باید قدردان زحمات ممیزان مالیاتی که با وجدان کاری در جهت تامین منابع پایدار کشور کوشش می&zwnjکنند، باشیم

به گزارش بازیکده، رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تاکید نمود: باید قدردان زحمات ممیزان مالیاتی که با وجدان کاری در جهت تامین منابع پایدار کشور کوشش می نمایند، باشیم.

باید قدردان زحمات ممیزان مالیاتی که با وجدان کاری در جهت تامین منابع پایدار کشور کوشش می&zwnjکنند، باشیم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست که روز دوشنبه 18 آذرماه و با حضور وزیر امور مالی و دارایی، رئیس کل سازمان امور مالیاتی و اعضای کمیسیون مالی مجلس برگزار گردید، اظهار کرد: کوشش در راه برقراری نظام عادلانه مالیاتی یک جهاد عظیم است و کسانی که با این نیت و کوشش صادقانه در این سازمان فعالیت می نمایند; کارشان شایسته تقدیر است.

محمد باقر قالیباف با بیان اینکه در این موقعیت و شرایط خاص که کشور علاوه بر تحریمها، درگیر بیماری کروناست و کار در این شرایط سخت و سخت است، اضافه نمود: در عین حال باید قدردان زحمات ممیزان مالیاتی هم باشیم که با وجدان کاری و کوشش بی وقفه در جهت تامین منابع پایدار کشور کوشش می نمایند. البته تعداد معدودی از افراد متخلف در هر سازمانی وجود دارد که وجود آنها فعالیت صادقانه دیگران را زیر سوال نمی برد و باید محکم و قاطع با آنها برخورد گردد.

وی اضافه نمود: در شرایط کنونی که توفیق اجباری حذف نفت از بودجه را پیش رو داریم، می توانیم با توانمندسازی و افزایش کارآیی نظام مالیاتی، تهدیدهای مالی را با اتکا بر مالیات، به فرصت تبدیل کنیم.

رئیس مجلس، ضمن تاکید براینکه نظام مالیاتی کشور نیازمند اصلاحات اساسی است، گفت: این اصلاحات مقدمه همه اصلاحات دیگر مالی در کشور است; زیرا نظام مالیاتی عادلانه، نظامی است که به نسبت بهره مندی افراد و بصورت هوشمند از آنها مالیات گرفته گردد.

قالیباف، بر عزم مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون مالی در همکاری با سازمان امور مالیاتی برای تکمیل برنامه های هوشمندسازی نظام مالیاتی و با اشاره به موفقیت های سازمان امور مالیاتی در تحقق درآمدها، بر لزوم پرهیز نمایندگان مجلس از هر گونه دخالت در عزل و نصب مدیران تاکید نمود.

لازم به ذکر است، در این جلسه وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز از آمادگی این وزارتخانه برای انجام اصلاحات اساسی در حوزه نظام مالیاتی به ویژه اجرایی کردن قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان اطلاع داد.

دکتر فرهاد دژپسند نیز در این نشست، ضمن تشکر از زحمات همکاران سازمان امور مالیاتی کشور و با اشاره به برنامه های هوشمند سازی نظام مالیاتی و رکوردهای تحقق بالای صد درصدی درآمدهای مالیاتی در سال 1398 و هفت ماهه و هشت ماهه سالجاری، این موفقیت ها را ناشی از کوشش موثر سازمان امور مالیاتی کشور در اجرای برنامه های مبارزه با فرار مالیاتی و وصول معوقات برشمرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور نیز در این ملاقات، با حمایت قاطع از عملکرد کارکنان دستگاه مالیاتی و قدردانی از زحمات همکاران سازمان خاطرنشان ساخت: قاطبه کارکنان سازمان، افرادی خدوم، شریف، درستکار، پاکدست و مسئولیت پذیر هستند و از هیچ کوششی برای پیروزی کشور در این جنگ مالی دریغ نمی نمایند.

دکتر پارسا ادامه داد: نظام مالیاتی هم اکنون در حال اجرایی کردن برنامه های عظیمی همچون اجرای نظام مالیاتی هوشمند است که این امر تحول عظیمی در اقتصاد کشور ایجاد خواهد نمود.

معاون وزیر امور مالی و دارایی، همچنین ضمن تبیین برنامه ها ودستاوردهای نظام مالیاتی در حوزه های همچون تحقق درآمدهای مالیاتی همزمان با پیگیری و اجرای برنامه های هوشمندسازی نظام مالیاتی و استقرار نظام جامع و فراگیر پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، اقدامات سازمان در حوزه چابک سازی فرایندها و خدمات الکترونیکی مالیاتی را تشریح کرد.

وی در سرانجام سخنان خود، با تاکید بر ضرورت حمایت مجلس از طرح ها و لوایح مالیاتی و همچنین پشتیبانی از برنامه های تحول نظام مالیاتی و همدلی با کارکنان خدوم این دستگاه، عنوان داشت: نظام مالیاتی برای تحقق نظام مدرن و هوشمند مالیاتی، نیازمند حمایت و همراهی کلیه ارکان نظام و به ویژه دستگاه های اجرایی است که قانون آنها را ملزم به ارایه اطلاعات به این سازمان نموده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1302

به "باید قدردان زحمات ممیزان مالیاتی که با وجدان کاری در جهت تامین منابع پایدار کشور کوشش می&zwnjکنند، باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید قدردان زحمات ممیزان مالیاتی که با وجدان کاری در جهت تامین منابع پایدار کشور کوشش می&zwnjکنند، باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید