سلامتی و پزشکی

قاب های قابل بازیافت سامسونگ به مناسبت روز زمین

استفاده روزافزون از لوازم الکترونیکی و لوازم جانبی آن ها همیشه این نگرانی را به وجود آورده که زباله های این دستگاه ها به تدریج سلامت کره خاکی ما را به خطر می اندازد. اکنون شرکت سامسونگ قاب های تازه گوشی گلکسی S21 و بند ساعت Watch4 را عرضه نموده که قابل بازیافت...

11 تیر 1401

خاندوزی: وزارت صمت مکلف به قیمت گذاری اقلام شد

وزیر اقتصاد گفت: برای اینکه تغییر قیمت ها در افکار عمومی اضطراب ایجاد نکند وزارت صمت مکلف به قیمت گذاری اقلام شد.

8 تیر 1401

کیفیت هوای تهران در شرایط خطرناک

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هم اکنون هوای مرکز (19 فروردین ماه) در شرایط خطرناک واقع شده است.

8 تیر 1401

چرا بهتر است رژیم سم زدایی و پاکسازی بدن را انجام ندهید؟

پاک سازی با سم زدایی و رژیم سم زدایی کوتاه مدت به ندرت اثرات ماندگاری دارند و می توانند نسبت به زمانی که شروع کرده اید، سلامتی کمتری برای شما به همراه داشته باشند اما جستجوی میانبرهایی برای سلامتی می تواند مجذوب کننده باشد، حتی اگر خوب کار نکنند.

6 تیر 1401

4 قسمت در بدن که هوش شما را نشان می دهد

بزرگ بودن سر نیز یکی از علائم باهوشی است. گزارشی منتشر شده در مجله روانپزشکی ملوکولی بر 500 هزار نفر، نشان می دهد که کسانی که سر بزرگ دارند در تست های آزمایشی نمرات بیشتری را کسب کردند و در کالج ها نیز نمرات بیشتری به دست آوردند.

1 تیر 1401

افزایش 50 درصدی کرایه حمل محموله های سوخت موجب ورشکستگی صیادان خواهد شد

مدیر عامل تعاونی صیادان دیر از افزایش 50 درصدی کرایه حمل محموله های سوخت انتقاد کرد و گفت: این افزایش سالیانه کرایه حمل سوخت نارضایتی جامعه صیادان را در پی داشته است چراکه این مسئله باعث ورشکستگی و رکود کار آنها می گردد.

26 خرداد 1401

عربستان هنوز از ایران دعوت نکرده است

درحالی که عربستان در فرصت سه ماه مانده تا برگزاری مناسک حج، از برخی کشورهای اسلامی برای مذاکره دعوت کرده است، اما مقامات حج ایران گفته اند هنوز دعوتنامه ای در این باره از عربستان دریافت نکرده اند. رییس سازمان حج و زیارت نیز از ارسال نامه ای به این کشور...

24 خرداد 1401

قیمت 100 قلم دارو بزودی کاهش می یابد

به گزارش خبرنگاران، مهدی رضایی درباره کاهش قیمت این داروها اظهار کرد: سال گذشته حدود 560 قلم دارو افزایش قیمت داشت که 460 قلم آن با اقدامات بیمه ای پوشش داده شد.

19 خرداد 1401

نتایج نهایی پذیرش رشته فوریت های پزشکی اعلام شد

نتایج پذیرفته شدگان نهایی رشته تحصیلی نیمه متمرکز فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1400 اعلام شد.

17 خرداد 1401

با مصرف این نوشیدنی خسته می شوید

تهران (پانا) - کافئین محرکی است که در نوشیدنی هایی مانند قهوه و چای بعلاوه نوشیدنی های انرژی زا و نوشابه های گازدار یافت می گردد.

15 خرداد 1401

نفت 100 دلاری ماندنی است؟

شماری عوامل وجود دارد که قیمت های نفت را به بالای 100 دلار در هر بشکه برده است، اما این فرایند صعودی ممکن است ناپایدار باشد.

14 خرداد 1401

توزیع میوه شب عید در میادین با زیر قیمت 13 هزار تومان

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران گفت: سیب و پرتقال شب عید در میادین با زیر قیمت 13 هزار تومان در اختیار خانواده ها قرار خواهد گرفت.

12 خرداد 1401

لاغری سریع با قهوه

رپرتاژ آگهی- در این مقاله می خواهیم به آنالیز تاثیر قهوه بر لاغری و صحت این موضوع بپردازیم.

6 خرداد 1401

تعبیر خواب خر (الاغ)، دیدن خر در خواب چه مفهومی دارد؟

با تعبیر خواب خر (الاغ)، تعبیر خواب خر سواری، تعبیر خواب خریدن خر، تعبیر خواب عرعر خر و تعبیر خواب عوض کردن خر همراه مجله اینترنتی خبرنگاران باشید.

3 خرداد 1401

هشدار جدی درباره تغذیه دانش آموزان در نوروز

تهران (پانا) - دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت متاسفانه در دوران کرونا به دلیل همه گیری این بیماری و تعطیلی مدارس، آسیب زیادی به شرایط جسمی دانش آموزان وارد شد و عادات غذایی آن ها از چیزی که بود و نامطلوب بود به شرایط بسیار نامطلوب تغییر شکل...

20 اردیبهشت 1401

لزوم ارائه گواهی سلامت برای ورود یا عبور از اندونزی

سفارت جمهوری اندونزی بیان کرد که به منظور پیشگیری از کرونا، ارائه گواهی سلامت جهت ورود یا ترانزیت به خاک اندونزی الزامی است.

10 اردیبهشت 1401

فرایند افزایشی انتشار مدارک علمی محققان جهاد دانشگاهی در اسکوپوس

به گزارش خبرنگارانبه نقل از جهاددانشگاهی، مرکز اطلاعات علمی این نهاد(SID) در بهمن ماه 1400 در گزارشی به آنالیز و تجزیه و تحلیل مدارک علمی جهاددانشگاهی در نمایه بین المللی اسکوپوس (Scopus) پرداخت که نتایج آن نشان می دهد از سال 1999 تا به امروز همیشه مقدار انتشار...

6 اردیبهشت 1401

نیمی از افراد مبتلا به کرونا هیچ علامتی ندارند

یک اپیدمیولوژیست گفت: 40 تا 50 درصد از افراد مبتلا به کرونا، فاقد هرگونه علامت با تست کرونای مثبت هستند.

4 اردیبهشت 1401

تیراندازی در عروسی یک نوجوان را مجروح کرد

رسم غلط تیراندازی در یک مراسم عروسی در بندر ماهشهر یک نوجوان را روانه بیمارستان کرد.

3 اردیبهشت 1401

شرایط 4 بیمار کرونایی در چهارمحال و بختیاری نامساعد است

4 بیمار با حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت هستند.

31 فروردین 1401
تعداد: (463)