بیانیه پرسپولیس علیه سازمان لیگ: اظهارات مسئولان سازمان لیگ با هیچ شاخه ای از علوم همخوانی ندارد

به گزارش بازیکده، تهران (پانا) - باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه ای به تبعیض آشکار سازمان لیگ علیه پرسپولیس اعتراض کرد.

بیانیه پرسپولیس علیه سازمان لیگ: اظهارات مسئولان سازمان لیگ با هیچ شاخه ای از علوم همخوانی ندارد

به گزارش رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، سازمان لیگ عصر امروز در اقدامی سوال برانگیز، برنامه ملاقاتهای معوقه از هفته های بیستم و بیست ویکم را اعلام نمود که طبق این برنامه، پرسپولیس مجبور است در یک شرایط نابرابر وارد مسابقات گردد.

این اتفاق در زمانی رقم می خورد که طی یک ماه گذشته، مدیریت باشگاه بارها نسبت به برگزاری دربی با شرایط برابر برای هر دو تیم و انجام ملاقات معوقه استقلال مقابل صنعت نفت در آبادان به مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هشدار داده بود. اصرار تیم مدیریتی باشگاه دو دلیل داشت؛ در ابتدا اینکه عدالت رعایت گردد و در ثانی، سازمان لیگ و کمیته مسابقات فرصتی برای اثبات بی طرفی خود داشته باشد اما متاسفانه بار دیگر شاهد آن بودیم که بدون توجه به خواسته باشگاه ها، تصمیمات کلان در امر برنامه ریزی بازی ها اتخاذ می گردد.

این موضوع، شائبه های مختلفی از جمله حمایت زیرکانه بعضی عوامل در سازمان لیگ از چند باشگاه را در اذهان متبادر می سازد؛ موضوعی که عبور از آن، بدون داشتن دلایل عاقلانه هرگز میسر نیست.

مدیریت باشگاه پرسپولیس باید به میلیون ها هواداران خود گزارش بدهد و از اتفاقات رقم خورده با آنها سخن بگوید. موضوع برنامه ریزی برای دربی به حدی مهم بود که حتی در کوران رقابت های آسیایی نیز به آن پرداختیم و بارها مصاحبه کردیم تا شاید مسئولان سازمان لیگ، صدای باشگاه پرسپولیس را هم بشنوند و جلوی یک بی عدالتی را بگیرند. این پیغام را با دو نامه جداگانه به مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ گوشزد کردیم اما متاسفانه گوش آنها به این موضوع بدهکار نبود و کار خودشان را انجام دادند.

حالا این افراد باید پاسخگوی تصمیمات خود باشند و به هواداران پرشور پرسپولیس بگویند بر اساس چه متر و معیاری، یک تیم را در شرایط نابرابر وادار به حضور در دربی می نمایند؟ چرا چنین تصمیماتی در زمان دربی رفت رقم نخورد؟ دوستانی که علاقه خاصی به مصاحبه دارند، آیا به یاد می آورند در واکنش به فشار شدید از سوی مدیر برکنار شده باشگاه رقیب، چطور واکنش نشان دادند و برنامه ملاقاتهای پرسپولیس را شبانه تغییر دادند؟ آیا به یاد می آورند که بارها وعده دادند دربی پس از مساوی شدن تعداد ملاقات هر دو تیم برگزار گردد؟ دلیل این همه تبعیض چیست؟ وقتی مدیران باشگاه مصاحبه کردند و از مسئول کمیته مسابقات خواستند تا پاسخگو باشد، مصاحبه ای انجام داد و گفت که در رسانه ها جواب باشگاه پرسپولیس را نمی دهد و نامه نگاری می نماید؛ پس چرا از پاسخگویی به موقع طفره رفت؟ این مسائل چه معنایی دارد؟

امیدواریم مسئولان سازمان لیگ بتوانند با دلایل روشن و منطقی، به صورت شفاف بگویند که چه مسائلی در میان است تا قبل از برگزاری هر دربی، پرسپولیس را تحت فشار بگذارند و برای باشگاهی که چهار بار قهرمان لیگ شده، چالش های روحی و روانی بسازند. آنها باید بابت تصمیماتی که اتخاذ می نمایند، پاسخگو باشند و بدون ترس و واهمه از حواشی، حقایق را بگویند؛ در غیر این صورت، چه نیازی به وجود تشکیلات عریض و طویل سازمان لیگ داریم؟

متاسفانه تصمیم گیران و برنامه ریزان سازمان لیگ تخصص مرتبط و تجربه لازم را در بحث فوتبال و ورزش ندارند و به همین دلیل اظهاراتی از قول آنها می بینیم که با هیچ شاخه ای از علومی چون ورزش، مدیریت و فیزیولوژی همخوانی ندارد.

جدا از بحث دربی، کاش مدیران ارشد سازمان لیگ به این سوالات جواب دهند:

-چطور تیمی که شش روز در قرنطینه است، در روز هفتم باید در لیگ بازی کند؟

-آیا عجله سازمان لیگ برای انتها دادن به فصل بیستم، به موضوع درآمدزایی ارتباط دارد؟ اصولا وقتی دریافتی قهرمان چهار دوره لیگ از درآمدهای فوتبالی، صفر ریال است، این پول ها کجا خرج می گردد؟

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1550

به "بیانیه پرسپولیس علیه سازمان لیگ: اظهارات مسئولان سازمان لیگ با هیچ شاخه ای از علوم همخوانی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه پرسپولیس علیه سازمان لیگ: اظهارات مسئولان سازمان لیگ با هیچ شاخه ای از علوم همخوانی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید