فرمانده سنتکام: شواهد کنونی برای اثبات تبانی روسیه با طالبان قانع کننده نیست

به گزارش بازیکده، فرمانده ستاد مرکزی نیروهای تروریست آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام) خاطرنشان کرد که شواهدی که تا به امروز درباره پرداخت پاداش از سوی روسیه به اعضای طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان ارائه شده، از نظر وی هنوز قانع کننده نیست.

فرمانده سنتکام: شواهد کنونی برای اثبات تبانی روسیه با طالبان قانع کننده نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کنت فرانک مکنزی فرمانده ستاد مرکزی تروریست های آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام) روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه خبری ان بی سی گفت که شواهد ارائه شده درباره پرداخت پاداش از سوی روسیه به نیروهای طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان، از نظر وی برای اثبات چنین ادعایی کفایت نمی کند.

ژنرال فرانک مکنزی که از اوایل سال 2019 فرماندهی سنتکام را برعهده داشته است، درباره ادعاهای مطرح شده مبنی بر تبانی روسیه با طالبان علیه نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان به ان بی سی گفت: این ادعا هنوز در سطحی که مرا قانع کند، به اثبات نرسیده است. البته ما همچنان برای دستیابی به اطلاعات جدید در این زمینه کوشش خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: ما همچنان به دنبال یافتن شواهد تازه برای اثبات موضوع هستیم، اما من تا به امروز چنین شواهدی ندیده ام. اما این پرونده بسته نشده است.

اواخر ماه ژوئن (اوایل تیرماه) نشریه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از مقامات اطلاعاتی آمریکا مدعی شد که مسکو به شبه نظامیان وابسته با طالبان برای کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان پاداش می داد.

متعاقباً مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفت که در تبادل نظر با همتای روسی خود سرگئی لاوروف به وی هشدار داده که اگر گزارش های پرداخت پاداش روسیه به مخالفان مسلح دولت افغانستان برای کشتن نیروهای آمریکایی و غربی تأیید گردد مسکو هزینه بسیار سنگینی خواهد پرداخت.

در ادامه ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در یک نشست خبری با اعلام اینکه پامپئو در تبادل نظر با لاوروف مسئله تبانی مسکو با طالبان را مطرح نموده است، گفت: وزیر خارجه روسیه این اظهارات را حدس های نادرست توصیف کرد که هیچ ارتباطی با واقعیت ندارند. وی همچنین از طرف آمریکایی خواست تا مدارکی که در این باره در اختیار دارد را نیز ارائه کند که طبق معمول مدرکی ارائه نشد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1149

به "فرمانده سنتکام: شواهد کنونی برای اثبات تبانی روسیه با طالبان قانع کننده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده سنتکام: شواهد کنونی برای اثبات تبانی روسیه با طالبان قانع کننده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید