روسیه: حتی در قرون وسطی دارو تحریم نمی شد

به گزارش بازیکده، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین ضمن استقبال از راه اندازی کانال مبادلات انسان محبت آمیز با ایران با لحنی انتقادی نوشت: حتی در قرون وسطی این اقلام به صورت عادی تامین می شد.

روسیه: حتی در قرون وسطی دارو تحریم نمی شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین با اشاره راه اندازی کانال مبادلات انسان محبت آمیز با ایران در صحفه توئیتر خود نوشت: البته این خبر خوبی است.

وی در ادامه توئیت خود توضیح می دهد: اما دوباره فکر کنید. ما تامین دارو و غذا برای نیازمندان در ایران چشن می گیریم. برای اینکه اتفاق بیافتد به یک ترتیبات تجاری ویژه انسان محبت آمیز لازم است.

این دیپلمات روسی در انتها توئیت خود خاطر نشان کرد: حتی در قرون وسطی این اقلام به صورت عادی تامین می شد.

سفارت سوئیس در تهران از اجرایی شدن سازوکار مالی برای ارسال اقلام انسان محبت آمیز به ایران خبر داد و گفت که یک پرداخت اولیه از طریق این سازوکار مالی به صورت آزمایشی اجرا شده و مورد تأیید قرار گرفته است.

زمزمه های راه اندازی سازوکار مالی بین ایران و سوئیس برای مبادله کالاهای بشرمحبت آمیز بیش از یک سال قبل (اواخر آذرماه 97) مطرح شده بود و در اوایل بهمن ماه سال گذشته نیز رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئیس از راه اندازی قریب الوقوع این کانال مالی خبر داده بود؛ اما طولانی شدن مذاکرات بین آمریکا و سوئیس در نهایت باعث شد راه اندازی این ساز مالی بیش از یک سال به تعویق بیفتد.

تحریم های آمریکا علیه ایران که به زعم مقامات واشنگتن با هدف وادار کردن ایران به پذیرش یک توافق جدید وضع شده است، فشارهای ظالمانه ای را به شهروندان عادی در ایران وارد آورده و دسترسی بیماران ایرانی به برخی اقلام دارویی خاص را سخت کرده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 685

به "روسیه: حتی در قرون وسطی دارو تحریم نمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: حتی در قرون وسطی دارو تحریم نمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید