ترامپ عملیات ترکیه در سوریه را ایده بدی خواند، اما با آن مخالفت نکرد

به گزارش بازیکده، رئیس جمهور آمریکا درباره آغاز عملیات ترکیه در شمال سوریه بیانیه صادر کرده و گفته است که آمریکا این حمله را تایید نمی کند.

ترامپ عملیات ترکیه در سوریه را ایده بدی خواند، اما با آن مخالفت نکرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که به دلیل تصمیم خود برای خروج از شمال سوریه در آستانه عملیات نظامی ترکیه در این منطقه با انتقادهایی روبرو شده است، درباره این عملیات بیانیه صادر کرده است.

با گذشت حدود چهار ساعت از آغاز عملیات ترکیه در شمال سوریه، رئیس جمهور آمریکا با صدور یک بیانیه درباره این عملیات شرح داد: ترکیه یک کشور عضو ناتو، امروز صبح (به وقت واشنگتن) به سوریه تجاوز کرد. ایالات متحده از این حمله حمایت نمی کند و این موضوع را به وضوح به ترکیه گفته است که این عملیات، ایده بدی است.

دونالد ترامپ در حالی بر عدم تایید عملیات ترکیه در سوریه تاکید کرده که کمتر از سه روز از تماس تلفنی اردوغان با او و فرمان رئیس جمهور آمریکا به خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه، این عملیات نظامی آنکارا آغاز شده است (جزئیات بیشتر).

رئیس جمهور آمریکا در بیانیه تازه خود درباره عملیات آنکارا بر خروج همه نظامیان آمریکایی از منطقه مورد حمله ترکیه تاکید و گفت: هیچ سرباز آمریکایی در این منطقه حضور ندارد.

ترامپ ادامه داد: من از روز اول ورودم به صحنه سیاسی این موضوع را صراحتا گفتم که من خواهان جنگیدن در این جنگ های بی خاتمه و بی معنی نیستم به ویژه آن جنگ هایی که به نفع ایالات متحده نیستند.

به گفته رئیس جمهور آمریکا، ترکیه متعهد به حفاظت از غیرنظامیان و اقلیت های مذهبی شامل مسیحیان شده و همچنین اطمینان داده که هیچ بحران انسانی در نتیجه عملیاتش در شمال سوریه ایجاد نمی شود و واشنگتن پیگیر اجرای این تعهد توسط ترکیه خواهد بود.

بیانیه ترامپ درباره عملیات ترکیه در حالی صادر شده که برخی از حامیان جمهوری خواه او از قبیل سناتور لیندسی گراهام به شدت به موضع دولت او در خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه و رها کردن کُردهای همپیمان آمریکا تاخته است (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 27 آبان 1398 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 409

به "ترامپ عملیات ترکیه در سوریه را ایده بدی خواند، اما با آن مخالفت نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ عملیات ترکیه در سوریه را ایده بدی خواند، اما با آن مخالفت نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید