مقام سابق آمریکا: ترامپ از مأموران فدرال به عنوان نوچه هایش استفاده می نماید

به گزارش بازیکده، فارس نوشت: رئیس سابق آژانس گمرک و امور مهاجرتی آمریکا گفت، رئیس جمهور این کشور از مأموران فدرال به عنوان جوخه هایی از نوچه هایش استفاده می نماید.

مقام سابق آمریکا: ترامپ از مأموران فدرال به عنوان نوچه هایش استفاده می نماید

جان سندوِگ رئیس سابق آژانس گمرک و امور مهاجرتی آمریکا روز آدینه استفاده از مأموران فدرال برای سرکوب اعتراضات شهر پورتلند را محکوم کرد.

سندوگ در مصاحبه با روزنامه گاردین گفت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از مأموران فدرال به عنوان جوخه نوچه هایش استفاده می نماید تا اعتراضات در عظیم ترین شهر ایالت اورگن را سرکوب کند.

این سیاست مدار آمریکایی، با اشاره به کوشش ترامپ برای گسیل شمار بیشتری از مأموران فدرال به شیکاگو و آلبوکرک گفت، چنین سیاست هایی نشانه فقدان رهبری در دولت ترامپ است.

وی اضافه کرد: معتقدم چنین کاری سوء استفاده از وزارت امنیت داخلی است. منظورم این است که رئیس جمهور واقعاً از این وزارت به عنوان جوخه ای از نوچه هایش استفاده می نماید. این همان چیزی است که در حال وقوع است.

سندوگ با انتقاد از نحوه برخورد دولت آمریکا با معترضان در شهرهای مختلف، آن را بحرانی ساختگی و ناشی از سیاست های ترامپ توصیف کرد.

تا کنون مقامات آمریکایی زیادی از هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه، انجام تحقیقاتی درباره نحوه برخورد مأموران فدرال با معترضان را خواهان شده اند.

شهردار پورتلند روز چهارشنبه در حالی که در یک شب دیگر از اعتراضات علیه حضور نیروهای امنیتی فدرال، مقابل نرده های محافظ دادگاه فدرال ایستاده بود، با گاز اشک آور نیروهای فدرال مورد حمله نهاده شد.

روز یکشنبه هفته جاری، شهردار پورتلند، اقدام ترامپ در استفاده از پلیس فدرال برای سرکوب اعتراضات این شهر را شنیع و منزجرکننده توصیف و تأکید کرد که این اقدامات دولت ترامپ تنها به بدتر شدن اوضاع این شهر منجر خواهد شد و خواهان خروج نیروهای فدرال شده بود.

قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس سفید پوست این کشور، هفته هاست که اعتراضات سراسری در آمریکا و حتی در کشورهای غربی دیگر را علیه خشونت پلیس و نژاد پرستی به همراه داشته است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1065

به "مقام سابق آمریکا: ترامپ از مأموران فدرال به عنوان نوچه هایش استفاده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام سابق آمریکا: ترامپ از مأموران فدرال به عنوان نوچه هایش استفاده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید