مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه و شهرسازی واگذار می شود

به گزارش بازیکده، مدیرکل تجاری سازی و تشکل های وزارت راه و شهرسازی از واگذاری مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه و شهرسازی به دستور رئیس جمهوری خبر داد و تأکید کرد که از این به بعد پایانه های مرزی دارای یک وحدت فرماندهی واحد خواهند بود.

مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه و شهرسازی واگذار می شود

امین ترفع، مدیرکل تجاری سازی و تشکل های وزارت راه و شهرسازی، امروز (8 دی) از پایگاه خبری وزارتخانه بازدید کرد و ضمن آشنایی با فرایند فعالیت رسانه ای این مجموعه، به سؤال های خبرنگاران پاسخ داد.

عمده موضوعاتی که طی این بازدید مطرح شد مربوط به رقابت ترانزیتی ترکیه با ایران در بهره برداری از راستا جدید تا چین، اتصال ریلی و زمینی از بندر فاو عراق تا ترکیه، گسترش دامنه نفوذ بندر گوادر پاکستان در دریایی عمان و اقیانوس هند و معرفی فرصت های جدید چابهار جهت شتاب در توسعه منطقه بودند.

ترفع ضمن ارائه شرح، بر این موضوع تأکید کرد که رخدادهای اخیر در حوزه حمل ونقل و لجستیک در کشورهای منطقه، پیش از آنکه تهدید باشند، هشدار هستند و باید اقدامات مؤثر در این حوزه ها انجام شود.

وی همچنین از واگذاری مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه و شهرسازی به دستور رئیس جمهوری خبر داد و بیان کرد که ازاین پس وحدت رویه در فرماندهی و مدیریت پایانه های مرزی به وجود خواهد آمد.

لازم به ذکر است که متن حکم رئیس جمهوری به وزیر راه و شهرسازی در خصوص پایانه های مرزی در مورخ 2 دی 1399 به شرح زیر است: پیرو مباحث مطروحه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی در خصوص مسائل پایانه های مرزی بدین وسیله دستور ریاست محترم جمهوری به شرح ذیل جهت اقدام ابلاغ می شود: مسئولیت کلیه پایانه های مرزی کشور و هماهنگی دستگاه های مستقر آن به عهده وزارت راه و شهرسازی می باشد. مقتضی است کلیه دستگاه های مستقر در پایانه ها به منظور ایجاد هماهنگی و یکپارچگی، با وزارت راه و شهرسازی همکاری لازم را به عمل آورند.

لازم به ذکر است که مشروح مصاحبه اجرا شده با امین ترفع، مدیرکل تجاری سازی و تشکل های وزارت راه و شهرسازی به زودی طی چند بخش منتشر خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1350

به "مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه و شهرسازی واگذار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه و شهرسازی واگذار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید