استقبال چین از تصمیم دولت افغانستان برای آزادی زندانیان طالبان

به گزارش بازیکده، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به تصمیم اخیر افغانستان برای آزاد کردن 400 عضو دیگر طالبان اظهار کرد کشورش از تصمیم دولت و مردم افغانستان بر اساس تشریفات مشورتی داخلی و رایزنی لویه جرگه برای آزادی زندانیان طالبان، استقبال می نماید.

استقبال چین از تصمیم دولت افغانستان برای آزادی زندانیان طالبان

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

جائو لی جیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اضافه نمود: آزادی طالبان با اصول فرایند صلح و آشتی افغانستان منطبق است و اعتقاد دارم شرایط مساعد را برای برگزاری مذاکرات داخلی فراهم خواهد نمود.

دولت افغانستان که از آزادی 400 زندانی خطرناک طالبان خودداری می کرد خاتمه روز آدینه گذشته برای تصمیم در خصوص آزادی آنها، لویه جرگه مشورتی را با حضور سه هزار و 400 نماینده از سراسر افغانستان در کابل تشکیل داد لویی جرگه در نهایت تصمیم گرفت که دولت این زندانیان را آزاد کند.

لویی جرگه تصویب کرد که در مقابل آزادی زندانیان گروه طالبان، این گروه به آتش بس دایمی تن داده و گفت و گوی بین الافغانی را شروع کند همچنین بر اساس این تصمیم زندانیان آزاد شده نباید به میدان جنگ بر گردند و به حفظ دستاوردهای 19 سال گذشته و حفظ حقوق زنان، قانون اساسی و حاکمیت ملی پایبند باشند.

بدنبال این موضوع، دو روز پیش ،یکشنبه، رییس جمهوری افغانستان، فرمان آزادی 400 زندانی طالبان را امضا کرد و براساس گفته دولت و سخنگوی گروه طالبان در قطر، احتمال شروع گفت و گوی بین افغانستانی تا 6 روز آینده وجود دارد.

طالبان هم از تصمیم لویه جرگه مبنی بر آزادی 400 زندانی این گروه استقبال نموده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1092

به "استقبال چین از تصمیم دولت افغانستان برای آزادی زندانیان طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال چین از تصمیم دولت افغانستان برای آزادی زندانیان طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید