آلوده ترین مکان های اداره شما کجاست؟

به گزارش بازیکده، معمولاً از وسایل اداره ها به صورت مشترک استفاده می گردد و اگر یک نفر در اداره سرما بخورد. همه کارکنان آلوده خواهند شد.

آلوده ترین مکان های اداره شما کجاست؟

هر فرد شاغل حداقل باید 8 ساعت از روز خود را در اداره کار کند. در این زمان انسان احتیاج به خوردن، نوشیدن و استفاده از سرویس بهداشتی دارد. در این گزارش متوجه می شویم کدام قسمت های دفتر کار ما از سایر بخش ها آلوده تر است و برای تمیز نگه داشتن آن چه می توان کرد؟ 1- دکمه های آسانسور

فکر می کنید در روز چند نفر دکمه بالا و پایین آسانسور را برای استفاده از آن فشار می دهند؟ نظرتان درباره دکمه همکف چیست؟ پس این دکمه ها دارای میکروب های بیشتری نسبت به سایر قسمت های اداره شما هستند. شما می توانید از آرنج خود برای انتخاب طبقه مناسب بهره ببرید، اگر چه ممکن است برای بعضی خنده دار به نظر برسد یا پس از فشار دادن دکمه، دستان خود را با ماده شستگرددهنده حاوی الکل وقتی هنوز سوار آسانسور هستید، تمیز کنید. 2- دستگیره در

هر کس از دستگیره در برای ورود و خروج به محل کار استفاده می نماید. هرچه تعداد بیشتری این کار را انجام دهند، میکروب های متنوع بیشتری می توانند از فردی به فرد دیگر منتقل شوند. برای متوقف کردن نشر آلودگی، دست ها را به طور منظم با صابون و آب گرم حداقل 20 ثانیه بشویید. شما می توانید از کارکنان اداره بخواهید دستگیره ها را تمیز و ضدعفونی نمایند.

3- میز کار

این مکان میکروب های بیشتری؛ یعنی حدود 400 برابر توالت فرنگی در خود دارد. این میزان به معنی حدود 21 هزار باکتری، ویروس و قارچ در هر اینچ مربع است. همان طور که احتمالاً متوجه شده اید، این میکروب ها، ویروس ها و قارچ ها با هر تماس با میز و استفاده از وسایلی که آن ها را لمس می کنید، به دست شما مهاجرت می نمایند، به همین دلیل است که شستشوی دست ها اغلب کلید توقف عفونت است.

تلفن دفتر شما ممکن است حتی بدتر از میز کار شما باشد؛ به طور متوسط 25 میکروب در هر اینچ مربع دارد. تلفن را چند بار در روز با ضدعفونی نماینده پاک کنید، به ویژه اگر دیگران از آن استفاده می نمایند

4- صفحه کلید

شما احتمالاً روی آن عطسه می کنید، نزدیک آن غذا و نوشیدنی می خورید و هرگز آن را پاک نمی کنید. حتی پس از آن شما مجبور شده اید ایمیل مهم را وسط خوردن یک کیک دارچینی آنالیز کنید. شما می دانید چه کسی اثرانگشت و خرده های چسبنده ای که روی کلیدها گذاشته اید را دوست دارد؟ میکروب ها! اگر یک صفحه کلید را با همکاران خود به اشتراک بگذارید، حتی می تواند بدتر باشد. هر فرد چربی، نمک و مواد غذایی خود را روی آن اضافه می نماید.

5- تلفن

تلفن دفتر شما ممکن است حتی بدتر از میز کار شما باشد؛ به طور متوسط 25 میکروب در هر اینچ مربع دارد. تلفن را چند بار در روز با ضدعفونی نماینده پاک کنید، به ویژه اگر دیگران از آن استفاده می نمایند.

6- تجهیزات اداری

میکروب ها می توانند روی دکمه های چاپگر، کپی، فکس، وسایل پستی و دیگر دستگاه ها پنهان شوند و رشد نمایند. مردم به ندرت فکر می نمایند که آن ها را پاک نمایند. تعدادی دستمال مرطوب را اطرافتان قرار دهید تا هر زمان که از یک دستگاه استفاده می کنید، به خودتان یادآوری کنید.

7- آبسردکن ها

برای پر کردن بطری شما، آبپاش ها امن تر از آب معمولی نیستند. در زمان حمل و نقل و تحویل، میکروب ها می توانند وارد آب شوند. مردم برای دریافت آب خود، گاهی چند بار در روز، آبسردکن را لمس می نمایند. برای جلوگیری از بیماری در فصل سرد و آنفلوانزا شما می توانید آبتان را از خانه بیرون بیاورید یا آن را در بطری ها بخرید.

8- قهوه ساز

همواره معین نیست چه کسی مسئول نظافت فضاهای مشترک است. اگر تصمیم دارید داوطلب شوید، از این دستگاه آغاز کنید. باکتری ها در نقاط مرطوب و تاریک این دستگاه ها رشد می نمایند. آن را با 4 فنجان سرکه سفید پر کنید و بگذارید 30 دقیقه در این وضعیت بماند. سپس این وسیله را 3 بار یا تا زمانی که دیگر بوی سرکه استشمام نمی کنید، آبکشی کنید.

9- قوری

تنها قهوه ساز نیست که میکروب ها را جمع می نماید. بعد از هر بار شستشوی روزانه قوری، اغلب دسته آن نادیده گرفته می گردد و این بخشی است که بیشتر لمس می کنید.

هر کس از دستگیره در برای ورود و خروج به محل کار استفاده می نماید. هرچه تعداد بیشتری این کار را انجام دهند، میکروب های متنوع بیشتری می توانند از فردی به فرد دیگر منتقل شوند. برای متوقف کردن نشر آلودگی، دست ها را به طور منظم با صابون و آب گرم حداقل 20 ثانیه بشویید

10- لیوان

ممکن است به نظر برسد از لیوان هایی که قابل شستشو و خشک کردن هستند می توان به صورت مشترک استفاده کرد اما طبق مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته، 90 درصد از میکروب های قابل توجه مانند ماده مدفوعی را اطراف آن می توان پیدا کرد. احتمالاً مشکل از خود فنجان یا افرادی که از آن ها استفاده می نمایند، نیست. عجیب و غریب به نظر می رسد، به احتمال زیاد مشکل از زمانی آغاز می گردد که شما سعی می کنید آن ها را با تجهیزات مشترک در یک آشپزخانه مشترک بشویید.

11- ظرفشویی

مانند خانه شما مقدار زیادی از آلودگی دست و مواد غذایی ظرف شویی شما را به آهنربایی برای جذب باکتری ها و دیگر میکروب ها تبدیل می نماید. بخشی که شما لمس می کنید، مثلاً اگر دسته دارد، بیشترین میکروب و آلودگی را دارد چون همه همین قسمت را لمس می نمایند.

12- اسفنج ظرفشویی

مکانی مرطوب و جذاب برای جمع آوری و پرورش میکروب هاست. اسفنج های جدید در طول 3 هفته محل زندگی ای کولای و سالمونلا خواهند شد. هنگامی که مردم در طول روز اسفنج استفاده می نمایند، میکروب های آن را به سایر بخش های اداری انتقال می دهند (از جمله فنجان قهوه). فقط 2 دقیقه در ماکروویو بیشترین میکروب ها را می کشد. سعی کنید آن را یک بار در مایکروویو انجام دهید و اسفنج را هر 2 هفته جایگزین کنید.

13- دستگیره مایکروویو

بسیاری از مردم ناهار خود را در این ماشین های جادویی گرم می نمایند. هر فرد باید چند بار آن را لمس کند تا بتواند در آن را باز کند و آن را ببندد. غذا را در آن قرار دهد و آن را بیرون بیاورد. این دسته معمولاً یکی از آلوده ترین نقاط در یک دفتر است. تقریباً نیمی از آزمایش های صورت گرفته در یک مطالعه بزرگ سطح بالای یک ماده شیمیایی مرتبط با موجودات را در این قسمت نشان داد. آن را به فهرستی از مکان های خود اضافه کنید که باید اکنون و پس از آن پاک و ضدعفونی کنید.

14- دستگاه های وندینگ (تحویل غذا)

خوردن غذای آماده شده مشکل را حل نمی نماید. در یک مطالعه معین شد دکمه های 1 دستگاه از هر 5 دستگاه احتمالاً آلوده به بیماری های میکروبی ها هستند. (این موضوع برای در یخچال در نسبت 1 به 4 است) از این آلوده تر نمی گردد، اما می تواند تمیزتر باشد. احتمالاً در خصوص این سطوح به عنوان مناطق آماده سازی مواد غذایی فکر نمی گردد، اما شما باید با آن ها رفتاری متناسب با محلی برای آماده سازی غذا داشته باشید.-

15- توالت (سرویس بهداشتی)

میکروب ها مانند باکتری ای کولای می توانند در دستشویی اداره گسترش پیدا نمایند. حتی تمیز کردن دستانتان ممکن است سخت به نظر برسد زیرا ممکن است دستگیره شیر آب آلوده باشد. شما می توانید یک دستمال کاغذی داشته باشید و برای

باز و بسته کردن شیر آب و فشار دکمه صابون از آن بهره ببرید. منبع: هفته نامه سلامت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 108

به "آلوده ترین مکان های اداره شما کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلوده ترین مکان های اداره شما کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید