علم و تکنولوژی

کلاهبرداری برای فرار از مالیات

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از دستگیری 2 کلاهبردار که برای فرار از پرداخت اقتصادیات، شرکت های صوری به نام مال باختگان تاسیس کرده بودند، خبر داد.

29 دی 1399

تئاتر؛ هنوز در قرنطینه

کم کم کافه و رستوران ها با رعایت قانون فاصله گذاری اجتماعی باز شدند. می توانیم از آنها غذا یا قهوه را تهیه کنیم اما مجاز به توقف و نشستن در فضای کافه و رستوران ها نیستیم. برای سینما رفتن نیز راه حلی پیدا شد و می توانیم در سایت ها یا اپلیکیشن ها، بلیت تهیه...

16 دی 1399

پوشش مایع یونی برای عبور نانوذرات از سد سیستم ایمنی بدن به کار گرفته شد

محققان با استفاده از پوششی از جنس نوعی مایع یونی روی نانوذرات پیروز شدند تا آن ها را از سد سیستم ایمنی بدن عبور دهند و اثربخشی نانوذرات به عنوان نانوحامل را بهبود دهند.

11 دی 1399

شناسایی نقص امنیتی خطرناک در آیفون

محققان امنیتی از شناسایی نقص امنیتی خطرناکی در سیستم عامل آی او اس 13 خبر داده اند که به هکرها امکان می دهد به وسیله شبکه های وای فای به گوشی های آیفون نفوذ نمایند.

10 دی 1399

چه محدودیت هایی در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد اعمال می شود؟

با توجه با اینکه برخی شهرهای کشور از نظر شیوع کرونا تغییر شرایط دادند، محدودیت ها و مشاغل تعطیل در هر شرایط اعلام می شود.

9 دی 1399

عوارض مغزی کرونا در چه بیمارانی بروز می کند، آیا عوارض مغزی کرونا ماندگار است؟

یک محقق حوزه علوم اعصاب ضمن اشاره به عوارض بیماری کووید 19 بر سیستم عصبی و مغز مبتلایان بر اساس آخرین یافته های علمی و تحقیقاتی؛ به تشریح میزان اثرگذاری کرونا بر مغز و سیستم عصبی مبتلایان، ارتباط کرونا با بروز بیماری های عصبی، درصد ماندگاری عوارض مغزی...

6 دی 1399

وابستگی اپل به چینی ها کم می گردد؟

اپل همواره کوشش نموده است تا فراوری خود را بین پیمانکاران مختلف و متنوع پخش کند، اما فاکسکان شریک اصلی این شرکت، در طول سال های اخیر بوده است.

5 دی 1399

پناهجویان پشت مرزهای دیجیتالی

روبات های هوشمند تشخیص دروغگویی، اسکنرهای مخصوص چشم، نرم افزارهای تشخیص صدا و... در فرودگاه های اروپا از جمله ابزارهایی محسوب می شوند که هنگام ارائه درخواست پناهندگی از سوی افراد، مورد استفاده قرار می گیرند و اتحادیه اروپا این روزها بیش از هر زمان دیگر...

2 دی 1399

دعوت از ایده سازان برای رفع چالش های صنایع معدنی

جذب سرمایه برای تبدیل ایده ها و طرح های نوآورانه به طرح های شکوفا و تجاری سازی شده از جمله راهبردهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. بر این اساس فراخوانی برای رفع نیازها و چالش های معدن کاری کشور و ایجاد صنایع جدید دانش بنیان منتشر شد.

26 آذر 1399

بهترین شرکت برای تعمیر یخچال، فریزر و ساید باید ساید

چند بار به دنبال بهترین شرکت برای تعمیر یخچال، فریزر و ساید باید ساید (ساید بای ساید) بوده اید؟ شاید این لوازم خانگی به دفعات به تعمیر نیاز نداشته باشند، اما همین اینکه در یخچال را باز می کنید ومتوجه هوای گرم داخل آن می شوید، بلافاصله در ذهن خود جستجو...

24 آذر 1399

آیا کرونا به جنین آسیب می زند؟

استاد بیماری های زنان و زایمان با اشاره به تاثیر کرونا در دوران بارداری، گفت: هنوز انتقال عمودی یعنی به وسیله جفت، از مادر به جنین اثبات نشده، اما کرونا در این دوران می تو اند باعث زایمان زودرس، پاره شدن زودرس کیسه آب و افزایش مسمومیت بارداری گردد.

18 آذر 1399

مربی تیم ملی با رد اتهام حمایت از بعضی کشتی گیران: تصمیم جمعی گرفتیم، امیدوارم غرض ورزی در کار نباشد

مربی تیم ملی آزاد با تاکید بر اینکه تکرار کشتی در بعضی اوزان تنها تصمیم غلامرضا محمدی نبوده، گفت: در انتخابی تیم ملی تصمیم خلق الساعه نگرفتیم.

18 آذر 1399

خبرنگاران دانش آموزان کردستانی در یازدهمین المپیاد فناوری نانو اول شدند

سنندج - خبرنگاران - مدیر پژوهش سرای دانش آموزی آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج گفت: استان کردستان با 13 دانش آموز برگزیده، مقام اول کشور در یازدهمین المپیاد فناوری نانو را از آن خود کرد.

15 آذر 1399

پخش زنده آخرین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن از رادیو ایران

خبرنگاران : آخرین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن به صورت زنده و با ترجمه هم زمان از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می گردد.

8 آذر 1399

افزایش ثبت شکایات برای عدم آنتن دهی موبایل

تهران (پانا) - سازمان تنظیم مقررات ارتباطات با اشاره به ثبت بیش از 5 هزار شکایت در مورد نارضایتی از آنتن دهی موبایل از سوی مشترکان خاطرنشان کرد: پوشش داخل ساختمان جزو تعهدات اپراتورها محسوب می گردد.

6 آذر 1399

جاذبه های گردشگری هوشی مین، بزرگترین شهر ویتنام

شهر هوشی مین (Ho Chi Minh) به لحاظ جمعیت، عظیم ترین شهر ویتنام به حساب می آید. این شهر ابتدا با نام سایگون (Saigon) شناخته می شد و بعدها به افتخار رهبر کمونیست آن یعنی هوشی مین تغییر نام پیدا کرد که کمونیستی انقلابی، نخست وزیر و رئیس جمهور ویتنام شمالی بود. در ادامه...

3 آذر 1399

استاد دانشگاه شریف پیروز به دریافت جایزه بین المللی فیزیک نظری شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، جایزه معتبر و بین المللی فیزیک نظری عبدالسلام 2020 ICTP سال جاری بطور مشترک به دکتر مهدی کارگریان از ایران و دیبیاندو روی از موسسه تحقیقاتی رامان هند تعلق گرفت.

2 آذر 1399

ماهیت، تفاوت ها و الزامات شبکه رشد در یاری به هم افزایی ظرفیت های شبکه شاد

تهران (پانا) - آنالیز پرونده شبکه ملی رشد در بخش دوم به آنالیز دیدگاه مسؤولان و دست اندرکاران حوزه تعلیم و تربیت کشور در مواجهه با این شبکه تعاملی می پردازد.

1 آذر 1399

تشخیص سکته با یاری تلفن همراه

تهران (پانا) - پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا در آنالیز جدید خود، نوعی اپلیکیشن ابداع نموده اند که می تواند نشانه های سکته را در بیمار به سرعت تشخیص دهد تا بیمار زودتر تحت مراقبت های لازم قرار بگیرد.

30 آبان 1399

کانال واک، سومین مرکز خرید عظیم آفریقا

مرکز خرید کانال واک (Canal Walk) یکی از اصلی ترین مراکز خرده فروشی آفریقا به حساب می آید. حضور پر رنگ آن و امکانات تفریحی اش، طیف وسیعی از خریداران را از قسمت اعظم کیپ غربی (Western Cape) و حتی دورتر به خود جذب می نماید.

29 آبان 1399
تعداد: (243)