حشدشعبی به اتهام ها درباره حمله به پایگاه آمریکایی واکنش نشان داد

به گزارش بازیکده، فارس نوشت: دو فرمانده الحشد الشعبی تأکید کردند که اگر این سازمان حمله ای به پایگاههای ائتلاف آمریکایی انجام دهد، صراحتا آن را اعلام خواهد نمود.

حشدشعبی به اتهام ها درباره حمله به پایگاه آمریکایی واکنش نشان داد

عادل الکرعاوی از فرماندهان الحشد الشعبی اتهامات آمریکایی علیه الحشد الشعبی در حمله به پایگاه التاجی را تحریک آمیز خواند.

او در گفت وگو با وبسایت بغداد الیوم گفت که متهم کردن الحشد الشعبی به عاملیت در این حملات صحیح نیست و در مورد بمباران مواضع الحشد الشعبی در مرز با سوریه نیز گفت که این حملات اولین بار نیست که صورت می گیرد و از زمان شروع جنگ علیه داعش ادامه داشته است.

الکرعاوی تأکید کرد که دونالد ترامپ بخوبی می داند که الحشد الشعبی یک سازمان ملی و رسمی است اما با این حال او در پی ترور فرماندهانش است.

او گفت که نیروهای آمریکایی تمامی قوانین داخلی عراق و قوانین بین المللی در این کشور را نقض نموده اند و علی رغم مصوبه مجلس عراق کوشش دارند در این کشور باقی بمانند.

محمد البصری دیگر فرمانده الحشد الشعبی نیز گفت که الحشد یک نیروی رسمی عراق است و هیچ دستی در حمله به نیروهای آمریکایی ندارد.

او تأکید کرد که گروه های الحشد الشعبی اگر به پایگاههای آمریکایی حمله نموده باشند، هیچ ترسی از اعلام آن ندارند اما الحشد الشعبی یک نیروی رسمی زیر نظر فرماندهی کل نیروهای مسلح است و متهم کردن الحشد کوشش برای فتنه انگیزی و تفرقه میان مردم عراق صورت می گیرد.

البصری گفت که اگر الحشد الشعبی این حمله را انجام داده بود به طور رسمی با انتشار ویدوئی آن را بر عهده می گرفت؛ چنان که پیش از این نیز چنین نموده است.

تا به امروز هیچ گروهی مسئولیت حمله راکتی شب گذشته به پایگاه التاجی در شمال بغداد را که در آن دو نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند، برعهده نگرفته است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 809

به "حشدشعبی به اتهام ها درباره حمله به پایگاه آمریکایی واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حشدشعبی به اتهام ها درباره حمله به پایگاه آمریکایی واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید