ایران سیزدهمین ارتش قدرتمند دنیا را دارد

به گزارش بازیکده، معاون تربیت و آموزش پدافند هوایی ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در آخرین ارزیابی های جهانی به عنوان سیزدهمین ارتش قدرتمند جهانی معرفی شده است.

ایران سیزدهمین ارتش قدرتمند دنیا را دارد

امیر سرتیپ دوم ستاد محمدرضا علیان نژاد روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده مرکز آموزش درجه داری حضرت علی اکبر(ع) اراک اضافه نمود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمامی مراحل ساخت و فراوری جنگ افزارهای روز جهان و سازماندهی نیروهای نظامی حرف های بسکمک برای گفتن دارد که این مهم کشورمان را به عنوان یکی از قدرت های نظامی منطقه معرفی نموده است.

وی ادامه داد: ممکن است بعضی از کشورهای منطقه تجهیزات نظامی بیشتری نسبت به ایران داشته باشند اما این تجهیزات به طور کامل وابسته به کشور فراورینماینده است در صورتی که ارتش ایران سازنده انواع جنگ افزارها و تجهیزات نظامی است و هیچ وابستگی در این خصوص به خارج از کشور وجود ندارد.

امیر سرتیپ دوم علیان نژاد اضافه نمود: ارتش ایران در گذشته نه تنها نسبت به تجهیزات نظامی وابسته بود، بلکه اجازه تعمیرات تجهیزات نظامی را هم نداشت اما اکنون بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، ارتش ما در این حوزه به مرحله خودکفایی رسیده است.

وی اضافه نمود: معیار سنجش قدرت ارتش جمهوری اسلامی ایران تنها براساس امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی نیست بلکه نیروی های ارزشی و نظامی ایران به صورت خودجوش برای دفاع از میهن پا در عرصه های مختلف می گذارند.

معاون تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش اضافه نمود: ساخت انواع تجهیزات نظامی در بخش های مختلف با توجه به جوانان مستعد کشور نشان از باور قلبی برای رسیدن به صندلی برتر نظامی برای مقابله با هرگونه تجاوز احتمالی است.

امیر سرتیپ دوم علیان نژاد گفت: مرکز درجه داری حضرت علی اکبر(ع) اراک با وجود کمبودها و کاستی های زیرساختی، یکی از مراکز پیروز کشور محسوب می گردد و انتظار می رود مسئولان استانی در تامین زیرساخت ها این مرکز را کمک نمایند.

در این آیین سرهنگ ستاد قاسم جلیلوند به عنوان فرمانده مرکز درجه داری حضرت علی اکبر(ع) پدافندهوایی اراک معرفی و از خدمات سه ساله سرهنگ ستاد محمد بهاروند فرمانده اسبق این مرکز تقدیر شد.

فرمانده مرکز درجه داری حضرت علی اکبر(ع) اراک، ارشد نظامی ارتش ایران در استان مرکزی محسوب می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 14 آذر 1398 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 446

به "ایران سیزدهمین ارتش قدرتمند دنیا را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران سیزدهمین ارتش قدرتمند دنیا را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید