پیمان خازنی پرفورمنسی با موضوع صدا و شهر اجرا می نماید

به گزارش بازیکده، پیمان خازنی آهنگساز و نوازنده تار از اجرای پرفورمنسی با موضوع شهر و موسیقی اطلاع داد.

پیمان خازنی پرفورمنسی با موضوع صدا و شهر اجرا می نماید

به گزارش ، پیمان خازنی آهنگساز، درباره بستر ها و چرایی حرکت به سمت اجرای پرفورمنسی گفت: تلفیق بین رشته های مختلف راه حلی خلاقانه برای گسترش مرز های هنر و به خصوص توسعه زبان موسیقی است. من همواره از تجربیات جدید استقبال نموده ام و با شنیدن ایده ساز شهری سروستان به طراحی آستیاژ ضیائی، احساس کردم به شکلی متفاوت می توانم به صدادهی جدیدی برسم.

پیمان خازنی تاکید نمود: از آنجا که ساز شهری یک سازه اینتراکتیو است و برای استفاده عموم طراحی شده است، بنابراین تامین بخشی از هزینه ها به روش تامین اقتصادی جمعی نیز قابل قبول است.

آستیاژ ضیائی فعال حوزه شهر و طراح ساز شهری سروستان و دانش آموخته رشته برنامه ریزی شهری و آشنا با حوزه موسیقی است. در اجرای پرفورمنسِ پیش رو، ساز سروستان موضوع اصلی را دارد.

در به اجرا در آوردن ایده مجموعه سروستان و برای تامین بخشی از هزینه ها، این گروه این بار روش تامین اقتصادی جمعی یا crowd funding را انتخاب نموده است. در این روش که در کشور های پیشرفته بسیار متداول است و نمونه پروژه های بسیار موفقی با این روش به نتیجه رسیده است، از مخاطبان علاقه مند به موضوع، درخواست می گردد که به هر میزان که می خواهند در پیشبرد پروژه سهیم باشند. این گروه در اردیبهشت سال 1397 نیز پرفورمنسی محیطی با موضوع سازی با نام زیگورات را در فرهنگسرای نیاوران اجرا نموده است.

هدف اصلی از اجرای ساز های شهری در فضا های عمومی در ایران آشنا کردن شهروندان با صدا ها و الگو های ریتمیک و ساز های مختلفی است که شاید کمتر در زندگی روزمره شهروندان ایرانی نقش برجسته ای داشته باشند.

در این پرفورمنس پیمان خازنی طرح موسیقی و نوازندگی تار را بر عهده دارد که با همکاری گروهی از هنرمندان و نوازندگان به اجرایی متفاوت با این ساز شهری دست خواهند زد که زمان و مکان آن به زودی اعلام خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 3 دی 1398 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 487

به "پیمان خازنی پرفورمنسی با موضوع صدا و شهر اجرا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیمان خازنی پرفورمنسی با موضوع صدا و شهر اجرا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید