شروع هفته فیلم کودک با 23 نفر

به گزارش بازیکده، هفته فیلم کودک با نمایش فیلم سینمایی 23 نفر به کارگردانی مهدی جعفری شروع شد.

شروع هفته فیلم کودک با 23 نفر

به گزارش بازیکده به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نخستین روز از هفته فیلم کودک، عصر شنبه 13 مهر با فیلم 23 نفر مهدی جعفری در سالن زنده یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی شروع شد.

مهدی جعفری، کارگردان فیلم سینمایی 23نفر پیش از شروع نمایش این فیلم در هفته فیلم کودک گفت: فیلم 23نفر کوشش گروهی من و دوستان نازنینی است که کنار من بودند. از آقای فرآورده گرفته تا دیگر همکاران خوبم که پس از سال ها پیگیری بالاخره سال گذشته به نتیجه رسید و ساخته شد و همه همدلانه در آن کار کردند. 23 نفر روایتی از قهرمانان نوجوانی است که با همه احوالات نوجوانی، شیطنت ها، رشد عقل و آگاهی، خودسری ها و نافرمانی کردن یا نکردن ها و این که چگونه می تواند مقاومت خود را در شرایط سخت نشان بدهد و... تصویر شده اند. فیلم در عین حال که روایتی از سه دهه پیش است، ولی این داستان خاص و خیلی از داستان های دوران جنگ، از این نظر شنیدنی اند که می توانند برای نسل امروز و فردا، نکانی را در دل خود داشته باشند. نکاتی که ما سعی می کنیم، برای انتقال آنها، از مستقیم گویی و نصیحت کردن پرهیز کنیم تا روایت فیلم، بر ناخودآگاه مخاطب اثرگذار باشد.

جعفری در ادامه گفت: کوشش ما بر این بود که اشکالات رایج چنین فیلم هایی را تکرار نکنیم؛ یعنی جای مانیفست دادن و کوشش برای ارائه نصیحت و پیغام، واقع گرایانه و جذاب، یک رویداد واقعی را نشان بدهیم، اما بتوانیم به زبان سینما، بر ذهن مخاطب، اثر بگذاریم.

مجتبی فرآورده تهیه کننده فیلم سینمایی 23 نفر نیز گفت: فیلم 23 نفر نمایشی از مردم امروز سرزمین ما در 27 سال پیش است و ویژگی فیلم، توجه به این نکته است که نوجوانان دیروز، چگونه برای عزت می جنگیدند و مقاومت می کردند.

هفته فیلم کودک به همت بنیاد سینمایی فارابی و کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، به منظور فراهم ساختن زمینه ای برای دیدار هنرمندان، منتقدان، اصحاب رسانه، تهیه کنندگان، پخش کنندگان، سینماگران و نویسندگان حوزه بچه ها و نوجوانان، تا 18 مهر از ساعت 17 تا 19 در سالن زنده یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی ادامه دارد؛ انیمیشن بنیامین (محسن عنایتی)، منطقه پرواز ممنوع (امیرداسارگر)، قطار آن شب (حمیدرضا قطبی)، اقیانوس پشت پنجره (بابک نبی زاده) و تورنا2 (سیدجواد هاشمی) فیلم های روزهای آینده این هفته فیلم هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 390

به "شروع هفته فیلم کودک با 23 نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع هفته فیلم کودک با 23 نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید