14 بازی سرگرم کننده برای تعطیلات نوروز بچه ها

به گزارش بازیکده، فرصت و شرایطش را ندارید تا در تعطیلات نوروز بچه ها را به مسافرت ببرید؟ عیبی ندارد با این 14 بازی به آنها نشان می دهید چه طور بدون رفتن به مسافرت نوروزه سرگرم و شاد باشند.

14 بازی سرگرم کننده برای تعطیلات نوروز بچه ها

اگر حیاط دارید بهتر است تعدادی از این بازی ها را در حیاط تان انجام دارید، البته اگر ندارید در خانه هم می توان آنها را انجام داد.

1- درست کردن حباب

این حباب های جادویی می توانند بچه ها را برای ساعت ها سرگرم کنند و برای خودتان هم مجذوب کننده خواهد بود. برای درست کردن حبابی بزرگ و پایدار دستور مخصوص خود را پیدا کنید و از این بازی لذت ببرید.

2- از طبیعت لذت ببرید

حالا که هوا خوب است و می توانید بدون ترس از بارش برف به بیرون از خانه بروید، وسایل را جمع کنید، به بیرون از خانه بروید و در طبیعت وقت بگذرانید. برای اینکه برنامه تان سرگرم کننده تر بشود چند بازی که می توان بیرون از خانه انجام داد را هم به همراه تان ببرید. البته اگر حیاط دارید می توانید این کارها را در حیاط تان هم انجام دهید. بازی ها و فعالیت های بیرون از خانه زیادی برای بچه ها وجود دارد، آنها را انجام دهید.

3- به هر جایی که می خواهید پرواز کنید

نتوانستید کودکتان را به شهری که می خواست ببرید؟ اشکالی ندارد می توانید، بدون اینکه پذیزایی خانه را هم ترک کنید با او هواپیما بازی کنید و به هر جایی که می خواهید بروید! جایی که می خواهید بروید کاملا بستگی به نظر فرزندتان دارد، ببینید او کجا می خواهد برود. اگر می خواهد به قطب برود و خرس ها قطبی را دیدن کند، سفر طولانی در پیش دارید!

4- بیرون از خانه کتاب بخوانید

یک کتاب بردارید و به بیرون از خانه بروید. یک برنامه پیکنینک عصرگاهی به همراه مطالعه ترتیب دهید و چند روز از تعطیلات را اینگونه بگذرانید. یک پتو، یک کتاب و مقداری خوراکی بردارید و کتاب را باز کنید. به این ترتیب کودک تان را هم به مطالعه علاقمند کرده اید.

5- سفر یک روزه بروید

ماشین را بردارید و به دل جاده بزنید. یک سفر یک روزه به یکی از شهرهای نزدیک تان ترتیب دهید. اگر هر کدام از بچه ها یک پیشنهاد دارند و نمی توانید تصمیم بگیرید کجا بروید، قرعه کشی انجام دهید.

6- گیاهان بهاره بکارید

یخبندان تمام شده و فصل رویش آغاز شده. یکی از بهترین کارهایی که می توان در طول تعطیلات نوروز انجام داد کاشت گیاه به کمک بچه ها است. آنها را به گلفروشی ببرید و اجازه دهید چند گل برای باغچه تان انتخاب کنند. این روز باغبانی برای همه بچه ها، فارغ از سن شان، سرگرم کننده و جالب خواهد بود.

7- عشق تان به موسیقی را با آنها تقسیم کنید

چند موسیقی که دوست دارید را برای بچه ها پخش کنید و آنها را هم در آن شریک کنید. به این ترتیب هم بچه ها را با موسیقی آشنا کرده اید و هم روزی سرگرم کننده ساخته اید.

8- شبی برای دیدن فیلم در کنار خانواده

بعد از یک روز شلوغ و پر از بازی، شب را با دیدن فیلمی در کنار همه اعضای خانواده به اتمام برسانید. اما این یک شب فیلم دیدن معمولی نیست، باید برای آن تمهیدات ویژه ای فراهم کنید که خوراکی مورد علاقه بچه ها یکی از آنها است.

9- به موزه ها سر بزنید و در تئاترهای مخصوص بچه ها شرکت کنید

موزهای زیادی در شهر شما وجود دارند که سر زدن به آنها برای بچه ها هم خالی از لطف نیست. خیلی از این موزه ها و مکان ها فعالیت هایی رایگان مخصوص بچه ها دارند. می توانید اطلاعات آنها را دریافت کرده و بچه ها را به آنجا ببرید. تئاترها و نمایش های مخصوص بچه ها هم یکی دیگر از فعالیت هایی است که می توانید در تعطیلات نوروز از آنها بهره برد.

10- در روزهای بارانی سرگرم بمانید

روزهای بارانی که در طول تعطیلات نوروز ما را غافلگیر می کنند، ممکن است برنامه ای که برای بیرون از خانه تدارک چیده بودیم را خراب کنند. پس از قبل به فکر یک برنامه دیگر هم باشید تا در صورت بارانی بودن هوا آن را اجرا کنید. مثلا می توانید با بچه ها نقاشی کنید، بازی های درون خانه ای بازی کنید و یا کاردستی درست کنید.

11- کاردستی های بهاره درست کنید

مداد رنگی، مقوا، پاستل، چسب و آبرنگ را بیرون بیاورید، تعطیلات نوروز زمانی عالی برای ساخت کاردستی است. کاردستی، شمع سازی و دیگر فعالیت ها می تواند بهار فرزندتان را حسابی شاد کند.

12- یک تور ثبت نام کنید

کمپ کردن تنها مخصوص تابستان نیست، خیلی از شرکت های گردشگی کمپ های بهاره هیجان انگیزی برگزار می کنند. گاهی مدرسه ها خود توری چند روزه برای بچه ها ترتیب می دهد، می توانید فرزنداتان را در این تورها ثبت نام کنید.

13- بازی را هیجان انگیزتر کنید

در روزهایی که سرکار می روید و خسته به خانه برمی گشت، حال و حوصله بازی با کودک را ندارید و بازی های ساده تر را ترجیح می دهید. اما در تعطیلات نوروز که کاری برای انجام دادن ندارید می توانید این بازی ها را پر زرق و برق تر و هیجان انگیز کنید. مثلا به همراه فرزندتان وسایلی خاص برای هر بازی بسازید.

14- برای تابستان برنامه بریزید

برنامه هایی که می خواهید در طول سال با خانواده تان انجام دهید را معین کنید. تعدادی از آنها را در بهار و هر کدام که نمی توانید را در تعطیلات تابستانه انجام دهید. با بچه ها بنشینید و با جستجو در اینترنت تورهای مورد علاقه همه اعضای خانواده را پیدا کنید و بر اساس بودجه تان یکی از آنها را انتخاب کنید.

منبع: فوت و فن / thespruce.com
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2062

به "14 بازی سرگرم کننده برای تعطیلات نوروز بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 بازی سرگرم کننده برای تعطیلات نوروز بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید