مقالات گردشگری

دیوار استخوانی؛ مقصد تازه گردشگری در بلژیک

دیواری از جمجمه و سایر استخوان های بدن انسان که در نزدیکی کلیسای جامع در بلژیک کشف شده به تازگی در فهرست مراکز گردشگری این کشور نهاده شد.

10 فروردین 1399

ترفند های درمانی چروک زیر چشم

پف دور چشم با چه عواملی به وجود می آید ،با چه توصیه ها و ترفندهایی قادر هستیم از شر این قبیل چین و چروک ها خلاص شویم پیشنهادات متخصصین پوست و مو و زیبایی در این زمینه چیست.

9 فروردین 1399

تأکید بر مواضع اصولی روسیه در زمان سفر اردوغان به مسکو

سخنگوی کرملین تأکید کرد، مواضع مسکو در زمان سفر اردوغان، همانطور که قبلاً رئیس جمهور و وزیر خارجه گفته اند، مبتنی بر پایبندی به توافقات سوچی درباره ادلب و حمایت از تمامیت ارضی سوریه و مبارزه ارتش سوریه با تروریست هاست.

7 فروردین 1399

عمرالبشیر تحویل دادگاه بین المللی می شود ، اتهام: کشتار دارفور

عمرالبشیر همچنین به ایران نیز سفر کرد اما مقامات ایرانی از بازداشت و تحویل دادن او به دادگاه بین المللی خودداری کردند.

7 فروردین 1399

نکات مهم پیش از مهاجرت

مهاجرت به کشوری بیگانه بسیار هیجان انگیز و در عین حال تصمیم پیچیده ای است و نکات بسیاری پیش از اخذ این تصمیم مهم و سخت باید سنجیده شوند. برای درک بیشتر از ابعاد این تصمیم و نکات مربوطه با خبرنگاران همراه شوید!

5 فروردین 1399

حال پژوهشگاه میراث فرهنگی هنوز خوب نشده است

سید محمدبهشتی با تأکید بر ضرورت کوشش پژوهشگاه در جلوگیری از تبدیل شدن موضوع پیوست میراث فرهنگی به سرنوشت پیوست فرهنگی اعلام کرد: باید ابعاد، وجوه و مراتب آن را آشکار و تدوین کرد و در اختیار افرادی قرار داد که قرار است این جهت قانونی را هموار نمایند. ...

5 فروردین 1399

کلوت شهداد کجاست ؟

پدیده های آسمانی در شب های کویر بی نظیر است چه رسد به کلوت شهداد که منحصر به فرد ترین ها را در اختیار دارد. مکانی معروف برای دیدن طلوع و غروب خورشید و پایکوبی ستارگان.

3 فروردین 1399

تدوین پرونده ثبت جهانی مسجد کبود ارمنستان توسط ایران

کارشناسان و متخصصان ایرانی برای مرمت و تهیه پرونده ثبت جهانی مسجد کبود ایروان راهی ارمنستان می شوند.

3 فروردین 1399

ایران در میان سه قدرت بزرگ صنایع دستی دنیا

بر اساس گزارش معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جمهوری اسلامی ایران در عرصه صنایع دستی یکی از سه قدرت بزرگ جهان به شمار می رود و در خلق صنایع دستی حرف نخست را در جهان می زند.

28 اسفند 1398

اردوغان وارد اسلام آباد شد، ترکیه به دنبال افزایش مناسبات تجاری با پاکستان

رییس جمهور ترکیه در سفری دو روزه وارد اسلام آباد شد و مورد استقبال رسمی عمران خان نخست وزیر پاکستان نهاده شد.

22 اسفند 1398

معرفی جاذبه های دیدنی سیرجان Sirjan

سیرجان شهری در جنوب غربی استان کرمان و مرکز شهرستان سیرجان است. این شهر در 960 کیلومتری تهران و 175 کیلومتری کرمان قرار گرفته است و با توجه به قرار دریافت در تقاطع محورهای مواصلاتی تهران - بندرعباس و کرمان - شیراز از گذشته تا اکنون، مورد توجه بوده است.سیرجان...

13 اسفند 1398

خسارت 22 میلیارد دلاری کرونا برای گردشگری جهانی

به گفته مدیرعامل شورای دنیای سفر و گردشگری، شیوع ویروس کرونا می تواند 22 میلیارد دلار خسارت برای گردشگری دنیا به بار بیاورد.

13 اسفند 1398

مرمت خانه تاریخی قریشی کاشان

به گفته محسن جاوری رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان خانه تاریخی قریشی در این شهرستان مرمت شد.

13 اسفند 1398

ثبت نشان تبریز 2018 در سایت سازمان جهانی گردشگری

شهردار تبریز از ثبت نشان تبریز 2018 و طرح اینستاگرامی شهرداری تبریز در رابطه با این عنوان بین المللی در سایت سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) اطلاع داد.

11 اسفند 1398

بامستندات به شکایت استقلال جواب می دهم، هواداران همه چیزرامی دانند

به گزارش خبرنگاران، باشگاه استقلال امروز شنبه در نامه ای به سازمان لیگ از سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد به خاطر اظهاراتش شکایت کرد.

11 اسفند 1398

تاثیر مصوبه آمریکا بر گردشگری ایران، بازارهای هدف عربی یا اروپایی؟

به گزارش خبرنگاران، کنگره آمریکا قانونی را به تصویب رساند که در پی اجرای آن گردشگران 38 کشور اگر در 5 سال اخیر یعنی از ماه مارس 2011 به بعد به کشورهای سوریه، عراق، ایران و سودان سفر نموده باشند، برای ورود به آمریکا با محدودیت هایی روبرو می شوند و باید اگر...

11 اسفند 1398

وزیر دفاع آمریکا و دبیرکل ناتو فردا به کابل سفر می نمایند

قرار است همزمان با امضا قرارداد صلح میان آمریکا و طالبان در دوحه قطر وزیر دفاع این کشور و همچنین دبیرکل ناتو به کابل سفر نمایند.

9 اسفند 1398

کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب با آثار مطبوعاتی کشور منتشر شد

خبرنگاران: کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب با تالیف و گردآوری مجتبی گهستونی مسئول بخش تشکل های خبرنگاران و از فعالان میراث فرهنگی خوزستان و روزنامه نگار منتشر شد.

7 اسفند 1398

تفلیس گرجستان، شهر صلح و دوستی

تفلیس، پایتخت و یکی از بزرگترین شهرهای کشور گرجستان است که حتما شما هم در سالهای اخیر نام آن را خیلی شنیدهاید. شهری زیبا و دیدنی با مردمی مهربان، مهمان نواز و صلحجو که همیشه در طول تاریخ سر زبانها بوده است.تفلیس در شرق کشور گرجستان و در دو طرف رودخانه...

6 اسفند 1398

اردبیل؛ بهشت سرمایه گذاران گردشگری

اردبیل استانی است که مردم سایر نقاط کشور (بویژه در این فصل)، آن را به عنوان سرزمین برف و سرما و بارش های بی وقفه اش می شناسند، اما این استان سرد و برفی، مملو از آثار تاریخی و طبیعی زیباست که می تواند بهشتی برای گردشگران و البته سرمایه گذاران باشد.

6 اسفند 1398
تعداد: (160)