نخست وزیر لبنان: طرف های تحریک کننده به آشوب در لبنان شناسایی شدند

به گزارش بازیکده، نخست وزیر لبنان بار دیگر اعتراضات مردم به سیاست های مسبب فروپاشی اوضاع مالی و معیشتی مردم را طبیعی خواند،اما گفت، طرف های تحریک کننده برخی معترضان به آشوب، شناسایی شده اند.

نخست وزیر لبنان: طرف های تحریک کننده به آشوب در لبنان شناسایی شدند

به گزارش گروه بین الملل بازیکده، نخست وزیر لبنان گفت که انتفاضه مردم علیه فساد و مفسدان که لبنان را به این شرایط فروپاشیده رسانده یک انتفاضه طبیعی است، اما آشوب های اتفاق افتاده در جریان اعتراضات و تلاش برای قرار دادن مردم در برابر ارتش نشانه وجود طرحی بدخواهانه است.

حسن دیاب طی نطقی در نشست امروز هیئت دولت لبنان درباره اعتراضات جاری در کشورش گفت: رفتار ارتش لبنان و نیروهای امنیت کشور و دستگاه های امنیتی در رعایت نظم و انضباط کاری به رغم چالش خطرناکی که با آن روبه رو هستند، قابل ستایش است و ما امیدواریم که در همین سطح عملکردی خود بمانند، زیرا بالاخره این مردم از ما و فرزندان ما هستند.

به گزارش پایگاه خبری النشره، دیاب بحران اقتصادی و معیشتی فعلی لبنان را پیچیده توصیف کرد و گفت: مطمئناً واقعیت اجتماعی و معیشتی برای مردم بسیار سخت است و دولت تلاش زیادی می کند تا از شدت این بحران بکاهد و کمک های اقتصادی را بین مردم توزیع کند و همچنان به پرداخت کمک های چند ماهه به خانواده های نیازمند در همه مناطق ادامه می دهد و دایره ذی نفعان از این کمک ها را گسترش می دهد.

نخست وزیر لبنان گفت: فریاد برآوردن مردم طبیعی است وقتی که برای آنها روشن شده که سیاست های گذشته منجر به فروپاشی اقتصادی، اقتصادی، اجتماعی و معیشتی شده است، بنابراین عجیب نیست که مردم به خیابان ها بیایند و صدایشان را بالا ببرند؛ اما آنچه عجیب است این است که طرف یا طرف هایی درصدد تحریک و سوار شدن بر موج اعتراضات و تخریب وجهه اعتراضات مردمی و به آتش کشیدن کشور است.

دیاب با اشاره به اغتشاشات عده ای در جریان اعتراضات شبانه سه روز اخیر در طرابلس و چند منطقه دیگر لبنان گفت: آنچه رخ داد یک تخریب نظام مند و برنامه ریزی شده علیه نهادهاست و کسانی سعی در فتنه انگیزی میان ارتش و مردم را دارند و به طور عمدی خیابان ها را به آتش کشیده و تخریب می کنند و به دنبال هرج ومرج هستند، زیرا از این شرایط استفاده می برند.

نخست وزیر لبنان گفت که گزارش های کاملی درباره طرف های تحریک کننده به آشوب در اختیار دارد و دستگاه های اطلاعاتی اسامی همه افرادی که نهادها، مغازه ها و اموال عمومی و خصوصی را تخریب کرده و به آتش کشیدند در اختیار دارد و آنها را تحویل دستگاه قضایی می دهد و اگر این طرف ها به اقدامات تحریک آمیز خود ادامه دهند، اسامی آنها را لو خواهد داد.

وی افزود: ما در حال حاضر به دنبال رفع مسائل اقتصادی، معیشتی و اجتماعی هستیم اما عده ای می خواهند رنج مردم را بیشتر کنند و می خواهند مردم بیش تر گرسنه بمانند.

دیاب در خاتمه گفت: من اطمینان دارم که لبنانی ها نسبت به اتفاقات جاری هوشیار هستند و من امیدوارم که صبر پیشه کنند و به ما کمک کنند تا ما به کسانی که کارشان را از دست دادند و به کمک نیاز دارند کمک کنیم. این روزها روزهای سختی است اما باید هوشیار باشیم تا این دشوای ها را پشت سر گذاریم.

با کاهش ارزش واحد پول لبنان (لیر) در برابر دلار آمریکا مردم مناطق مختلف لبنان دست به اعتراض و تحصن زدند که عمده این اعتراض ها در شهر طرابلس است و بیشتر اوقات به خشونت و آسیب به اموال عمومی و خصوصی کشیده می شود.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 938

به "نخست وزیر لبنان: طرف های تحریک کننده به آشوب در لبنان شناسایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر لبنان: طرف های تحریک کننده به آشوب در لبنان شناسایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید