نحوه کشیدن خط لب به 2 روش آسان

به گزارش بازیکده، کشیدن خط لب کاربردی مثل استفاده از پرایمر در آرایش دارد چون یاری می نماید رژ لب شما زیباتر جلوه کند و ماندگاری بیشتری هم داشته باشد. البته معمولا خط لب در آرایش صورت آنچنان به چشم نمی آید و در دسته لوازم آرایشی ضروری برای تقویت آرایش قرار می گیرد. در این مطلب از خبرنگاران مگ قرار است نحوه کشیدن خط لب را به دو روش آسان به شما آموزش دهیم تا از این به بعد کیفیت آرایش لب خود را بالاتر ببرید.

نحوه کشیدن خط لب به 2 روش آسان

لوازم مور نیاز برای کشیدن خط لب

قبل از آغاز آموزش کشیدن خط لب باید با وسایل لازم برای خط لب کشیدن آشنا شوید. برای کشیدن خط لب نه تنها به یک خط لب، که به لوازم آرایشی دیگری هم نیاز دارید تا بتوانید یک خط لب طبیعی و بدون نقص بکشید. در ادامه با فهرست این لوازم آرایشی و بهداشتی آشنا می شوید.

اسکراب لب

رژ لب و خط لب زمانی زیباتر دیده می شوند که پوست لب های شما در نرم ترین حالت باشد. پس اگر احساس خشکی یا پوسته پوسته شدن دارید بهتر است لب هایتان را با یک اسکراب ملایم لایه بربداری کنید. بهتر است اسکرابی را انتخاب کنید که حاوی ویتامین E و روغن های مرطوب کننده باشد تا هم زمان کار آبرسانی را هم انجام دهد.

بالم لب

برای صاف و یکدست شدن پوست لب ها بهتر است بعد از اسکراب کردن یک لایه بالم لب روی آن ها زده گردد. یک بالم لب حاوی SPF مناسب روز انتخاب کنید تا جلوی آفتاب سوخته شدن پوست لب هایتان را بگیرید.

خط لب

برای داشتن آرایش طبیعی در طول روز بهتر است رنگ خط لب فقط یک درجه از رنگ طبیعی لبتان تیره تر باشد تا حالتی شبیه به سایه ایجاد کند. اگر هم می خواهید از رژ لب بهره ببرید باید خط لب کمی روشن تر یا تیره تر از رنگ رژ باشد تا ظاهری زیبا ایجاد کند.

رژ لب (در صورت تمایل)

برای حفظ حالت طبیعی لب ها می توانید فقط از خط لب بهره ببرید. اما در صورت تمایل به استفاده از رژ لب و زدن رنگی خاص به لب ها می توانید به خرید رژ لب به رنگ دلخواه در کنار خرید برترین انواع مداد لب و دیگر لوازم آرایشی مورد نیاز فکر کنید.

برق لب (در صورت تمایل)

برای زیباتر شدن لب ها بهتر است در مرکز یکی از لب ها کمی برق لب بزنید تا جلوه برترین بگیرد. این کار به گوشتی تر دیده شدن لب ها یاری می نماید. البته اگر از رژ لب استفاده می کنید می توانید روی رژ لب یک لایه برق لب بزنید تا جلوه زیباتری به خود بگیرد.

کانسیلر

از کانسیلر برای تیز کردن خط لب و پاک کردن لکه ها استفاده می گردد. با کشیدن کانسیلر روی لبه های لب می توانید آن را به صورت طبیعی برجسته تر نشان دهید.

روش اول: نحوه کشیدن خط لب برای ایجاد ظاهر طبیعی

در روش اول نحوه درست کشید خط لب برای داشتن لب هایی با ظاهر طبیعی را یاد می گیرید. نحوه خط لب کشیدن در این روش ساده است اما به دقت زیادی نیاز دارد.

لب های خود را آماده کنید

از یک اسکراب لب برای از بین بردن پوست های مرده بهره ببرید. لب ها را به آرامی اسکراب کنید تا یک پوست نرم و صاف ایجاد گردد. بهتر است این کار را چند دقیقه قبل از کشیدن خط لب انجام دهید.

کانسیلر بزنید

یک خط باریک از کانسیلر در لبه بیرونی خط لبتان بزنید و به یاری نوک انگشت یا اسفنج مرطوب با فونداسیون یا کرم پودر خود مخلوط کنید.

خط لب بالایی را بکشید

اگر از مداد لب کلاسیک استفاده می کنید مطمئن شوید که نوک آن را خوب تراشیده و تیز نموده اید. می توانید قبل از استفاده یک بار آن را به آرامی پشت دست تان بکشید تا تیزی آزاردهنده آن از بین برود. با کشیدن یک x در وسط لب بالا آغاز کنید و سپس خط دو قسمت بالایی که حالت قلبی دارند را با یاری خط لب پررنگ کنید. حالا خط را تا انتهای گوشه های لب ادامه دهید.

خط لب پایینی را بکشید

کشیدن خط لب پایینی را هم باید از مرکز آغاز کنید. یک بار از مرکز به سمت راست و یک بار هم به سمت چپ بروید تا تمام لبه لب ها با خط لب معین شوند. البته اگر دوست دارید لب های شما پرُ تر دیده گردد باید خط لب پایینی را از گوشه های خارجی به سمت مرکز بکشید.

لب ها را پر کنید

در قدم آخر کمی رژ لب روی لب ها بزنید و آن ها را آرام روی هم بمالید تا با هم ترکیب شوند. سپس خط لب خود را آنالیز کنید و اگر هنوز قسمت هایی از خط لب با رژ لب ترکیب نشده بود، با یاری برس لب یا نوک انگشت کار ترکیب را انجام دهید. وقتی به نتیجه دلخواه رسیدید یک دستمال روی لب هایتان بکشید تا همه چیز یکدست گردد. در خر هم کمی رژ لب فقط به قسمت مرکزی لب ها بزنید و دوباره آن ها را روی هم بمالید.

روش دوم: نحوه کشیدن خط لب برای آرایش کامل

در این بخش قرار است نحوه صحیح خط لب کشیدن برای داشتن آرایش کامل را یاد بگیرید. نحوه کشیدن خط لب در این روش تفاوت چندانی با روش قبلی ندارد اما در ریزه کاری ها باید کمی دقت کنید.

لب های خود را آماده کنید

درست به همان روشی که در بالا گفتیم لب ها را کمی اسکراب کنید. سپس روی لب ها بالم لب بزنید و اجازه دهید 15 دقیقه به همان حالت بماند.

کانسیلر بزنید

کانسیلر را درست در امتداد خط لب خود بزنید و با یاری یک اسفنج یا برس کانسیلر آن را با فونداسیون صورت مخلوط کنید. این کار را به شکلی انجام دهید که خط معینی از کانسیلر باقی نماند.

خط لب بزنید

از این مرحله به بعد قرار است نحوه کشیدن خط لب و رژ لب را یاد بگیرید. شما باید به همان روشی که در بالا شرح دادیم خط لب بکشید.

رژ لب بزنید

زدن رژ لب را از لب های بالایی آغاز کنید. از مرکز لب رژ بزنید تا به گوشه های خارجی برسید. سپس همین کار را روی لب پایینی انجام دهید، اما به روش برعکس. یعنی از گوشه ها آغاز کنید و به مرکز برسید. این تکنیک می تواند ماندگاری رژ لب را بیشتر و حالت لب های شما را زیباتر کند.

جلوه لب ها را بیشتر کنید

برای زیباتر و مجذوب کننده تر شدن لب ها می توانید کمی برق لب در مرکز لب ها بزنید و لب ها را روی هم بمالید. سپس با یاری برس یا نوک انگشت آن را کمی به اطراف پخش کنید. بعلاوه می توانید از هایلایتر برای انجام این کار بهره ببرید. فقط به خاطر داشته باشید که در صورت استفاده از هایلایتر باید روی لب بالایی خود تاکید بیشتری داشته باشید.

نحوه کشیدن خط لب غنچه ای

برای کشیدن خط لب غنچه ای به همان روشی که در کشیدن خط لب طبیعی آموزش دادیم عمل کنید. یعنی ابتدا با خط لب یک X در مرکز لب بالایی بکشید، به شکلی که قسمت های داخلی بخش قلبی شکل مرکز لب بالایی دقیقا با قسمت بالایی X منطبق باشند. سپس لبه قسمت های بیرونی قسمت قلبی شکل مرکز لب بالایی را خط لب بکشید. حالا خط لب را از هر دو طرف ادامه دهید تا به گوشه لب برسید. از گوشه های لب پایینی هم یک خط به سمت مرکز بکشید، یک بار از راست به سمت مرکز و یک بار از چپ به سمت مرکز. به همین راحتی یک خط لب غنچه ای کشیدید.

نحوه کشیدن خط لب برای لب های باریک

نحوه صحیح خط لب کشیدن برای لب های باریک کمی با روش معمول فرق دارد. شما باید خط لب را کمی بالاتر از خط طبیعی لب ها بکشید و سپس با یاری رژ لب و خط لب فاصله این بخش را پر کنید. بهتر است از خط لبی تیره تر از رژ لب خود برای این کار بهره ببرید. ابتدا یک خط باریک بکشید تا مطمئن شوید که از ظاهر نهایی لب ها راضی هستید. سپس یک بار دیگر خطر پررنگ تر روی خط قبلی بکشید. بعلاوه بهتر است این خط ها را از گوشه های لب به سمت مرکز بکشید تا لب های شما گوشتی دیده شوند.

مرور کلی

کشیدن خط لب می تواند ظاهر لب ها را بهتر کند اما باید برای کشیدن آن از نحوه صحیح کشیدن خط لب خاصی پیروی کنید تا ظاهری زننده و نازیبا ایجاد نکند. در این مطلب نحوه اصولی کشیدن خط لب به دو روش مختلف به شما آموزش داده شد. بعلاوه نحوه کشیدن خط لب به صورت غنچه ای و بعلاوه مناسب لب های باریک را هم به شما آموزش دادیم تا بتوانید همواره آرایشی زیبا و دلنشین داشته باشید.

منبع: ipsy

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 خرداد 1403 بروزرسانی: 10 خرداد 1403 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2255

به "نحوه کشیدن خط لب به 2 روش آسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه کشیدن خط لب به 2 روش آسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید