کمیسیون اروپا گوگل را به پرداخت یک میلیارد و 49 میلیون یورو محکوم کرد

به گزارش بازیکده، کمیسیون اروپا گوگل را به پرداخت یک میلیارد و چهل و نه میلیون یورو محکوم کرد

کمیسیون اروپا گوگل را به پرداخت یک میلیارد و 49 میلیون یورو محکوم کرد

نهاد ناظر بر رقابت کمیسیون اروپا، شرکت گوگل را به دلیل سوء استفاده از موقعیت در بازار مجازی و اعمال تبعیض نسبت به رقبا در زمینه تبلیغات آنلاین، به پرداخت یک میلیارد و چهل و نه میلیون یورو محکوم کرد.

کمیسیون اروپا اعلام کرد که این جریمه معادل 1.29 درصد از حجم معاملات شرکت گوگل در سال 2018 است. کمیسر ناظر بر رقابت کمیسیون همچنین در بیانیه ای اعلام کرده که اقدام برای مبارزه با انحصار یک دهه قدمت دارد.

گوگل، یکی از غول های اینترنت جهان یک شرکت آمریکایی است. مارگارت وستاگر، کمیسر اروپایی مسئول در حوزه رقابت، روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: رویکرد گوگل ناقض قوانین و مقررات اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با انحصار است.

او همچنین اضافه نمود: گوگل تسلط خود را بر آگهی های جستجوی آنلاین تثبیت کرد و با اعمال محدودیت های ضد رقابتی علیه وب سایت های ثالث [طرف هایی که نه به گوگل وابسته اند و نه شریک آن به شمار می روند] از خودش در برابر فشارهای رقابتی محافظت می کند.

این مساله موجب نگرانی وبسایت ها از جمله رسانه ها و سایت های مسافرتی شده است. صفحات گوگل در زمان جست وجو، نتایج جست وجو وآگهی های مرتبط را نشان می دهد. به عقیده کمیسیون اروپا، عمل خلاف گوگل در این مورد شامل کمرنگ کردن امکان انتشار نتایج جست وجو برای تمامی ناشران اطلاعات و شرکت های ثالث می شود.

اتحادیه اروپا سال 2018 نیز گوگل را به پرداخت 4.34 میلیارد یورو جریمه مالی محکوم کرده بود. در آن سال هم گوگل به نقض قوانین رقابتی اتحادیه اروپا محکوم شده بود.

این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 123

به "کمیسیون اروپا گوگل را به پرداخت یک میلیارد و 49 میلیون یورو محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون اروپا گوگل را به پرداخت یک میلیارد و 49 میلیون یورو محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید