هتل های نزدیک به جنگل ارسباران

به گزارش بازیکده، ایران در بسیاری از یادداشت ها و سفرنامه های دنیاگردان معروف قدیم و همچنین در میان نوشته های اینترنتی که با سرعت بسیار بالایی در حال اشتراک گذاری میان کاربران در سراسر دنیا است به کشوری چهار فصل معروف است. ایران از شمال تا جنوب و از شرق تا غربش را پوشش های گیاهی و جانوری در بر گرفته که تمام شاخصه های طبیعی دنیا را مانند یک بسته کامل به مخاطب خود ارائه می دهد. در میان هزاران جاذبه های طبیعی در این کشور، ارسباران در آذربایجان شرقی از صندلی ویژه ای برخوردار است و هر ساله هزاران مسافر را برای اقامت در هتل های نزدیک به جنگل ارسباران به این نقطه زیبا از ایران سفر می نمایند. امروز قصد داریم در مجله گردشگری خبرنگاران به معرفی این منطقه و هتل های نزدیک به جنگل ارسباران می پردازیم.

هتل های نزدیک به جنگل ارسباران

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

ارسباران سرسبز

ایران مملو از پوشش های گیاهی ویژه است و هر کدام از مناطق این کشور طبیعتی ویژه مختص به خود دارد. ارسباران که در استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است، از دیرباز مورد توجه سلاطین بوده است و امروز تبدیل به یکی از بکر ترین و زیباترین مناطق برای گردشگران داخلی و خارجی شده است. یکی از ویژگی های ارسباران، کوه های پوشیده از درخت آن است. به غیر از بناهای باستانی که در جنگل های ارسباران دیده می گردد، تمام قسمت های دیگر این منطقه را درختان و گیاهان به رنگ سبز درآورده اند و حتی کوچک ترین قسمتی را ناکارآمد و خالی از حضور طبیعت نمی بینید. این مخلوط شگفت انگیز از طبیعت و حضور پادشاهان باستانی، مخلوطی سحر انگیز را در اختیار مخاطب خود قرار می دهد که شاید در هیچ کجای دنیا نتوان چنین ادغامی را تجربه کرد. بسیاری برای اقامت در این منطقه به دنبال هتل های نزدیک به جنگل ارسباران هستند و برای یافتن اطلاعات دقیق تر از شرایط و امکانات بومی این منطقه بهتر است بدانیم که ارسباران را به نام های قره داغ، آرازبار و قراچه داغ نیز معروف است. جدا از گردشگران و مسافران، عکاسان معروفی از نقاط مختلف دنیا هم به جنگل های ارسباران سفر می نمایند و از طبیعت بی نظیر این منطقه عکس می گیرند. البته به غیر از طبیعت، سوژه اصلی عکسانی که پا به این منطقه می گذارند، سیاه چادرهای عشایر ارسباران و صنایع دستی و نوع زندگی آن ها است. عشایر غیور منطقه ارسباران هزاران سال است که از مرزهای شمال شرقی کشور محافظت می نمایند و در عین حال که با دشمنان مرز و بوم ایران دشمن هستند، اگر به عنوان میهمان، پا به سایه چادرهای شان بگذراید، چیزی برای پذیرایی از شما کم نمی گذارند. فرهنگ کوچ نشینی عشایر این منطقه را می توان در ییلاق ایل بسطاملو، ییلاق کلیبر و آقداش مشاهده کرد و حرکت منظم این ارسباران نشیانان را در فصول مختلف تماشا کرد و از فعالیت و کوشش آن ها درس های بسیاری آموخت.

حفاظت از طلای سبز آذربایجان شرقی

متاسفانه در زمانی زندگی می کنیم که بالاترین تهدیدات متوجه زیست بوم ها و مناطق جنگلی است و جنگل های ارسباران از این قاعده مستثنی نیست. البته گفتنی است که جنگل های قره داغ یا همان ارسباران نیز مانند بسیاری دیگر از پوشش های گیاهی و جانوری ایران، تحت حفاظت شدید سازمان جنگل ها و مراتع کشور است و این رصد و رسیدگی باعث شده تا دست شکارچیان و قاچاق چی های سودجو از جنگل های ارسباران کوتاه گردد و این طلای سبز برای گردشگران همچنان پا برجا بماند. طبیعت بکر و آثار باستانی که در اهر، هریس، کلیبر، ورزقان و خداآفرین تا جلفا و مغان اردبیل، همگی قسمت هایی از جنگل ارسباران به حساب می آیند و هر کدام از این نواحی تحت نظارت است. البته این بدان معنی نیست که هیچ واحد اقامتی در این مناطق برای اقامت راحت مسافران و گردشگران این منطقه وجود نداشته باشد. هتل های نزدیک به جنگل ارسباران این امکان را برای گردشگران واقعی به وجود آورده تا با آسودگی در میان انبوهی از زیبایی های طبیعی این منطقه اقامت داشته باشند.

اقامت در نزدیکی جنگل ارسباران

خوشبختانه، برای بسیاری که در زمان سفر به جنگل ارسباران برای اقامت دچار مشکل شده اند، خبر خوبی وجود دارد و این خبر این است که در پارک جنگلی مکیدی کلیبر چندین هتل چند ستاره وجود دارد که می توان برای اقامت در هتل های نزدیک به جنگل ارسباران این واحدهای اقامتی را انتخاب کرد.

هتل برزگ کلیبر

این هتل دو ستاره در سال 1375 فعالیت خود را شروع نموده است. این هتل از ساختمانی دو طبقه با 21 باب واحد اقامتی تشکیل شده است و حضور کارکنان بومی و مجرب در هتل عظیم کلیبر این امکان را برای مسافران آذربایجان شرقی ایجاد می نماید تا در میان هتل های نزدیک به جنگل ارسباران، آن را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در فهرست خود قرار دهند.

هتل آپارتمان آنزا کلیبر

هتل آپارتمان آنزا کلیبر در میان هتل های نزدیک به جنگل ارسباران است. این هتل آپارتمان 3 ستاره در سال 1391 افتتاح شده است. نمای زیبا و شسته رفته آن برای مسافران مشکل پسند، گزینه خوبی به حساب می آید. هتل آپارتمان آنزا کلیبر، هتلی 5 طبقه با 23 واحد اقامتی است و فضایی باز و آرام را با این نوع معماری برای مسافران خود فراهم نموده است.

هتل پارادایس کلیبر

این هتل در خیابان فرمانداری و در ابتدای جاده جانانلو قرار گرفته است. هتل پاردایس کلیبر که از هتل های نزدیک به جنگل ارسباران است در سال 1395 کار خود را شروع کرد و در حال حاظر با 42 واحد اقامتی، سکون آرامی را برای میهمانان خود فراهم نموده است. کارکنان مجرب هتل پاردایس نیز به طور کامل مسلط به منطقه هستند و برای مسافران و گردشگران ماجراجو می توانند راهنماهای محلی حرفه ای به حساب بیایند.

منبع: الی گشت
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 944

به "هتل های نزدیک به جنگل ارسباران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل های نزدیک به جنگل ارسباران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید