دمشق: آمریکا نفت سوریه را به سرقت می برد

به گزارش بازیکده، سفیر سوریه در روسیه امروز (پنجشنبه) در سخنانی گفت، ایالات متحده بر همه میادین نفتی در شمال شرقی سوریه تسلط دارد و از آن ها دزدی می نماید.

دمشق: آمریکا نفت سوریه را به سرقت می برد

به گزارش ایسنا، ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه در مصاحبه با شبکه روسیا 24 گفت، آزادسازی این مناطق نفتی از اشغال آمریکا می تواند به احیای اقتصاد سوریه و بهبود اوضاع این کشور یاری کند.

وی اضافه کرد: آمریکایی ها امروز در شمال شرقی سوریه حضور دارند و کنترل همه میادین نفتی آنجا را به دست گرفته اند و منابع نفتی آن را به یغما می برند. اگر بتوانیم این منطقه را از اشغال آمریکایی ها آزاد کنیم این امر موجب احیای اقتصاد ما خواهد شد.

همزمان، بعضی منابع رسمی سوریه و عشایر حومه حسکه به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند، نظامیان آمریکایی زمین هایی را که مالکیت آنها متعلق به سوریه است، با هدف توسعه تسلط بر مناطق اطراف تاسیسات نفتی تحت تصرف خود درآورده اند.

اسپوتنیک گزارش نموده است که بیشتر کاروان ها و تجهیزات ارسالی ارتش آمریکا در پایگاه میدان نفتی العمر در حومه دیر الزور و در پایگاه القصرک در حومه حسکه مستقر می شوند و ارتش در کوشش است تا ادوات نظامی خود را در دو پایگاه مذکور افزایش دهد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 810

به "دمشق: آمریکا نفت سوریه را به سرقت می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: آمریکا نفت سوریه را به سرقت می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید