگردی، راه آهن رجا در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و هواپیمایی آسمان نیز که در اختیار سازمان بازنشستگی کشوری است و با آن مجموعه نیز همکاری بسیار نزدیکی وجود دارد.

نوربخش گفت: با توجه به اینکه ساختار سازمان تأمین اجتماعی بر اساس مزایای تعریف شکل گرفته است و خدمات به صورت بین نسلی ارائه می گردد؛ این الزام وجود دارد که بخشی از منابع حق بیمه دریافت شده سرمایه گذاری می گردد.

وی اضافه نمود: در این رابطه نهادهای سرمایه گذاری در سازمان شکل گرفته اند و در بخش سرمایه گذاری 7 هلدینگ فعال وجود دارد و سرمایه گذاری سازمان در حوزه هایی انجام می گردد که در توسعه ملی موثر باشد.

نوربخش ادامه داد: بخش هایی همچون نفت و گاز، دارو، ساخت و ساز، معدن و فولاد، سیمان، حمل و نقل و گردشگری مهمترین حوزه های سرمایه گذاری سازمان هستند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به جمعیت 40 میلیون نفری افراد تحت پوشش این سازمان گفت: این گستره وسیع فعالیت باعث شکل گیری سرمایه اجتماعی برای این سازمان شده است و منافع مربوط به سرمایه گذاری ها و فعالیتهای مالی این مجموعه در نهایت در خدمت بیمه شدگان و بازنشستگان قرار می گیرد.

استقبال از سرمایه گذاری مشترک برای ساخت هتل های جدید

مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین با استقبال از سرمایه گذاری مشترک برای ساخت هتل های جدید، گفت: در برنامه ششم توسعه گردشگری مورد توجه قرار گرفته است و در این حوزه می توانیم همکاری مناسبی داشته باشیم و ساخت هتل های جدید در ایران مورد احتیاج است.

ابراهیم بای سلامی با بیان اینکه در گروه هتل های هما 10 هتل جدید برا سرمایه گذاری و ساخت در نظر گرفته شده است، اضافه نمود: سازمان تأمین اجتماعی بهترین و معتبرترین شریکی است که سرمایه گذاران خارجی می توانند برای همکاری در ایران انتخاب نمایند.

وی با بیان اینکه ما در همکاری با آکور جدی هستیم، گفت: شرکتهای بزرگ فعال در صنعت توریسم به ما پیشنهاداتی داده اند و ما در حال آنالیز پیشنهادات مختلف هستیم. با آنالیز که از شرایط آکور داشته ایم امکان همکاری بسیار مناسبی با این گروه داریم.

ابراهیم بای سلامی با بیان اینکه طرح آمایش گردشگری در دستور کار هولدینگ گردشگری تأمین اجتماعی قرار گرفته است، گفت: ما محیط سرمایه گذاری را آنالیز و پروژه های دارای صرفه مالی بیشتر را شناسایی می کنیم. در حال حاضر حدود 100 هتل ناتمام در کشور وجود دارد که شماری از آنها را که شرایط مناسب تری برای سرمایه گذاری دارند را انتخاب نموده و می توانیم برای سرمایه گذاری مشترک مورد توجه قرار دهیم.

مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین با اشاره به توانمندی های موجود در کشورمان در حوزه نیروی انسانی متخصص گفت: در رابطه با نیروی انسانی ظرفیت خوبی در کشور ما وجود دارد و در ایران فارغ التحصیلان زیادی در رشته دنیاگردی وجود دارند که با رونق صنعت گردشگری امکان استفاده از این افراد نیز وجود خواهد داشت.

آماده مذاکره و همکاری با گروه هتل های آکور هستیم

مدیرعامل گروه هتل های هما نیز در این جلسه گفت: برای ساخت هتل های جدید، بازسازی هتل های موجود، مدیریت هتل ها و همچنین آموزش هتل داری مطابق با استانداردهای روز دنیای آماده مذاکره و همکاری با گروه هتل های آکور هستیم.

علی رحیم پور با بیان اینکه گروه هتل های هما در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن سود آوری مناسبی داشته است و ورود گردشگر خارجی نیز به مجموعه هتل های هما 110 درصد رشد داشته است گفت: برای سال 2016 نیز هتل های هما در شیراز و تهران رزرو شده اند که همه این موارد نشانه فرایند رو به رشد صنعت گردشگری در ایران است.

وی اضافه نمود: در رابطه با ساخت هتل های جدید با توجه به اینکه گروه هتل های هما در حال حاضر هتل های 5 ستاره در اختیار دارد، می توان برای ساخت هتل های 3 ستاره برای اقشار متوسط نیز برنامه ریزی کرد.

رحیم پور ادامه داد: گروه هتل های هما محدودیتی برای همکاری مشترک با سرمایه گذار خارجی ندارد و با توجه به پتانسیل بالایی که در هولدینگ گردشگری سازمان تأمین اجتماعی موجود است و همچنین منابع قابل توجه این مجموعه می توانیم همکاری خوبی داشته باشیم.

سال های زیادی برای همکاری با ایران در انتظار بودیم

سباستین بازین رئیس گروه هتل های آکور نیز در این جلسه از فراهم شدن امکان همکاری و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در ایران اظهار خوشنودی کرد و گفت: ما سالهای زیادی برای همکاری با ایران در انتظار بودیم و در این مدت آنالیز های زیادبی انجام دادیم.

وی اضافه نمود: خوشبختانه امروز توانستیم از فرصت فراهم شده استفاده کنیم و با قابلیت ها و ظرفیت های کشور ایران بیشتر آشنا شویم و در رابطه با سرمایه گذاری مشترک وارد مذاکره با ایران شویم.

سباستین بازین با بیان اینکه هتل آکور سابقه 50 ساله در صنعت گردشگری و هتل داری دارد و در 92 کشور دنیا دارای شعبه است، گفت: هر بار که به کشوری وارد شویم فرصت ها و ریسک های موجود در آن کشور را برای سرمایه گذاری و همکاری مشترک آنالیز می کنیم و در حال حاضر آماده همکاری و سرمایه گذاری مشترک در ایران هستیم.

وی با بیان اینکه گروه هتل های آکور می تواند در زمینه گردشگری داخلی و بین المللی در ایران همکاری داشته باشد، گفت: پیشنهادات تعیین ما برای آغاز همکاری در ایران تکمیل هتل های نیمه تمام و شناسایی محل های پربازدید و مورد علاقه گردشگران برای ساخت هتل های جدید است.

رئیس گروه هتل های آکور اضافه نمود: با آنالیز که از شرایط ایران داشته ایم برای ما تعیین شده است که در ایران امکان سمایه گذاری و همکاری مشترک به خوبی فراهم است و با توجه به امکانات و قابلیت های فراوان و وجود تخصص های لازم در این رشته امکان همکاری مشترک به خوبی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 636

به "آمادگی تامین اجتماعی برای همکاری در حوزه گردشگری خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی تامین اجتماعی برای همکاری در حوزه گردشگری خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید