شاخص ترامپ به ادبیات مالی اضافه شد!

به گزارش بازیکده، یک بانک آمریکایی شاخص جدیدی را معرفی نموده است که به آنالیز پیامد توئیت های ترامپ بر بازارهای اقتصادی می پردازد.

شاخص ترامپ به ادبیات مالی اضافه شد!

به گزارش بازیکده به نقل از سی ان بی سی، بزرگ ترین بانک آمریکا از شاخص جدیدی رونمایی کرد که به آنالیز آثار توئیت های ترامپ بر حوزه پولی و تجاری می پردازد. کلیدواژه های مورد استفاده ترامپ در این زمینه شامل چین، میلیارد و محصولات هستند. این شاخص جدید که بانک جی پی مورگان نام شاخص وولففه (Volfefe) را برای آن انتخاب نموده است، برگرفته از لغت ناشناس (covfefe) است که ترامپ یک بار در توئیتر از آن استفاده کرد و از مخاطبانش خواست تا معنای آن را بیابند.

از زمان روی کار آمدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور، وی تاکنون چندین هزار توئیت داشته است که 146 مورد آن ها مستقیما منجر به واکنش بازارها شده است. بیش از همه توئیت های ترامپ بازار اوراق قرضه را تحت تاثیر قرار داده است. از زمانی که ترامپ ماه گذشته با افزایش تعرفه بر واردات محصولات چینی، آتش اختلافات بین دو طرف را مجددا شعله ورتر ساخت، توجه فعالان بازار به توئیت های وی بیش از پیش افزایش یافته است.

ترامپ که در توئیتر 64 میلیون دنبال کننده دارد، به طور متوسط روزانه 10 توئیت در صفحه خود منتشر می نماید که بیشتر آن ها بین ساعت 14 تا 1 بوده است. در بسیاری از موارد حملات ناگهانی ترامپ به بانک مرکزی آمریکا یا چین باعث تغییر راستا بازارها شده است. مثلا ماه گذشته و تنها ساعتی پس از بازگشت هیات مذاکره کننده آمریکا از شانگهای، وی توئیت کرد که تصمیم دارد تعرفه بر واردات بعضی محصولات چینی را افزایش دهد و با این کار خود باعث ریزش کم سابقه بازار بورس وال استریت شد.

ساویتا سوبریمانیان- تحلیل گر بازار سهام در یادداشتی نوشت: توئیت های ترامپ، مذاکرات تجاری، کمپین های سیاسی و مسائل مختلف از چین گرفته تا فدرال رزرو و مسائل مالیاتی را شامل می گردد و دارای پیامدهای زیادی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 320

به "شاخص ترامپ به ادبیات مالی اضافه شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص ترامپ به ادبیات مالی اضافه شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید