دانشگاه استاد فرشچیان برای سال تحصیلی جدید در رشته فرش و نقاشی دانشجو جذب می نماید

به گزارش بازیکده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنر های اسلامی و ایرانی استاد فرشچیان گفت: سال تحصیلی جدید در رشته های دانشجو جذب می کنیم و در آینده ای نزدیک، به دنبال ایجاد رشته های حوزه موسیقی هستیم.

دانشگاه استاد فرشچیان برای سال تحصیلی جدید در رشته فرش و نقاشی دانشجو جذب می نماید

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای دانشجویی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارشگروه دانشگاه خبرنگاران، بهمن نامور مطلق رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنر های اسلامی و ایرانی استاد فرشچیان، صبح امروز 17 شهریور ماه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنر های اسلامی و ایرانی استاد فرشچیان با پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی خلاق گفت: ما به دنبال دانشجویان کارآفرین هستیم و در دو حوزه نقاشی و فرش در سال تحصیلی جدید جذب دانشجو خواهیم داشت؛ همچنین برنامه هایی را برای معماری داخلی و صنایع دستی نیز در دستور کار قرار داده ایم.

وی اضافه کرد: امیدواریم با هم افزایی و همکاری همه مسئولان بتوانیم شبکه همکاری را با نهاد های مختلف از جمله وزارت ارشاد داشته باشیم. درحال حاضر کشور و حوزه آموزش در شرایط خوبی قرار ندارد؛ با این وجود، اما با کوشش تمامی همکاران، فعالیت ها به خوبی پیش می رود.

نامور مطلق توضیح داد: امیدواریم دانشجویان دانشگاه استاد فرشچیان، علاوه بر مهارت آموزی، حکمت نیز یاد بگیرند. برنامه های متعددی را در آینده نزدیک خواهیم داشت، برنامه هایی از جمله راه اندازی رشته های مرتبط با موسیقی نیز از جمله برنامه های مهم ما محسوب می گردد.

در سال های گذشته نتوانستیم به خوبی از ظرفیت های هنری کشور استفاده کنیم

در ادامه، محمد حسین ایمانی خوشخو رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی خلاق اعلام کرد: دانشگاه استاد فرشچیان در گذشته با مسائل متعددی روبرو بود، اما به همت مسئولان و هیئت امنای این دانشگاه، به سمت تبدیل شدن به یکی از دانشگاه های مولود انقلاب اسلامی پیش می رود.

وی اضافه کرد: ما در گذشته دانشگاهی در حوزه تربیت هنرمند کم داشتیم و با خلا هنرمندان مجرب روبرو بودیم؛ اما امیدواریم دانشگاه استاد فرشچیان بتواند با تربیت هنرمندان فاخر، به دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی تبدیل گردد. ما متاسفانه طی سال های گذشته از ظرفیت های هنری کشور نتوانستیم به خوبی استفاده کنیم و اندکی در این جهت کم کاری کردیم.

ایمانی خوشخو با بیان این که امروز نمی توانیم از هنر صحبت کنیم و به اقتصاد هنر توجه نداشته باشیم گفت: اگر ما می خواهیم در هنر پیشرفت کنیم، باید برای اقتصاد هنر نیز برنامه ریزی دقیق داشته باشیم. در واقع هنر باید آنقدر استحکام داشته باشد تا بتواند روی پای خود بایستد. یکی از مزیت های مالی کشور ما، هنر های آن است که موجب جذب گردشگر ها از دیگر کشور ها می گردد که نمونه ای از اقتصاد هنر است.

وی توضیح داد: ما در پارک ملی علوم و فناوری های صنایع فرهنگی خلاق، حامی هنرمندانی خواهیم بود که به دنبال ایجاد کسب و کار هستند. درواقع توانمندی ایجاد کسب و کار را به دانشجویان دانشگاه استاد فرشچیان علاوه بر دیگر توانمندی ها اضافه کند.

ایمانی خوشخو در سرانجام اعلام کرد: اگر این فرآیند به خوبی اجرا گردد، بیشتر داوطلبان به جای ورود به دانشگاه های دولتی، متقاضی تحصیل در دانشگاه استاد فرشچیان خواهند بود. امیدواریم که دانشگاه استاد فرشچیان بتواند به زودی روی پای خود بایستد و با مدیریت خوب بتواند دانشجویان را بورسیه کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1137

به "دانشگاه استاد فرشچیان برای سال تحصیلی جدید در رشته فرش و نقاشی دانشجو جذب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه استاد فرشچیان برای سال تحصیلی جدید در رشته فرش و نقاشی دانشجو جذب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید