رگبار باران و رعد و برق در 14 استان ، تهران و سواحل خزر بارانی و خنک می شوند ، افزایش دما در نیمه غربی کشور

به گزارش بازیکده، سازمان هواشناسی در آخرین پیش بینی ها از شرایط جوی، از افزایش ابر، رعد و برق، رگبار باران، وزش باد شدید و کاهش و افزایش دما در نقاط مختلف کشور اطلاع داد.

رگبار باران و رعد و برق در 14 استان ، تهران و سواحل خزر بارانی و خنک می شوند ، افزایش دما در نیمه غربی کشور

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی کشور براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی اعلام نمود بعدازظهر امروز (شنبه) در منطقه های از آذربایجان غربی ، کردستان، ایلام، شمال خوزستان، هرمزگان، جنوب فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی ابرناکی ، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

در نوار شرقی کشور نیز وزش باد تداوم خواهد داشت و در سایر منطقه ها جوی آرام و پایدار مستقر است.

امروز در شمال غرب و به تدریج بعدازظهر در گیلان و مازندران و در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی ابرناکی ، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد. ساعات بعدازظهر امروز در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین ، البرز و تهران نیز افزایش ابر و وزش باد شدید موقتی ، بعلاوه در غرب هرمزگان و جنوب فارس رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعد و برق موقتی دور از انتظار نیست .

یکشنبه ـ علاوه بر شمال غرب ـ در کل سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش و کاهش دمای موقتی رخ می دهد.

دوشنبه در مازندران و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده پیش بینی می گردد.

طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در غالب منطقه ها کشور جوی پایدار مستقر خواهد بود.

بعلاوه ، طی روزهای دوشنبه و سه شنبه در نوار شرقی کشور به ویژه در شمال سیستان و بلوچستان و شرق خراسان جنوبی وزش باد افزایش می یابد و در نیمه غربی کشور روند افزایش دما حاکم می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1402 بروزرسانی: 28 مرداد 1402 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2228

به "رگبار باران و رعد و برق در 14 استان ، تهران و سواحل خزر بارانی و خنک می شوند ، افزایش دما در نیمه غربی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگبار باران و رعد و برق در 14 استان ، تهران و سواحل خزر بارانی و خنک می شوند ، افزایش دما در نیمه غربی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید