5 میلیون دقیقه مکالمه در پیک ترافیک ارتباطات بین ایران و عراق

به گزارش بازیکده، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اسماعیل رادکانی درباره ترافیک دیتای مبادله شده در ایام اربعین، گفت: ترافیک دیتای مبادله شده در ایام اربعین سال جاری به نسبت سال گذشته رشد 150 درصدی (1.5) برابری داشته است.

5 میلیون دقیقه مکالمه در پیک ترافیک ارتباطات بین ایران و عراق

وی درباره مشترکین رومر(دارندگان سیم کارت ایرانی در عراق) نیز اضافه نمود: میزان پیامک های ارسالی از ایران به زوار ایرانی داخل عراق نیز رشدی 150 درصدی (1.5) برابری را نشان می دهد.

مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت های مذهبی، ملی و منطقه ای توضیح داد: تعداد مشترکین رومر دیتا نیز نسبت به اربعین سال گذشته به میزان 140 درصدی(1.4) برابری افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه در تمام اپراتورها این درصدها با کمی نوسان در همین حدود بوده است، اضافه نمود: در پیک ترافیک مکالمات نیز به رقم 5 میلیون دقیقه مکالمه در شبانه روز در حجم مکالمات وارده و صادره رسیدیم.

رادکانی با تاکید به اینکه وضعیت شبکه ارتباطی از پایداری خوبی برخوردار است، گفت: اربعین سال جاری پیک ترافیک از سال های گذشته زودتر رخ داد و شبکه ارتباطی تقریبا از پیک ترافیک خود در این ایام عبور نموده است.

وی با بیان اینکه، کیفیت ارتباطات به صورت 24 ساعته از طرف اپراتورها و شرکت زیرساخت پایش می گردد، اضافه نمود: با تعامل خوبی که بین اپراتورها و شرکت زیرساخت ایجاد شده، تمام اپراتورها و شرکت زیرساخت اطلاعات پایشی خود را به اشتراک می گذارند تا بتوانند کیفیت ارتباطات را در حد مطلوبی نگه دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 9 آذر 1398 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 433

به "5 میلیون دقیقه مکالمه در پیک ترافیک ارتباطات بین ایران و عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 میلیون دقیقه مکالمه در پیک ترافیک ارتباطات بین ایران و عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید