آیا سیگار گران شده است؟

به گزارش بازیکده، مشاهدات میدانی حاکی از افزایش قیمت بعضی برند های سیگار طی هفته های اخیر است، اما طبق گفته رئیس انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی، این افزایش قیمت به علت سوء استفاده بعضی عوامل توزیع اتفاق افتاده و هنوز افزایش قیمت ناشی از افزایش مالیات و تغییر سال میلادی اعمال نشده است.

آیا سیگار گران شده است؟

به گزارش ایسنا، محمدرضا تاجدار با بیان اینکه هنوز قیمت تمام برند ها افزایش نیافته، اظهار کرد: یکی از شرکت های بین المللی، بسته بندی خود را تغییر داده، اما قبل از تغییر بسته ها، خبر آن به بازار منتقل شد.

در نتیجه به گفته وی، بعضی توزیع کنندگان محصولات با بسته بندی قبلی را جمع کردند و عرضه نکردند. چرا که با این روش به مصرف کننده القا می گردد، سیگار ها با بسته بندی قبلی اصل و سایر بسته بندی ها تقلبی است؛ بنابراین تا زمانی که موجودی دارند، همان سیگار ها را با قیمت بالاتر می فروشند.

رئیس انجمن محصولات دخانی با بیان اینکه مصرف کننده به علت عادت به بسته بندی قبلی، با قیمت بالاتر هم آن را می خرد، توضیح داد: در حال حاضر بعضی از انواع محصولات این شرکت بین المللی حتی تا 20 هزار تومان گران تر از محصولات نو آن فروخته می گردد.

وی با بیان اینکه این تخلف از سوی بعضی خرده فروشان و توزیع کنندگان عموما غیرمجاز انجام می گردد، اظهار کرد: پس این افزایش قیمت ناشی از افزایش مالیات در فصل آخر امسال نیست.

به گفته تاجدار عموماً در سه ماهه آخر سال به علت تغییر سال میلادی، انتظارات تورمی وجود دارد. البته در فصل پایانی امسال، افزایش مالیات هم بر قیمت ها اثر خواهد گذاشت، اما هنوز افزایش قیمت ناشی از این دو مسئله اعمال نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1903

به "آیا سیگار گران شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا سیگار گران شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید