درخواست مراکزتوانبخشی غیر دولتی برای دریافت یارانه مقابله با کرونا

به گزارش بازیکده، مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشورخواستار تامین هزینه های انرژی مراکز توانبخشی از محل هدفمندی یارانه ها شد.

درخواست مراکزتوانبخشی غیر دولتی برای دریافت یارانه مقابله با کرونا

با ما همراه باشید و درباره jamalseyyedi بیشتر بدانید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سعید سعدآبادی، مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما، سازمان بهزیستی کشور با همکاری وزارت بهداشت، اقدام به توزیع واکسن آنفولاانزا در میان مراکز شبانه روزی اعم از سالمندان، معلولین ذهنی، جسمی و بیماران روانی مزمن نموده است.

وی اضافه کرد: این واکسن در سراسر کشور توزیع شده و خوشبختانه با این اقدام، تا حدودی دغدغه مدیران مراکز از ابتلای مددجویان خود به بیماری آنفلوانزا کاهش یافته است.

مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور با اشاره به توزیع واکسن ها در مراکز شبانه روزی معلولان و سالمندان، اظهار کرد: واکسن ها تنها به مددجویان حاضر در مراکز شبانه روزی اختصاص یافته و بدون شک اگر برای مددجویان مراکز روزانه نیز این واکسن اختصاص می یافت، یاری بزرگی به معلولان و سالمندان بود.

سعدآبادی ادامه داد: در حال حاضر فعالیت مراکز روزانه بیشتر به صورت آنلاین است، اما با توجه به شرایط حساس معلولان و سالمندان، افرادی که در خانه خود زندگی می نمایند نیز با تزریق این واکسن می توانستند خطر ابتلای کمتری را داشته باشند.

وی خواهان ارائه یاری های مجدد سازمان بهزیستی کشور به مراکز توانبخشی شد و توضیح داد: با توجه به اینکه شاهد شیوع موج سوم بیماری کرونا در کشور هستیم، درخواست ما این است که سازمان بهزیستی کشور بار دیگر یارانه ویژه ای را جهت تهیه اقلام بهداشتی برای مراکز اختصاص دهد.

مدیر عامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور اضافه کرد: پیش از این سازمان بهزیستی طی 2 مرحله یاری هایی را به مراکز سراسر کشور داشت و این یاری های نقدی و غیر نقدی در جلوگیری از ابتلای مددجویان به بیماری کرونا بسیار تاثیر گذار است.

سعد آبادی با اشاره به اختصاص بخشی از یاری های سازمان بهزیستی به بحث درمان مددجویان بیان نمود: در صورتی که مددجوی معلول و یا سالمندی مبتلا به بیماری کرونا گردد، مراکز می توانند بخشی از هزینه های مددجوی خودد را به وسیله مبالغ دریافتی تحت عنوان یارانه از سازمان بهزیستی دریافت نمایند و این یاری می تواند بخشی از هزینه های توان جویان را تامین کند.

وی بیان نمود: بدون شک یاری های قبلی سازمان بهزیستی برای پیشگیری از بیماری کرونا در مراکز تحت نظر سازمان بهزیستی بسیار تاثیر گذار بوده و از این بابت باید از مسئولان سازمان بهزیستی تقدیر کرد.

مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور با ارائه پیشنهادی مبنی بر اختصاص مبالغی ویژه به مراکز نگهداری از سالمندان و معلولان جهت تامین هزینه های مرتبط با انرژی، اذعان کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما، مصرف انرژی در مراکز شبانه روزی غیر دولتی سازمان بهزیستی افزایش یافته و پیشنهاد می گردد از محل هدفمندی یارانه ها، یارانه ویژه ای برای تامین هزینه انرژی مراکز اختصاص پیدا کند.

سعدآبادی تاکید نمود: همچنین مسئولان وزارت نیرو و وزارت نفت می توانند هزینه های مرتبط با انرژی مراکز شبانه روزی غیر دولتی را رایگان نموده و یا برای این مراکز تخفیف حداکثری را لحاظ نمایند.

وی متذکر شد: درخواست ما از سازمان بهزیستی این است که این موضوعات را با یاری انجمن عالی مراکز توانبخشی غیر دولتی پیگیری نموده تا شاهد نتایج مناسبی در این رابطه باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1209

به "درخواست مراکزتوانبخشی غیر دولتی برای دریافت یارانه مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مراکزتوانبخشی غیر دولتی برای دریافت یارانه مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید