سخنگوی نخست وزیر ارمنستان استعفای پاشینیان را تکذیب کرد

به گزارش بازیکده، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، در پی انتشار شایعاتی مبنی بر استعفای نیکول پاشینیان از سمت نخست وزیری ارمنستان، مانه گوورگیان سخنگو و مسئول رسانه ای دفتر نخست وزیری این کشور، خبرهای منتشر شده درباره کناره گیری پاشینیان را تکذیب کرد.

سخنگوی نخست وزیر ارمنستان استعفای پاشینیان را تکذیب کرد

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

بعد از توافق آتش بسی که در تاریخ 20 مهر با میانجیگری روسیه میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای سرانجام جنگ در قره باغ به امضا رسید فشارها بر پاشینیان برای استعفا از این سمت آغاز شد.

در همین رابطه همزمان با ادامه فشارهای احزاب مخالف برای استعفای نخست وزیر ارمنستان به دلیل توافق آتش‌بس ماه گذشته با جمهوری آذربایجان، روز آدینه 21 آذر بار دیگر مخالفان نیکول پاشینیان دست به تظاهرات زده و تعدادی از خیابان‌های ایروان، پایتخت را مسدود کردند.

تظاهرات کنندگان در خیابان‌های مرکزی ایروان شعار می‌دادند نیکول باید برود و ارمنستان بدون نیکول.

پاشینیان و حزب او روز پنجشنبه اعلام نموده بودند که با برگزاری انتخابات پارلمانی زودرس مخالف نیستند. سخنگوی پارلمانی حزب آقای پاشینیان به خبرنگاران گفت: همانطور که نخست وزیر اعلام نموده به شرط آنکه هیچ حزبی سایر احزاب را تهدید نکند دولت حاضر است تبادل نظر در خصوص انتخابات زودرس را آغاز کند.

نیکول پاشینیان که در پی تظاهرات گسترده مردم در اعتراض به فساد و ناکارآمدی دولت‌های سابق ارمنستان در سال 2018 به مقام نخست وزیری رسیده تاکید نموده که قصد کناره‌گیری ندارد. او می‌گوید توافق آتش‌بس را به خاطر تضمین امنیت ملی و ثبات ارمنستان امضا نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1252

به "سخنگوی نخست وزیر ارمنستان استعفای پاشینیان را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی نخست وزیر ارمنستان استعفای پاشینیان را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید