معرفی بهترین قرص های تپش قلب و استرس

به گزارش بازیکده، انواع قرص تپش قلب و اضطراب با کاهش سمپاتیک مغز و رفع نمودن تنش عضلانی، باعث کاهش استرس می گردد. پروپرانول، دیازپام و کلردیازپوکساید از جمله این قرص ها هستند.

معرفی بهترین قرص های تپش قلب و استرس

تقریباً تمامی افراد در طول زندگی خود استرس و اضطراب و تپش قلب را تجربه نموده اند و اگر این استرس شدید و غیر عادی باشد باعث ایجاد مشکل خواهد شد . یکی از دلایل تپش قلب ناگهانی، اضطراب است که در مواردی قرص برای تپش قلب و اضطراب تجویز می شود. هنگامی که در یک فرد احساس ناخوشایند ترس و دلهره بدون منبع ناشناخته دست دهد و شامل درماندگی غیر قابل اطمینان شود، اضطراب ایجاد می شود. وقوع موقعیت هایی که قبلاً در فرد باعث استرس و اضطراب شده است، قرار گیری در چنین موقعیت هایی دوباره استرس و اضطراب را به همراه خواهد داشت. اما برای قلب درد چه قرصی بخوریم که مناسب ما باشد؟

انواع قرص تپش قلب و استرس

1- قرص تپش قلب و استرس پروپرانولول

معروف ترین داروی تنظیم ضربان قلب پروپرانولول است. این قرص تپش قلب و استرس به منظور کاهش فشار خون، کاهش درد قلب، جلوگیری از سردردهای میگرنی و برای به هم خوردن ضربان قلب استفاده می شود . همچنین برای پیشگیری از حمله قلبی دوم، در افرادی که یک بار دچار حمله قلبی شده اند کاربرد دارد . این قرص با انسداد تکانه ها، باعث می شود ضربان قلب منظم بزند و فشار از روی قلب برداشته شود .

موارد احتیاط: قبل از مصرف این قرص، نبض و فشار خون خود را اندازه بگیرید و در صورتی که کمتر از 60 بود، قبل از خوردن قرص با پزشک خود مشورت کنید.

با مصرف این دارو با مشاهده هر گونه حساسیت یا وجود بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی عروقی، تندی ضربان قلب، دیابت، بیماری های کبدی و کلیوی، افسردگی و پرکاری تیروئید، آسم، برونشیت و آمفیزم، پیش از هر گونه عمل جراحی یا داندن پزشکی پزشک خود را آگاه سازید.

عوارض جانبی مصرف قرص پروپرانولول

اگر به هر دلیل، تنگی نفس، خس خس سینه، سرد شدن کف دست ها و پاها، پایین آمدن ضربان قلب، سر گیجه یا سیاهی رفتن چشم ها، افزایش وزن، افسردگی، درد در نواحی قفسه سینه، تب، گلو درد، کبودی و خونریزی غیر عادی را مشاهده کردید، مصرف این دارو را قطع کنید و به پزشک خود مراجعه کنید .

2- قرص تپش قلب و استرس دیازپام

از انواع قرص تپش قلب و اضطراب، می توان به قرص دیازپام اشاره کرد. دیازپام به عنوان قرص قلب درد عصبی به منظور کاهش ضربان قلب و استرس و خواب آوری استفاده می شود. این دارو به شکل قرص، آمپول و شیاف یافت می شود. برای درمان تشنج و انقباضات عضلانی، برای درمان استرس، بی خوابی، و ترس نیز از این دارو استفاده می شود .

عوارض جانبی مصرف قرص دیازپام

اگر کاهش قوای ذهنی، احساس خواب شدید، کاهش ضربان قلب، تکلم نامفهوم، نفس تنگی، عدم تعادل، گلو درد، تب، لرز، کبودی و یا خون ریزی های بی دلیل، زخم در دهان، از دست دادن حافظه، استرس، زردی پوست و چشم، پس از مصرف این دارو مشاهده شد، دارو را قطع کنید و به پزشک مراجعه نمایید.

3- کلردیازپوکساید قرص تپش قلب و استرس

کلردیازپوکساید یکی از بنزودیازپین های پرمصرف است که در درمان اضطراب و بی خوابی موثر است. این دارو همچنین در درمان قطع مصرف الکل و اضطراب قبل از جراحی مصرف می شود. کلردیازپوکساید به صورت ترکیب با داروهای دیگر نیز کاربرد دارد مانند کلدینیوم سی که ترکیب کلردیازپوکساید و کلدینیوم است.

عوارض جانبی مصرف قرص کلردیازپوکساید

افسردگی، خواب آلودگی، بی حالی، حالت خماری، آتاکسی، تغییرات نوار مغزی ( EEG )، زردی، بثورات پوستی، التهاب و ورم، یبوست، اختلالات قاعدگی و تغییر در میل جنسی از عوارض جانبی مصرف این قرص هستند.

عوامل ایجاد اضطراب و استرس

  • عوامل زیست شناختی و جسمانی
  • عوامل محیطی و اجتماعی
  • عوامل ژنتیکی و ارثی

داروهای ضد استرس باعث رفع نمودن تنش عضلانی می شود و در مقابل احساس آرامش و آسودگی را در فرد ایجاد می نماید. برای درمان استرس و اضطراب از این داروها استفاده می شود .

داروهای ضد استرس نظیر دیازپام، اکسازپام و آلیرازولام، باعث کاهش سمپاتیک مغز و کاهش اضطراب و استرس می شوند . از داروهای ضد اضطراب و استرس می توان به بنزودیازپین ها، کلرودیازیوکساید، دیازپام، اکسازپام و آلپرازولام و پروپرانولول اشاره کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب معرفی قرص ضداسترس، قرص آرامبخش و ضد اضطراب را بخوانید.

منبع: setare.com
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1320

به "معرفی بهترین قرص های تپش قلب و استرس" امتیاز دهید

1 کاربر به "معرفی بهترین قرص های تپش قلب و استرس" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بهترین قرص های تپش قلب و استرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید