مقاله: آموزش کاشت مریم گلی در گلدان و نگهداری از آن

به گزارش بازیکده، از جمله عوامل مؤثر در بهبود رشد این گیاه دمای مناسب است که این دما برای کاشت گیاه مریم گلی، حدود 22 درجه سانتی گراد گزارش شده است.

مقاله: آموزش کاشت مریم گلی در گلدان و نگهداری از آن

مریم گلی از جمله گیاهانی است که در برابر خشکی مقاومت می نماید و به همین دلیل آبیاری کمی نیاز دارد. هنگامی که از سن این گیاه مدت زیادی نگذشته است، بایستی همیشه محیط کاشت گیاه را مرطوب نگه دارید؛ به همین خاطر باید روزانه گیاه را آبیاری کنید. وقتی که شاهد رشد بیشتر گیاه بودید، زمانی آبیاری را انجام دهید که خاک گلدان خشک و بدون رطوبت شده باشد.

اگر به این می اندیشید که محیط خانه تان خسته نماینده و دلگیر شده است، پژوهشگران مراقبت از گیاه مریم گلی در فضای خانه را توصیه می نمایند. پس از آن که گل های مریم گلی را برداشت کردید می توانید مقداری از این گیاه را جهت نیازهای درمانی خود خشک کنید و قسمتی از گل ها را بسوزانید. سوزاندن گیاه مریم گلی در فضای خانه، می تواند تعداد زیادی از میکروب ها و باکتری های فضا را نابود کند و هوای محیط خانه را پاک و عاری از آلودگی ها کند.

برگ های این گیاه بیشتر بصورت نیزه ای شکل هستند و سطح بالایی و پایینی برگ ها توسط کرک های ظریفی پوشیده شده است. رنگ گل های این گیاه، متمایل به بنفش، آبی، صورتی یا گاهی سفید است و به صورت دسته جمعی در ناحیه بالایی ساقه ها، روی چرخه های خاصی دیده می شوند. برگ های این گیاه طعمی تلخ دارد. گل های خوشبوی مریم گلی، یکی از پرکاربردترین و مؤثرترین گیاهان دارویی به شمار می آید.

منبع مقاله: آموزش کاشت مریم گلی در گلدان و نگهداری از آن

انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1774

به "مقاله: آموزش کاشت مریم گلی در گلدان و نگهداری از آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آموزش کاشت مریم گلی در گلدان و نگهداری از آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید