اخبار اقتصادی

سود 7 میلیون سهامدار به وسیله سجام واریز شد

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می گوید در امسال 35 شرکت سود خود را از بستر سامانه (جامع توزیع سود) به حساب بیش از هفت میلیون سهامدار واریز نموده اند.

7 مرداد 1400

فریب احساسات اولیه و سوگیری های ناخودآگاه را نخورید

این جمله معروف است که اولین اثرگذاری مهم است؛ علم هم نشان می دهد که این موضوع درست است. تحقیقات روانشناسی نشان داده اولین تاثیری که یک نفر بر فکر ما می گذارد، در ادامه دیدگاهی را که نسبت به آن فرد داریم، شکل می دهد.

1 مرداد 1400

بازداشت سرپرست تیم ملی در فرودگاه امام، نفر بازداشتی را عوض کردند!

میثم جعفری مدیر تشریفات با قبول مسئولیت 165 هزار یور به جای امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی بازداشت شد تا والیبالی ها به ایتالیا بروند.

1 مرداد 1400

اعطای کارت های اعتباری تا50 میلیون تومان به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از اعطای کارت های اعتباری تا 50 میلیون تومان به فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان در استان اطلاع داد و گفت: مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان با اعتباری بالغ بر ده میلیارد تومان به وسیله صندوق ذخیره فرهنگیان تکمیل می گردد.

30 تیر 1400

الکاظمی: در پرداخت همه بدهی های تهران جدی هستیم

خبرنگاران : نخست وزیر عراق با بیان اینکه ایران علیرغم تحریم ها و بعضی مسائل دیگر در صادرات برق به این کشور کوتاهی نکرده، تاکید نمود: ما درخصوص پرداخت همه بدهی های عراق به ایران بابت واردات گاز و برق در سال های گذشته جدی هستیم. ...

28 تیر 1400

خودداری بایدن از لغو تحریم های پزشکی فاجعه در هند را رقم زد

رادیو فرانسه در گزارشی بیان کرد، امتناع بایدن از لغو تحریم های پزشکی مرتبط با فراوری واکسن کرونا منجر به فاجعه مرگبار در هند شده است؛ این درحالی است که این کشور پیش تر در اوج بحبوحه شیوع کرونا دوزهای زیادی از داروی هیدروکسی کلروکین را به ایالات متحده...

27 تیر 1400

برگزیدگان استارت آپ ویکند حوزه کشاورزی معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، رویداد استارت آپ ویکند مجازی کشاورزی و سلامت هوشمند را از 31خرداد تا 4 تیر 1400 برگزار کرد.

24 تیر 1400

افزایش قیمت رسمی 30 ارز، نرخ 10 ارز ثابت ماند

بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز اعلام نمود که بر اساس آن نرخ 30 ارز افزایش و 6 ارز کاهش یافت و 10 ارز هم بدون تغییر باقی ماند.

22 تیر 1400

چند نفر کارت اعتباری سهام عدالت گرفتند؟

خبرنگاران- تا به امروز بیش از 72هزار نفر کارت اعتباری سهام عدالت را دریافت نموده اند.

22 تیر 1400

ناکامی رویای بازاستقرار امپراطوری آمریکایی

خبرنگاران: برآمدن جو بایدن در ایالات متحده و تغییر سکان سیاست خارجه در این کشور، بار دیگر بحث بر سر تغییر استراتژی در روابط بین الملل را در این کشور را با کانون مباحث مبدل نموده است.

20 تیر 1400

اختلاف شدید وزارت خارجه و شورای امنیت ملی بایدن درباره روسیه

یک رسانه آمریکایی در گزارشی خبر داد، میان مقام های ارشد وزارت خارجه و شورای امنیت ملی دولت جو بایدن درباره رویکرد واشنگتن در قبال مسکو اختلافات شدید وجود دارد.

15 تیر 1400

کشف دارویی موثر برای یک بیماری پوستی مزمن

به نقل از مدیکال اکسپرس، نتایج یک کارآزمایی بالینی در دانشکده پزشکی، کالج ترینیتی و بیمارستان سنت جیمز انگلیس نشان داده است که داروی آپاداسیتینیب موثرترین درمان تا به امروز برای بیماری مزمن درماتیت آتوپیک است. این تحقیق برای درمان هایی که بهبود علائم...

14 تیر 1400

گفت وگوی هیات های روسیه و آمریکا در وین بر سر احیای برجام

خبرنگاران : نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین از گفت وگوی هیات های روسیه و آمریکا در وین در جهت احیای توافق هسته ای اطلاع داد.

13 تیر 1400

8 شغل با بیشترین میزان استخدام ها در 2021

پیش بینی می گردد که شغل پیک و نیرو های ارسال خرید های آنلاین با افزایش تقاضای 90 درصدی از سال 2019 بیشترین میزان استخدام را در آینده به خود اختصاص دهند.

12 تیر 1400

واشنگتن: ایران از اقدامی که بازگشت به برجام را پیچیده می نماید خودداری کند

نمایندگی آمریکا در سازمان های بین المللی در وین اتریش شامگاه سه شنبه در پیامی توییتری تهران را به انجام اقداماتی که مذاکرات را پیچیده می نماید متهم کرد.

12 تیر 1400

تعطیلی در انتظار شرکت هایی که اطلاعات را از چین خارج می نمایند

نسخه جدید قانون امنیت دیتای چین تصویب شده و بر طبق آن شرکت هایی که اطلاعات اصلی را بدون اجازه به خارج منتقل نمایند با جریمه سنگین یا تعطیلی روبرو می شوند.

9 تیر 1400

ادامه رایزنی های فشرده هیات ایرانی در وین

رایزنی های هیات ایرانی در سطح معاونان و مدیران سیاسی به صورت فشرده و مستمر در وین ادامه دارد.

9 تیر 1400

برگزاری متفاوت کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه آزاد ، طهرانچی: ابلاغ بخشنامه ای برای همکاری مدیران دانشگاهی با دانشجویان

برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و فضا های دانشگاهی سال هاست که از مطالبات جدی رهبر انقلاب است و طی این سال های نه تنها کار جدی در این حوزه صورت نگرفته بلکه دیگر خبری از تعداد اندک کرسی هایی که در فضای دانشگاهی برگزار می شد، نیست.

7 تیر 1400

واقعا اینترنت با چه سرعتی احتیاج دارید؟ فرمول محاسبه سرعت اینترنت یک خانواده

این یک پرسش متداول در میان کاربران است. واقعا به چه سرعتی احتیاج داریم؟ یک اتصال اینترنت با چه سرعتی برای من و شما کافی است؟

5 تیر 1400

درک استثنایی عباس کیارستمی و اصغر فرهادی از موسیقی فیلم

تهران (پانا)- فردین خلعتبری، آهنگساز مطرح کشورمان در کارگاه آموزشی تجربه های آهنگسازی/ نگاه جهانی در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر بیان نمود یک سری از کارگردانان فقط به خاطر عادتی که سینما به استفاده از موسیقی دارد، از قطعات موسیقی در آثارشان استفاده...

5 تیر 1400
تعداد: (456)