صانعی: نام تیم ملی ب فوتسال حساسیت برانگیز است

به گزارش بازیکده، علی صانعی سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران که در حال حاضر راهنمایی تیم جوانان را بر عهده دارد، در تبادل نظر با خبرنگاران ضمن تشریح شرایط تیم جوانان به حواشی اخیر پیرامون تشکیل تیم ب فوتسال پرداخت.

صانعی: نام تیم ملی ب فوتسال حساسیت برانگیز است

اولویت با تیم ملی بزرگسالان است

صانعی گفت: تشکیل یک تیم برای پشتوانه سازی در اصل ایرادی ندارد اما الان مشکل فوتبال، اقتصادی است. هرچند که فدراسیون اعلام نموده مشکل اقتصادی برای تشکیل تیم دوم ندارد اما تیم بزرگسالان هم حق دارد و در سال جام ملت ها و جام جهانی اولویت با این تیم است.

اسم تیم ب حساسیت برانگیز است

وی ادامه داد: تشکیل یک تیم برای پشتوانه سازی ضروری است اما به نظرم اسم تیم ب کمی حساسیت برانگیز است. ما می توانیم مثل سال های قبل تیم زیر 23 سال را داشته باشیم که هدفش آماده سازی برای تیم ملی بزرگسالان و مسابقات جام جهانی در سال های بعد باشد.

تجربه سال 2007 و تحویل 7 بازیکن به تیم ملی

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال تاکید نمود: شاید اگر اسم این تیم را بگذارند تیم زیر 24 یا زیر 25 سال بهتر باشد. باید برای این تیم هدف معین کنیم و در مسابقات مختلف شرکت بدهیم. مثلا می توانیم مسابقات داخل سالن آسیا که هر چهار سال یکبار برگزار می گردد، همین تیم دوم را اعزام کنیم. ما در سال 2007 تیم امید را به بازی های داخل سالن فرستادیم ولی چهار، پنج بازیکن 25 ساله هم با خودمان بردیم. از همان تیم هفت نفر به مسابقات جام جهانی 2008 اعزام شدند. تیم ملی فوتسال و تیم دوم که می تواند تیم امید باشد باید همدیگر را کامل نمایند نه اینکه در تقابل با هم باشند.

جلسه کمیته فنی باید زودتر برگزار می شد

صانعی با اشاره به جلسه اخیر کمیته فنی و توسعه فوتسال با حضور دبیر کل جدید فدراسیون که منجر به کاهش حاشیه ها شد، گفت: این جلسه باید قبلا گذاشته می شد تا نظرات مشترک شنیده گردد. دو تیم باید به هم یاری نمایند همانطور که الان وظیفه ما در تیم جوانان یاری به تیمی است که یک رده بالاتر از ما واقع شده است.

باید هماهنگی بین مربیان ملی وجود داشته باشد

وی گفت: اگر سرمربی تیمی که من آنرا زیر 24 یا زیر 25 سال نامگذاری می کنم مستقل از سرمربی تیم ملی باشد بهتر است ولی باید هماهنگی کامل بین آنها وجود داشته باشد. ما هم باید با این تیم هماهنگ باشیم و بانک اطلاعاتی بازیکنان را در اختیارشان بگذاریم. ضمن اینکه با برگزاری جلسات مستمر و مشترک در کمیته فنی و کمیته فوتسال می توان ناهماهنگی ها را برطرف کرد.

تورنمنت تایلند خیلی به ما یاری کرد

سرمربی تیم فوتسال جوانان ایران در بخش دیگری از صحبت هایش در خصوص شرایط این تیم هم گفت: طبق برنامه گروهی را با بازیکنان تشکیل دادیم و تا آغاز ماه رمضان تمرینات به صورت انفرادی انجام می شد. هر بازیکن فیلم تمریناتش را که گاهی روزی دو نوبت می شد در گروه ارسال می کرد. خوشبختانه تورنمنت چند ماه پیش تایلند به ما یاری کرد تا 60 درصد نفرات قطعی تیم را شناسایی کنیم. قرار بود 40 درصد دیگر را در سال جدید غربالگری کنیم که کرونا فعلا مانع کارمان شده است.

زمان مسابقات قهرمانی آسیا فعلا تغییر ننموده است

صانعی ادامه داد: مسابقات مقدماتی فوتسال قهرمانی جوانان آسیا قرار است 24 مهرماه برگزار گردد و هنوز بحثی از تغییر تاریخ این بازی ها انجام نشده است. همچنین مکان برگزاری این مسابقات هنوز معین نیست. احتمالا زمان این مسابقات بسته به تغییر زمان جام جهانی فوتسال هم هست و باید ببینیم چه اتفاقی می افتد.

بازیکن از خارج ایران پیشنهاد شد

سرمربی تیم فوتسال جوانان در پاسخ به این سئوال که آیا در این رده سنی بازیکنان دورگه یا ایرانی الاصل هم برای بازی در تیمش پیشنهاد شده است؟ اظهار کرد: ایران خودش سرشار از استعداد فوتسال است آنقدر که می توانیم به سادگی دو تیم جوانان داشته باشیم. انتخاب بازیکن برای ما که مربی هستیم واقعا کار سختی است بخصوص برای معین لیست نهایی. البته چند مورد از این بازیکنان که خارج از ایران هستند به ما پیشنهاد شدند. شرطمان این است که این بازیکنان هم باید در یک تیم شناخته شده و کشور معتبر بازی نمایند و هم باید فیلمشان را برایمان بفرستند. در خصوص کسانی که به ما پیشنهاد شدند، این موارد وجود نداشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 929

به "صانعی: نام تیم ملی ب فوتسال حساسیت برانگیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صانعی: نام تیم ملی ب فوتسال حساسیت برانگیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید