جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس با معاون رئیس جمهور

به گزارش بازیکده، تهران (پانا) - سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی جزئیات جلسه غیرعلنی صبح امروز نمایندگان با رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد.

جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس با معاون رئیس جمهور

نظام الدین موسوی در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس با رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: این جلسه غیرعلنی با حضور مسعود میرکاظمی درباره گزارش شاخص های کلان مالی کشور و فرایند اجرای بودجه 1400 و آسیب ها و نقاط ضعف و قوت آن برگزار گردید که رئیس سازمان گزارشی دراین باره ارائه کرد.

موسوی ادامه داد: پس از سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه تعدادی از نمایندگان از جمله روسای کمیسیون های مالی مطالبی درباره شرایط بودجه و ضرورت اصلاح ساختار بودجه ارائه کردند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان میرکاظمی درباره برنامه های دولت نو برای اصلاح ساختار بودجه، بر همکاری بین مجلس شورای اسلامی و دولت که رئیس سازمان برنامه و بودجه قول آن را داده بود، تاکید نمود.

وی افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی هم در جمع بندی بیان نمود با توجه به فرایند موجود در بودجه سال 1400 به اصلاح ساختار احتیاج داریم و باید این کار قبل از سرانجام سال صورت گیرد. البته در بودجه 1400 هم احتیاج به اصلاح آیین نامه داخلی بود و قرار شد در هفته های آینده در صورت موافقت نمایندگان این کار صورت گیرد تا بستر حقوقی برای اصلاح ساختار در آنالیز بودجه انجام گردد.

موسوی افزود: دولت باید لایحه بودجه 1401 را تا 15 آذر تقدیم مجلس شورای اسلامی کند تا همکاری جدی بین مجلس و دولت صورت گیرد. باید بودجه در یک فرایند دقیق و منطبق با سیاست های کلی برنامه باشد و مسائل موجود در آن برطرف گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1781

به "جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس با معاون رئیس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس با معاون رئیس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید