لبنان همچنان ناآرام است، آیا روند تحولات به سمت نهایی شدن می رود؟

به گزارش بازیکده، ایرنا نوشت: تظاهرات اعتراض آمیز لبنانی ها در حالی امروز (یکشنبه) وارد یازدهمین روز خود شده است که منابع نزدیک به نخست وزیری به اهمیت و تاثیر 24 ساعت آینده در روند تحولات کنونی اشاره دارند.

لبنان همچنان ناآرام است، آیا روند تحولات به سمت نهایی شدن می رود؟

به نوشته روزنامه الجمهوریه، منابع نزدیک به سعد حریری نخست وزیر لبنان بیان کردند 24 ساعت آینده معین کننده است و گزینه های مناسب برای تعامل با خواسته های تظاهرات کنندگان معین خواهد شد.

اسکای نیوز عربی نیز بیان کرد ، مناطق مختلف لبنان همچنان صحنه تظاهرات اعتراض آمیز است و با وجود تصمیم جدی نیروهای امنیتی مبنی بر بازگشایی راههای ارتباطی و تسهیل رفت و آمد مردم، هنوز بسیاری از راههای اصلی مسدود است.

روز گذشته فرماندهی ارتش لبنان با صدور بیانیه ای بیان کرد، ارتش و فرماندهان نیروهای امنیتی روز گذشته به منظور آنالیز اوضاع کنونی کشور با توجه به ادامه تظاهرات و مسدود بودن بعضی راهها، تشکیل جلسه دادند.

این در حالی است که امروز بعضی از فعالان و معترضان لبنانی برای تجمع در میدان ریاض الصلح و الشهداء در مرکز بیروت فراخوان داده اند و همزمان با آن قرار است میدان النور در طرابلس واقع در شمال لبنان و میدان ایلیا در صیدا در جنوب این کشور محل تجمع معترضان باشد.

از سوی دیگر در پی انتشار بعضی گزارش ها در ساعت های گذشته درباره سرنوشت دولت لبنان و موضع مبهم سعد حریری در شرایطی کنونی، دفتر سیاسی جریان المستقبل در نشست روز گذشته (شنبه) خود به طرح و آنالیز بعضی سوالات از جمله امکان استعفای حریری پرداخت.

حریری روز پنجشنبه پس از سخنرانی میشل عون و دعوت به بازنگری در دولت با او تماس گرفته و موافقت خود را با این درخواست رئیس جمهور یبیان کرد.

تظاهرات اعتراض آمیز لبنانی ها از شامگاه پنجشنبه 25 مهر شروع شد و در ابتدا بسیاری از خیابان های بیروت صحنه تظاهرات و به آتش کشیدن لاستیک ها و مسدود بودن راههای ارتباطی بود به گونه ای که پایتخت تقریبا به یک منطقه بسته تبدیل شده بود، اما با گذشت زمان تظاهرات بیشتر در خیابان ریاض الصلح که در نزدیکی مقر نخست وزیری واقع شده است و نیز مقابل بانک مرکزی در خیابان الحمراء در مرکز بیروت متمرکز شده است.

310 23310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 467

به "لبنان همچنان ناآرام است، آیا روند تحولات به سمت نهایی شدن می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان همچنان ناآرام است، آیا روند تحولات به سمت نهایی شدن می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید