خودروهای خودران حرکات عابران پیاده را پیش بینی می نمایند

به گزارش بازیکده، پژوهشگران دانشگاه میشیگان، سیستمی طراحی نموده اند که به خودروهای خودران در پیش بینی حرکات عابران پیاده یاری می نماید.

خودروهای خودران حرکات عابران پیاده را پیش بینی می نمایند

به گزارش بازیکده و به نقل از تک کرانچ، پژوهشگران دانشگاه میشیگان(UM) تاکنون برای پیشرفت خودروهای خودران کوشش بسیاری داشته اند و در حال حاضر نیز سعی دارند الگوریتمی ابداع نمایند که بتواند علاوه بر تشخیص حرکات عابران پیاده، نوع کاری که آنها انجام می دهند و نحوه انجام دادن آن را پیش بینی نمایند. این فناوری در صورت موفقیت، برای بهبود توانایی خودروهای خودران در پیش بینی حرکات عابران پیاده مهم خواهد بود.

توجه به عابران پیاده و پیش بینی حرکات آنها، بخش مهمی از سیستم های ناوبری خودروی خودران به شمار می رود. درک حضور عابر پیاده و محل قرار دریافت او می تواند تفاوت بزرگی در نحوه عملکرد خودروی خودران ایجاد کند. اگرچه بعضی شرکت های خودروسازی، درباره قابلیت خودروهای خود در تشخیص عابران پیاده تبلیغ می نمایند اما این قابلیت فقط به تشخیص حرکت و حالت بدن عابر محدود می گردد.

این الگوریتم های دیداری می توانند به سادگی تشخیص یک انسان و دیدن تعداد پیکسل های در حال حرکت در یک قاب باشند اما حرکات طبیعی انسان، کمی پیچیده تر از این اندازه هستند.

در ابداع سیستم جدید دانشگاه میشیگان، از فناوری لیدار و دوربین سه بعدی استفاده شده تا نه تنها جهت حرکت عابر، بلکه حالت و نحوه راه رفتن او نیز پیش بینی گردد. پیش بینی حالت بدن می تواند نشان دهد که عابر قصد نزدیک شدن به خودرو و یا دور شدن از آن را دارد. به علاوه، سرعت حرکت و هدف احتمالی عابر را نیز نشان می دهد.

اگر سیستم تشخیص دهد که فردی در حال دور زدن یا راه رفتن در ترافیک است و یا دستان خود را از خودروی دیگر بیرون گذاشته، سیگنال ها را برای توقف خودرو ارسال می نماید. این داده ها می توانند به پیش بینی حرکات دیگر عابر و ارائه مجموعه کامل تری از نقشه های لازم برای راهنمایی خودرو و یا احتمال تصادف ارائه دهد.

نکته مهم سیستم در این است که عملکرد آن، تنها با چندین قاب تصویر صورت می گیرد و همین برای پیش بینی های لازم کافی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 107

به "خودروهای خودران حرکات عابران پیاده را پیش بینی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای خودران حرکات عابران پیاده را پیش بینی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید