برانکو پیروز بود چون پرسپولیس ثبات داشت، استقلال همدل نبود

به گزارش بازیکده، رضا رجبی در گفت وگو با خبرنگار مهر، در خصوص ارزیابی اش از هجدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران گفت: لیگ هجدهم را باید از چند جنبه ارزیابی کنیم؛ ابتدا بحث های فنی که امسال موجودیت فنی لیگ بالا نبود. پدیده ای در لیگ وجود نداشت و شاهد بازیکن سازی در این لیگ نبودیم.

برانکو پیروز بود چون پرسپولیس ثبات داشت، استقلال همدل نبود

کارشناس فوتبال ایران ادامه داد: از نظر هیجانات لیگ، حُسن این دوره از مسابقات این بود که وضعیت تیم هایی که برای قهرمانی می جنگیدند، تا آخرین هفته مشخص نبود و این بر جذابیت های لیگ امسال اضافه کرده بود اما متأسفانه در بحث فرهنگی همچنان درجا زدیم و نتوانستیم شرایطی را به وجود بیاوریم که ورزشگاه های ما عاری از حرف های غیرمنطقی و توهین های زیاد باشد. در این زمینه هم پیروز نبودیم و نتوانستیم شرایطی را به وجود بیاوریم که آرامش در بین تماشاگران حکمفرما شود و آنها فقط به تشویق تیم خود بپردازند.

رجبی ادامه داد: متأسفانه باید بگویم لیگ آشفته ای داشتیم و اتفاقات زیادی در آن رخ داد که همه اینها نشان دهنده آن بود که نظم خاصی در لیگ ما وجود نداشت.

وی تأکید کرد: در اجرای برنامه لیگ، زمان فشرده ای داشتیم البته تا حدودی طبق استانداردها عمل کردیم اما به دلیل اردوهای طولانی مدت تیم ملی، بازی های لیگ بسیار فشرده برگزار شد و تیم ها بابت این مسئله بسیار معترض بودند.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: در مجموع باید بگویم فوتبال ما از لحاظ فلسفه و بُعد فنی، پیشرفت آن چنانی نداشت و اگر می خواهیم فصل آینده این اتفاقات در فوتبال ما رخ ندهد، باید یک برنامه ریزی دقیق را برای لیگ نوزدهم داشته باشیم.

رجبی در خصوص عملکرد تیم استقلال در فصلی که به سرانجام رسید و منجر به کسب مقام سوم این تیم شد، گفت: امسال یکی از سال هایی بود که آبی پوشان پُرمهره ترین تیم بودند و می توانستند به راحتی قهرمان شوند اما مثلث شفر و دو مدیر سابق استقلال این قهرمانی را از استقلال گرفت. آنها در ابتدای فصل، مدت ها درگیر جذب تیام و جباروف بودند و بارها این دو را همانند پتک بر سر مردم کوبیدند.

کارشناس فوتبال ایران شرح داد: شفر 20 روز پیش از شروع فصل، برای کارشناسی از ایران خارج شد و در بدترین شرایط، تیم را تنها گذاشت. دیدیم که بیژن طاهری در سرانجام فصل لب به سخن گشود که از نظر بدنی، تیم در شرایط خوبی نبوده است. چرا پرسپولیس در ادامه فصل کم نیاورد اما استقلال دچار این معضل شد؟ به این دلیل که هم در پیش فصل و هم در نیم فصل، آبی پوشان بدنسازی خوبی نداشتند.

وی در ادامه گفت: لجبازی باشگاه با مردم و صادق نبودن مدیران تیم با بازیکنان باعث شد تا بازیکنان استقلال شرایط خوبی نداشته باشند و در سرانجام فصل ببینیم بازیکنانی چون حسینی، منتظری و غفوری، پرده از اتفاقاتی بردارند که نشان می داد در استقلال مسائل بسیار زیادی وجود داشت.

رجبی شرح داد: متأسفانه در استقلال انسجام تیمی هم نبود؛ یکبار درگیری حسینی با رحمتی، بحث فوتبال ایران بود. بار دیگر نبود بازیکنان تأثیرگذاری چون باقری و قائدی، باعث شد تا شفر زیر سوال برود. در مجموع باید بگویم در نیمکت استقلال، همدلی وجود نداشت و هرکس به دنبال این بود که ساز خودش را بزند. در سالی که استقلال می توانست به قهرمانی دست پیدا کند، به راحتی به دلیل اختلافات داخلی، این قهرمانی را به حریف دیرینه اش واگذار کرد. نبود ثبات در استقلال، منجر به این شد تا باز هم یکبار دیگر هواداران که در سرما و گرما کنار تیم بودند، در سرانجام فصل شاهد رتبه سومی استقلال باشند.

مدافع پیشین تیم فوتبال استقلال با انتقاد از مدیران این تیم گفت: برانکو چرا در پرسپولیس پیروز بود؟ زیرا تیم او از ثبات مدیریتی برخوردار بود. همدلی در تیمش وجود داشت و همه یک هدف داشتند اما در استقلال چنین وضعیتی وجود نداشت و هرکس به دنبال منافع خودش بود. سرمربی تیم به دنبال جذب بازیکنانی بود که اصلاً کیفیت نداشتند و دیدیم بعد از مدتی به دلیل اعتراضات مردمی، مجبور شدند دو بازیکن را از لیست استقلال حذف کنند اگرچه بازیکنانی مثل ای سما و پاتوسی به هنگام حضور در استقلال، عملکرد خوبی داشتند که این هم دست پخت شفر نبود.

رجبی در خصوص اعتراضاتی که به داوری و وزارت ورزش شده است، گفت: من این اعتراضات را قبول ندارم. وقتی تیمی نتیجه نمی گیرد، داوری و وزارت ورزش تأثیری در روند عدم پیروزیت تیم ها نداشتند. وقتی تیمی خودش نمی تواند نتیجه بگیرد، نباید تقصیرها را به گردن دیگران بیاندازد. باشگاه می توانست نقاط ضعف خود را پوشش داده و نقاط قوتش را بیشتر کند اما متأسفانه این کارها انجام نشد. شرح وظایف در استقلال مشخص نبود و هیچ کس در این باشگاه سر جای خودش قرار نداشت.

رجبی در سرانجام گفت: بیشتر از هر چیز، دلم برای هواداران می سوزد که یک فصل بسیار سخت و پردردسر را پشت سر گذاشتند. آنها در سرما و گرما کنار تیمشان بودند اما متأسفانه به آنچه که می خواستند، دست پیدا نکردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 159

به "برانکو پیروز بود چون پرسپولیس ثبات داشت، استقلال همدل نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو پیروز بود چون پرسپولیس ثبات داشت، استقلال همدل نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید