اجرای طرح یارانه دستمزد در 16 استان

به گزارش بازیکده، خبرنگاران : مطابق اظهارات مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار قرار است طرح یارانه دستمزد در16 استان عملیاتی گردد و منابع آن تأمین شده است.

اجرای طرح یارانه دستمزد در 16 استان

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال در شرایط بحران مالی است . در راستای حمایت از مناطق غیر برخوردار از اشتغال شیوه نامه پرداخت یارانه دستمزد با اولویت مناطق کم برخوردار و مناطق غیر برخوردار از اشتغال ابلاغ شد.

یارانه دستمزد، وجهی است که توسط دولت به موجب این شیوه نامه به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر 35 سال به کارفرما پرداخت و منابع این طرح از محل منابع پیش بینی شده اشتغال در قانون بودجه سنواتی، کمکهای مردمی و منابع ناشی از اجرای هدفمندی یارانه ها تامین می گردد.

به عبارت بهتر, طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال در شرایط بحران مالی است،این طرح اکنون در کشور در حال اجراست و به کارآفرینانی که دانش آموختگان دانشگاهی را جذب نمایند 30 درصد یارانه دستمزد می دهد.

* اشتغال 6 هزار و 750 نفر با اجرای پیروز طرح پرداخت یارانه دستمزد

عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جامعه هدف طرح پرداخت یارانه دستمزد را، جوانان بیکار جویای کار شغل اولی در مناطق محروم و کم برخوردار از اشتغال و همچنین بنگاه های مالی رسمی فعال در شهرستان های کم برخوردار از اشتغال در کشور اعلام کرد و گفت: این طرح به عنوان ابزار تشویقی برای جذب نیروی کار جدید توسط کارفرمایان بخش خصوصی و تعاونی در استان های کم برخوردار شامل ایلام، کردستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد در سال 1398 عملیاتی شد و انتظار می رود سازمان برنامه و بودجه، منابع کافی برای اجرای فاز دوم این طرح در 16استان مرزی در سال 99فراهم آورد.

ایجاد 6هزار و 752فرصت شغلی در استان های هدف طرح پرداخت یارانه دستمزد طی یکسال اجرا از سال 98تاکنون، نشان دهنده میزان اثربخشی برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب سیاست های فعال بازار کار است.

علاالدین ازوجی؛ مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار درباره طرح یارانه دستمزد می گوید: این طرح تا سال گذشته در 8استان و سال جاری در 16استان در حال اجرا است. 8استان محروم و کم برخوردار و 8استان مرزی نیز به آن اضافه شده است. طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال در شرایط بحران مالی است،این طرح اکنون در کشور در حال اجراست و به کارآفرینانی که شغل اولی که عمدتاً فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند را جذب نمایند 30درصد یارانه دستمزد می دهد.یارانه دستمزد تجربه اول کشور است.

ازوجی اعلام کرد: سال 98 بر اساس منابع ایجاد 5هزار شغل را پیش بینی می کردیم که تا سرانجام سال تعداد اشتغال جدید از این طرح به 6هزار نفر رسید. برای سال 99 و سال 1400، پیش بینی ها این است که حدود 16هزار شغل اولی با یارانه دستمزد ایجاد گردد. منابعی که برای این طرح در سال 99 در نظر گرفته شده است حدود 32میلیاردتومان منابع داده شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1144

به "اجرای طرح یارانه دستمزد در 16 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح یارانه دستمزد در 16 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید