جزئیات یک حادثه تلخ ، دستور وزیر بهداشت برای آنالیز خودکشی دانشجویان اهوازی

به گزارش بازیکده، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت درباره مرگ دو دانشجوی دانشگاه جندی شاپور گفت: وزارت بهداشت قطعا پیگیر این موضوع است. چون از ماه ها پیش وزیر بهداشت درباره بهداشت روان دانشجویان و جوانان هشدار داده بودند و در این زمینه تاکید ویژه ای دارند. درباره این خبر مرگ دو دانشجوی دانشگاه جندی شاپور هم وزیر بهداشت دستور شفاهی برای پیگیری این موضوع داده اند.

جزئیات یک حادثه تلخ ، دستور وزیر بهداشت برای آنالیز خودکشی دانشجویان اهوازی

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، اوایل آذرماه بود که خبری مبنی بر پیدا شدن جسد دو دانشجو در دانشگاه شهید چمران اهواز در شبکه های مجازی منتشر شد. دو دانشجویی که جسد یکی از آن ها در خوابگاه و دیگری در خیابان اهواز پیدا شد. حالا به فاصله چند روز از انتشار این خبر، امروز عصر جنوب گفت که دو دانشجوی دیگر هم جان خود را از دست داده اند اما این بار دو دانشجوی دانشگاه جندی شاپور اهواز.

گرچه در ابتدا خبر آمد که دو دانشجوی دیگر دانشگاه شهید چمران اهواز خودکشی نموده اند اما روابط عمومی این دانشگاه این خبر را تکذیب کرد و معلوم شد که دو دانشجوی فوت دانشجوی دانشگاه جندی شاپور اهواز بوده اند.

آنطور که از اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی برمی آید، شب گذشته یکی از دانشجویان دختر دانشگاه جندی شاپور اهواز که دانشجوی رشته پزشکی و ورودی سال 91 بوده، جان خود را از دست می دهد و خانواده او هنگام بیدار کردن این دختر از خواب متوجه مرگ او می شوند. همچنین صبح امروز، جسد بی جان م. سیاحی دیگر دانشجوی این دانشگاه (ورودی سال 95 رشته داروسازی) در یکی از کلاس های درس پیدا شده است. انتشار این خبرها به فاصله چند روز باعث نگرانی خانواده های دانشجویان این شهر شده است.

  • زوایای جدید از علت مرگ 2 دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز

کیانوش جهانپور مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت درباره مرگ این دانشجوها، با بیان اینکه کلیات این موضوع به وزارت بهداشت گزارش شده و جزییاتش در دست آنالیز است به خبرآنلاین می گوید: اطلاع دقیقی درباره این موضوع هنوز در دست نداریم. وزارت بهداشت قطعا پیگیر این موضوع است. چون از ماه ها پیش وزیر بهداشت درباره بهداشت روان دانشجویان و جوانان هشدار داده بودند و در این زمینه تاکید ویژه ای دارند. درباره این خبر مرگ دو دانشجوی دانشگاه جندی شاپور هم وزیر بهداشت دستور شفاهی برای پیگیری این موضوع داده اند. ما درحال آنالیز این موضوع هستیم که آیا علت مرگ و خودکشی این دانشجویان علت های زمینه ای بوده است یا خیر.

او ادامه می دهد: علیرغم اینکه شاید آنالیز این موضوع ماموریت وزارت بهداشت نباشد اما ما درحال پیگیری این موضوع هستیم. اما از جهت اینکه این دانشجویان، دانشجوی دانشگاه تابع وزارتخانه بهداشت بوده اند و هم از جهت تاثیر این موضوع بر نظام سلامت کشور، این موضوع را حتما آنالیز خواهیم کرد.

جهانپور با بیان اینکه این دو دانشجوی فوت شده در دانشگاه جندی شاپور، یکی دانشجوی پزشکی و دیگر دانشجوی داروسازی بوده، می گوید: سوابق پزشکی و شرایط روحی و روانی و خانوادگی این دانشجویان باید آنالیز گردد و بعد جزییاتی درباره مرگ این دانشجویان داده گردد. اما تا آخر هفته، اگر اطلاعات محرمانه ای درباره این دانشجویان نباشد، قطعا این موضوع تا آخر هفته اطلاع رسانی و وجه عمومی آن به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

  • دانشگاه اهواز درباره مرگ دانشجویان چه گفت؟

اتفاق مشابه در دانشگاه جندی شاپور اهواز درحالی تکرار شده که چند روز پیش در پی درگذشت دو تن از دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، روابط عمومی این دانشگاه با صدور اطلاعیه ای، به تشریح جزییات موضوع پرداخت. در این اطلاعیه آمده بود: در روز هشتم آذرماه، یکی از دانشجویان ساکن خوابگاه پسران (خوابگاه شهید علم الهدی)، دانشجوی رشته کامپیوتر از خوابگاه خارج می گردد و در روز بعد، پیکر بی جان این دانشجو، در خیابان اول منطقه بوستان اهواز پیدا می گردد و تا این لحظه علت مرگ وی معین نشده است و در نتیجه تا معین شدن علت دقیق حادثه، نمی توان اظهار نظر دقیقی در خصوص علت مرگ وی ارائه کرد.

در حادثه دوم نیز متاسفانه یکی از دانشجویان پسر ساکن خوابگاه شهید علم الهدی، اهل شهرستان باغملک و دانشجوی رشته زیست شناسی، ساعت 4 بامداد روز 12 آذرماه، در حالی که خود را از درختان پشت خوابگاه حلق آویز نموده بود، ساکنان خوابگاه متوجه موضوع شدند و وی را به سرعت به مراکز درمانی رساندند ولی متاسفانه وی درگذشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 581

به "جزئیات یک حادثه تلخ ، دستور وزیر بهداشت برای آنالیز خودکشی دانشجویان اهوازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات یک حادثه تلخ ، دستور وزیر بهداشت برای آنالیز خودکشی دانشجویان اهوازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید