واکنش ایران به شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات سراسری در کوبا

به گزارش بازیکده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات سراسری در کوبا را به خاطر همدلی بین ملت و دولت کوبا خواند و دخالت های آمریکا در امور این کشور را محکوم کرد.

واکنش ایران به شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات سراسری در کوبا

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه) شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات سراسری در جمهوری کوبا را به واسطه همدلی بین ملت و دولت کوبا خواند و این انسجام را ارزشمند توصیف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه دخالت های آشکار ایالات متحده آمریکا در امور داخلی کشورهای مستقل و آزادیخواه از جمله کوبا را محکوم کرد و خواهان انتها فوری تحریم های مالی- مالی و یکجانبه آمریکا علیه کوبا شد.

خطیب زاده توضیح داد: این تحریم ها با هدف ایجاد نارضایتی در مردم تحمیل شده و ایالات متحده در حالی که عامل اصلی معضلات و مسائل معیشتی مردم کوبا است، در قامت حامی اغتشاشات در این کشور ظاهر شده و با نقض آشکار قوانین مصرح بین المللی، درصدد دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری کوبا برآمده است.

اگر آمریکا در ادعای خود مبنی بر حمایت از مردم کوبا صادق است، به تحریم های نامشروع مالی - مالی خود انتها دهد

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مواضع اصولی خود ضمن اعلام همبستگی با کوبا، مجددا تحریم های غیرقانونی آمریکا که عامل اصلی و مهم تنگناهای معیشتی و مالی فعلی این کشور است را غیرقانونی می داند و اعلام می دارد چنانچه ایالات متحده آمریکا در ادعای خود مبنی بر حمایت از مردم کوبا صادق است، به تحریم های نامشروع مالی - مالی خود علیه کوبا که بیش از شش دهه ادامه داشته، انتها دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در انتها تأکید کرد: همچنان که اقدامات بی ثبات کننده آمریکا در روزهای اخیر با شکست روبرو شد، دولت و ملت جمهوری کوبا با مدیریت و تعامل با یکدیگر بر مسائل پیش روی فائق آمده و خیال باطل مداخله کنندگان در امور داخلی کوبا برای نیل به مقصود خود به وسیله بی ثبات سازی این کشور را ناکام خواهند گذاشت.

به گزارش فارس، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران 22 تیر ماه در اظهاراتی ضمن محکوم کردن دخالت های آمریکا و غرب در قبال اعتراضات اخیر کوبا، خواهان انتها فوری تحریم های یکجانبه آمریکا علیه این کشور شد. (اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1848

به "واکنش ایران به شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات سراسری در کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات سراسری در کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید