مقاله: پله های اسپانیایی رم (ایتالیا)

به گزارش بازیکده، این پله ها در بخش شرقی مرکز شهر قدیمی رم قرار گرفته اند. برای تمیز نگه داشتن منطقه، مسئولین خوردن خوراکی روی پله ها را ممنوع کرده اند. بخش اطراف پله های اسپانیایی یکی از منطقه های اعیانی برای خرید در رم است. خیابان Via dei Condotti که روبروی پله های اسپانیایی قرار گرفته، مکانی عالی برای خرید عطر و لباس های با برندهای معروف است. در این جا می توانید آرمانی، پرادا، ورساچه، دولچه و گابانا و گوچی را پیدا کنید. در بالای پله ها منطقه ای وجود دارد که برخی از بهترین و گران ترین هتل های رم را در خود جای داده است.

مقاله: پله های اسپانیایی رم (ایتالیا)

برای رسیدن به پله های اسپانیایی در تور ایتالیا می توانید از مترو رم استفاده کنید. خط قرمز (Linea A) را سوار شده و در ایستگاه Spagna پیاده شوید. ایستگاه، درست در سمت راست پله های اسپانیایی قرار گرفته است. اتوبوس های شهر رم آن قدر بزرگ هستند که نمی توانند در خیابان های باریک اطراف این منطقه تردد کنند. اما تعداد زیادی اتوبوس وجود دارد که در اطراف ایستگاه دارند و با یک پیاده روی 10 دقیقه ای می توانید به این مکان برسید. یک گشت کلاسیک در رم از پله های اسپانیایی شروع شده و در Piazza Navona تمام می شود؛ در مسیر می توانید فواره تروی و پانتئون را ببینید.

در پایین پله ها یک فواره قدیمی با نام Fontana della Barcaccia یا فواره قایق قدیم وجود دارد. این فواره شکل یک کشتی غرق شده را دارد و گفته می شود بر اساس یک افسانه مردمی ساخته شده است. افسانه می گوید که یک قایق ماهیگیری در زمان یکی سیل عظیم در رودخانه Tiber در قرن شانزدهم تا آن نقطه آمده بوده است. طراحی این فواره به Pietro Bernini نسبت داده می شود، او پدر طراح مشهور Gian Lorenzo Bernini بوده است. طراحی قایق شکسته به برنینی کمک کرد به مشکل تکنیکی فشار کم آب فائق آید. تزئین خورشید و زنبور سمبل خانواده برنینی و ارجاعی به پاپ Urban VIII که دستور این کار را داده بود هستند.

منبع مقاله: پله های اسپانیایی رم (ایتالیا)

انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1842

به "مقاله: پله های اسپانیایی رم (ایتالیا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: پله های اسپانیایی رم (ایتالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید