کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب با آثار مطبوعاتی کشور منتشر شد

به گزارش بازیکده، خبرنگاران: کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب با تالیف و گردآوری مجتبی گهستونی مسئول بخش تشکل های خبرنگاران و از فعالان میراث فرهنگی خوزستان و روزنامه نگار منتشر شد.

کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب با آثار مطبوعاتی کشور منتشر شد

جهت دریافت مشاوره خدمات ساخت تراکت از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

خوزستان پشت خاکریز سیلاب عنوان کتابی است که یکصد گزارش، یادداشت و مصاحبه درباره سیلاب بهار 1398 خوزستان توسط خبرنگاران و دیگر نویسندگان تهیه و در رسانه های استانی و کشوری منتشر شده است را جمع آوری و بازنشر داده است.

گردآورنده این کتاب و جمع آوری 100 اثر مطبوعاتی توسط مجتبی گهستونی از روزنامه نگاران با سابقه خوزستانی اجرا شده است که خود در بحران سیلاب خوزستان در بهار 1398 بیش بر 15 گزارش در روزنامه های ایران و جام جم منتشر کرد.

مجتبی گهستونی درباره این کتاب گفت: عنوان کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب به گزارشی تعلق دارد که در روزنامه جام جم به قلم اینجانب منتشر شد. همچنین کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب توسط انتشارات ترآوا در 426 صفحه منتشر شده است.

مولف و گردآورنده کتاب اضافه نمود: علاوه بر انتشار یکصد گزارش، تحلیل و مصاحبه از 60 روزنامه نگار و تحلیلگر، عکس های مهدی پدرام خو از سیلاب، همچنین پیشخوان رسانه های کشور که در صفحه نخست خود سیلاب خوزستان را پوشش ویژه دادند، به همراه عکس خبرنگاران و عکاسانی که در بحران سیلاب سماجت فراوانی برای پوشش لحظه ای سیلاب داشتند منتشر شده است. علاوه بر مهدی مرادی که شعری درباره سیلاب سروده و در کتاب منتشر شده است، طراحی جلد این کتاب را عادل اعطا انجام داده است.

وی گفت: کتاب مورد نظر به هیچوجه سعی در نقد و یا تمجید مسئولان ندارد و با انتشار اصل گزارش های منتشر شده در مطبوعات و خبرگزاری ها و یا پایگاه های خبری به نقش تاثیرگذار رسانه ها در مواقع بحران برای تهیه گزارش می پردازد و ابعاد مختلف سیلاب خوزستان به واسطه گزارش های میدانی و همنشینی با مردم و یا گفت وگو با مسئولان را کنکاش می نماید و کوشش دارد تا از جامعه خبری کشور تقدیر کند.

گهستونی یادآور شد: نتیجه سفر روزانه به بعضی شهرها و ده ها روستای درگیر سیلاب در خورستان باعث شد تا گزارش، مصاحبه ها و تحلیل های مختلف در رسانه های چاپی و اینترنتی منتشر گردد و کوشش بعضی همکاران رسانه ای و سماجت آن ها در تهیه مصاحبه میدانی و عکس باعث شد تا ترغیب به جمع آوری بخشی از صدها نوشتار منتشر شده در رسانه های استانی و ملی شوم.

این روزنامه نگار خوزستانی گفت: سیلابی که در خوزستان موجب شد تا به بیش از 250 روستا آسیب وارد گردد و خسارت به 800 واحد مسکونی شهری و 8700 واحد مسکونی روستایی وارد گردد و آواره شدن 54 هزار دانش آموز و آبگرفتگی و تخریب 120 مدرسه را به دنبال داشته باشد، حتما باید مورد توجه رسانه ها در ابعاد مختلف قرار بگیرد. لذا حجم خسارت های وارد شده به خوزستان و گستردگی آن باعث شد تا افراد بیشمار دست به قلم ببرند و گوشه هایی از این بحران را یا گزارش نمایند یا در مقام تحلیل آنالیز نمایند.

لازم به ذکر است در کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب گزارش، مصاحبه، تحلیل و یادداشت هایی از حبیب الله بهرامی، ارمغان بهداروند، مرتضی آژند، دلال آلبوشهبازی، شهرزاد امیری، محمد باریکانی، مهناز بنی تمیم، ترانه بنی یعقوب، اکبر ترکان، ابوالقاسم رحمانی، امیرحسین رحمانی، سپیده رشیدپوریایی، زهرا رفیعی، فاطمه زورمند، سمیرا زمانی، مهتاب جودکی، مریم جم، زهرا چوپان کاره، حمید حاجی پور، روح الله حجازی، حسام الدین حسینی، سمیرا حسینی، علی حبیب نژاد، کبریا حسین زاده، یوسف حیدری، فرشید خدادادیان، محمد درویش، مهرنوش دژم، ندا رضاپور، محمد سرابی، لیلا شوقی، امین شول سیرجانی، عالیه شکربیگی، محمد صوفی، حمید ضیایی پرور، زهرا غفاری، الهام فخاری، زینب فرحانی، طیبه قاسمی، مهدی قمشی، زهرا کاظمی منش، رضا کربلایی، کوثر کریمی، پرویز کردوانی، ناصر کرمی، زهرا کشوری، شهرام گراوندی، مجتبی گهستونی، عطیه لباف، ستاره لطفی، فاطمه محمدنژاد، کاوه مدنی، فاطمه محمدزاده، لیلا مرگن، احمد مسجدجامعی، فریبرز مسعودی، علیرضا معزی، نسترن یوسف بکیان، سید مصطفی هاشمی طبا، شهرزاد همتی و… منتشر شده است.

منبع: صدای میراث
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 651

به "کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب با آثار مطبوعاتی کشور منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب با آثار مطبوعاتی کشور منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید