مصاحبه، فعال بحرینی: ویروس کرونا ابزار عقده گشایی آل خلیفه است

به گزارش بازیکده، یک فعال سیاسی بحرینی با اشاره به شرایط شهروندان بحرینی به جای مانده در جمهوری اسلامی ایران تاکید نمود که ویروس کرونا به ابزار عقده گشایی آل خلیفه تبدیل شده است.

مصاحبه، فعال بحرینی: ویروس کرونا ابزار عقده گشایی آل خلیفه است

راشد الراشد رئیس دفتر جریان سیاسی عمل اسلامی بحرین در تبادل نظر با خبرنگار گروه بین الملل بازیکده به موضوع شهروندان بحرینی به جای مانده در ایران اشاره نمود و در این خصوص گفت: هنگامی که دولتی وجود نداشته باشد باید توقع هرچیزی را داشته باشیم دولتی داریم که با تمایلات شخصی و خواسته های فردی اداره می گردد و آزادی های مردم را از آنان سلب می نماید، مردم را از سفر کردن منع می نماید و به آنان می گوید که چه کارهایی باید انجام دهند و چه کارهایی انجام ندهند. هنگامی که دولتی وجود نداشته باشد می بینیم که هزاران نفر بدون ادله کافی زندانی می شوند و صبح از خواب بیدار می شویم و می بینیم که هزاران نفر آزاد شده اند. با یک دستخط مردم زندانی می شوند، آزادی هایشان سلب می گردد و مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار می گیرند.

وی ادامه داد: هنگامی که خود دولت، مفهوم و منطق دولت وجود نداشته باشد مشاهده خواهیم کرد در حالی که تمام کشورهای دنیا در حال مبارزه با یک اپیدمی دنیای هستند، موضع گیری های رژیم حاکم بحرین در مورد بیماری سیاسی بوده و گویای عدم وجود یک دولت مسؤولیت پذیر است. اگر رژیم حاکم در بحرین نمی تواند از نظر علمی و تکنولوژی با این ویروس مبارزه کند باید حداقل، کاری برای محافظت از کشور می کرد اما می بینیم که موضع گیری های سخیفی می نماید که نشان دهنده بیماری ها و عقده های سیاسی آن است.

او همچنین گفت: دیدگاه طایفه گرایانه حاکمان بحرین، انتشار ویروس کرونا که در سراسر دنیا اتفاق افتاده است را به خدمت اهداف طایفه گرایانه خود در آورده است. ملت بحرین امروز در خطر است، دولت با نادیده دریافت خطر این ویروس و سرعت بالای انتشار آن و عدم اقدام در زمینه کنترل بیماری و مبارزه با آن، همگان را در معرض خطر قرار داده است. تمامی کشورهای دنیا برای کنترل این بیماری اقدامات جدی و سخت گیرانه ای انجام داده اند اما دولت آل خلیفه به گونه دیگری فکر می نماید و در تمام این مدت به دنبال استفاده ابزاری از این بیماری برای محقق کردن اهدافش بوده است.

دکتر راشد الراشد با اشاره به اتباع بحرینی به جای مانده در مشهد می گوید: سه تبعه بحرین به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در شهر مشهد جان باختند، آنان مدت زمان زیادی منتظر اقدامات حمایتی دولت بحرین بودند همان گونه که تمام کشورها به این موضوع پرداخته و شهروندانشان را برای اجرای اقدامات حمایتی از جمهوری اسلامی ایران خارج کردند.

این فعال سیاسی بحرینی ادامه داد: از مسئله انتشار ویروس کرونا به طور سیاسی و مذهبی استفاده می گردد و رژیم حاکم از طرفداران و مزدورانش برای دمیدن بر تنور طایفی گری استفاده نموده است. مجلس صوری بحرین نیز در اقدامی کم نظیر در تاریخ بشریت از دولت درخواست نموده است که به شهروندان باقی مانده در ایران اجازه بازگشت به کشورشان را ندهد. در بحران های مختلف دولت ها حتی به مخالفانشان هم یاری می نمایند اما دولت بحرین بر خلاف این مسئله عمل می نماید، استفاده سیاسی از ویروس کرونا که تمام دنیا را در نوردیده لکه ننگی بر پیشانی این دولت است. تنها چیزی که برای آل خلیفه مهم است خالی کردن عقده های سیاسی خود از جمهوری اسلامی ایران و خالی کردن عقده های مذهبی خود از مهمترین بخش جامعه بحرین است.

او در انتها گفت: دولت بحرین نه تنها به مسئولیت های خود در مورد مبارزه با کرونا عمل نمی نماید بلکه به مخالفان و گروه های دیگر نیز اجازه نمی دهد که حتی با امکانات خودشان به این کار بپردازند،اما معارضان بحرینی خارج از کشور و خصوصا در جمهوری اسلامی ایران اقدامات مناسبی برای مبارزه با این بیماری انجام دادند برای نمونه آموزش های لازم را به شهروندان بحرینی باقی مانده در ایران داده و یک مرکز درمانی مناسب برای رسیدگی به آنان تهیه کردند.همچنین معارضان به طور روزانه مهمترین نکات لازم در مورد ویروس کرونا را به وسیله پیغام رسان ها منتشر می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 815

به "مصاحبه، فعال بحرینی: ویروس کرونا ابزار عقده گشایی آل خلیفه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصاحبه، فعال بحرینی: ویروس کرونا ابزار عقده گشایی آل خلیفه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید