نقدها و نمرات بازی Halo Infinite منتشر شد؛ بازگشت به دوران شکوه

به گزارش بازیکده، سری بازی هیلو به عنوان بزرگ ترین نماد ایکس باکس اهمیت زیادی برای مایکروسافت و البته گیمرها دارد. پس از اینکه در این چند بازی اخیر هیلو استودیو 343 اینداستریز نتوانسته بود موفقیت های قسمت های اولیه این سری را که به وسیله استودیو بانجی ساخته شده بود، تکرار کند، به نظر می رسد این بار آن ها بالاخره با بازی هیلو اینفینیت (Halo Infinite) توانسته اند اثری درخور و شایسته نام سری بازی هیلو تحویل مخاطبان پرشور این سری بدهند.

نقدها و نمرات بازی Halo Infinite منتشر شد؛ بازگشت به دوران شکوه

اهمیت درخشش هیلو اینفینیت به این خاطر بیشتر می گردد که سال گذشته با نمایش جنجال برانگیزی که از این اثر منتشر شد، بسیاری از هواداران سری نگران شرایط بازی شده بودند و حتی در فضای مجازی شوخی های زیادی با نمایش این بازی انجام شد. اکنون به ما ثابت شده که تأخیر یک ساله بازی به سازندگان این فرصت را داده تا بازی هیلو اینفینیت را در برترین شرایط عرضه نمایند. میانگین امتیازات بازی در اپن کریتیک 86 و در متاکریتیک هم 86 است.

Pure Xbox - امتیاز: 9/10

بازی Halo Infinite مانند یک گام بزرگ روبه جلو برای این مجموعه بازی به شمار میرود. این یک تغییر نرم و روان به سوی آثار دنیا-باز است که پیروز می گردد تعادل خوبی را میان هیلوهای سنتی که مبتنی بر روایت بوده اند و تمام سطوح آزادی عمل گیم پلی تازه این قسمت ایجاد کند.

Windows Central - امتیاز: 5/5

در حالی که استودیوی 343 اینداستریز (343 industries) از همان زمان عرضه بازی هیلو 4 در سال 2012 در تقلا بوده تا بتواند مجموعه هیلو را در جهت درست راهنمایی کند، آن ها بالاخره با هیلو اینفینیت توانسته اند به این جهت درست دست پیدا نمایند. این بازی توانسته به صورت پیروزیت آمیزی به روایت، گیم پلی و بعلاوه میراث سری احترام گذاشته و آن را سربلند کند؛ این در حالی است که ایده های نویی را به تجربه هیلو اضافه نموده است که جان تازه ای به این مجموعه بازی 20 ساله بخشیده است.

GamesBeat - امتیاز: 5/5

نکته اصلی این است که استودیوی 343 اینداستریز پیروز شده یک فرمول آشنا را بدون کنار گذاشتن آن احساس اصلی سری بازی هیلو به روز و مدرن کند. به عبارت دیگر، همه چیز در این بازی به برترین شکل ممکن احساس یک بازی عالی از سری هیلو را می دهد.

Game Informer - امتیاز: 9.25/10

چه بخواهید دنبال یک ماجراجویی علمی-تخیلی بزرگ و رمزآلود باشید یا بخواهید شانس تجربه یک بازی چندنفره PvP (بازیکن علیه بازیکن) را داشته باشید، بازی هیلو اینفینیت از این آزمون سربلند بیرون می آید و عصر تازهی را برای یکی از شناخته شده ترین سری بازی های ویدیویی نوید می دهد.

GamesRadar - امتیاز: 4.5/5

برخلاف شرایطی که غیرممکن به نظر می رسد، هیلو اینفینیت توانسته هم جشنی آشنا برای دو دهه ماجراجویی با مستر چیف ارائه دهد و هم پایه های محکم و تازه ای را برای تکامل سری در آینده بنا کند. استودیو 343 روح Combat Evolved را گرفته و آن را امروزی نموده است، و برترین بخش تک نفره داستانی را که در این سال های اخیر و طولانی دیده ایم، فراهم نموده است.

Destructoid - امتیاز: 9/10

اگر من بخواهم نصیحتی به افرادی که می خواهند بازی Halo Infinite را تجربه نمایند، داشته باشم، آن نصیحت این است که نگران دنیای باز هیلو اینفینیت نباشند و از نحوه اجرای آن با آغوشی باز استقبال نمایند. من در ابتدا بسیار نگران بودم که استودیو 343 نتواند از آژیر خطری که دیگر ناشرهای بزرگ را در بازی های دنیا-باز تهدید می نماید، جلوگیری کند اما محدودیت های اعمال شده در این بازی جای قدردانی دارد.

GameSpot - امتیاز: 9/10

برخی از عناصر داستانی ضعف هایی را به خود می بینند و Grappleshot شگفت انگیز باعث می گردد که بقیه تجهیزات مستر چیف در مقایسه با آن کمی ضعف نشان دهند اما این ها کاستی های کوچکی هستند، در واقع با برترین هیلو این چند سال اخیر روبه رو هستیم و این بعلاوه تکاملی رل که هیلو می تواند در آینده ارائه دهد، نشانمان می دهد.

IGN - امتیاز: 9/10

بخش تک نفره داستانی هیلو اینفینیت دقیقاً همان چیزی است که این سری به آن احتیاج داشت. این برترین سبک رزمی منحصربه فرد و رضایت بخش Master Chief را به نمایش می گذارد و در عین حال از ایده های قدیمی برای خلق لحظات تازه به یادماندنی استفاده می نماید. این به برترین شکل سبک رزمی منحصر به فرد و رضایت بخش مستر چیف را به نمایش می گذارد و در عین حال از ایده های قدیمی برای خلق لحظات تازه به یاد ماندنی استفاده می نماید. داستان آن در بخش هایی هم برای افراد تازه وارد به سری و هم بازیکنان باتجربه هیلو کمبودهایی دارد اما این بازی ارزش 6 سال صبر کردن را داشت.

EGM - امتیاز: 4/5

گاهی اوقات در رابطه با بخش تک نفره داستانی به نظر می آید که استودیوی 343 اینداستریز به وسیله زره میولنیر مستر چیف تحت فشار قرار گرفته است اما انتخا ب های جسورانه اینفینیت در طراحی بازی و محیط جها ن-باز آن و بعلاوه وجود Grappleshot تجربه آن را هیجان انگیز و تازه می سازد.

Video Games Chronicle - امتیاز: 4/5

انتقال هیلو اینفینیت به سوی ساختاری دنیا -باز همانند احساس یک آغاز تازه برای این سری است که با تکان های نوستالژیک و مقدمه های تازه که با هم ترکیب می شوند و تأثیر بسیار خوبی دارند. هر دو بخش تک نفره و چندنفره هنوز جای پیشرفت و بهبود دارند اما هسته اصلی تجربه بازی قدرتمند است.

PC Gamer - امتیاز: 78/100

تصور دنیایی که در آن اینفینیت می توانست به راحتی یکی از آثار موردعلاقه من تا به امروز باشد، بسیار آسان است. اما با وجود دنیای باز اثر که تا حد زیادی زائد به نظر می رسد و داستانی که نمی تواند بار سنگین سری را با خود حمل کند، بخش تک نفره داستانی بازی هیلو در رسیدن به یک تجربه عالی هیلو کم می آورد.

Toms Guide - امتیاز: 3.5/5

این آشکار است که 343 اینداستریز توانسته از اشتباهاتش در هیلو 4 و هیلو 5 چیزهای زیادی را فرا بگیرد و از آن ها استفاده کند تا بازی هیلو اینفینیت به یک تجربه بهتر تبدیل گردد. در حالی که Halo Infinite هنوز ناقص است، پیروز می گردد همه عناصری را که مردم درباره سری هیلو دوست دارند، در یک چیز تازه و اصیل با هم ترکیب کند.

در ادامه می توانید برخی از دیگر نمرات بازی Halo Infinite را مشاهده کنید.

 • Windows Central - امتیاز: 10/10

 • VG247 - امتیاز: 5/5
 • GamesBeat - امتیاز: 5/5
 • Washington Post - امتیاز: 9.5/10
 • The Games Machine - امتیاز: 9.5/10
 • Game Informer - امتیاز: 9.3/10
 • IGN - امتیاز: 9/10
 • GamesRadar+ - امتیاز: 9/10
 • GameSpot - امتیاز: 9/10
 • Destructoid - امتیاز: 9/10
 • God is a Geek - امتیاز: 9/10
 • Atomix - امتیاز: 9/10
 • PC Invasion - امتیاز: 9/10
 • Metro GameCentral - امتیاز: 8/10
 • Giant Bomb - امتیاز: 4/5
 • TheSixthAxis - امتیاز: 8/10
 • VideoGamer - امتیاز: 8/10
 • Telegraph - امتیاز: 4/5
 • Guardian - امتیاز: 4/5
 • VGC - امتیاز: 4/5
 • PC Gamer - امتیاز: 7.8/10

 • Forbes - امتیاز: 7.5/10

 • Screen Rant - امتیاز: 3.5/5

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1894

به "نقدها و نمرات بازی Halo Infinite منتشر شد؛ بازگشت به دوران شکوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدها و نمرات بازی Halo Infinite منتشر شد؛ بازگشت به دوران شکوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید