5 تمرین یوگای صورت که باید در خانه امتحان کنید

به گزارش بازیکده، پوست به خاطر حالت های مختلف صورت که بخشی از عادت های روزمره افراد است، مانند خط اخم بر پیشانی، به مرور زمان فرم اصلی خود را از دست می دهد. بسیاری برای رهایی از این خطوط و چروک ها به جراحی و تزریق پناه می آورند. اما یوگای صورت ادعا می نماید که می تواند بدون جراحی و حتی استفاده از محصولات پوستی گران قیمت، بر روی صورت اثرات لیفتینگ پوست را ایجاد کند. بعضی از متخصصان پوست این ادعا را تایید می نمایند. دبورا لانگویل، متخصص پوست می گوید: هدف از یوگای صورت افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی به پوست است که در نهایت باعث درخشندگی و جوان سازی پوست می گردد.

5 تمرین یوگای صورت که باید در خانه امتحان کنید

مزایای یوگای صورت

- خطوط تنش را به حداقل می رساند.

- ماهیچه های صورت را تقویت نموده و در نهایت چشم ها گشاد می شوند و گونه ها به بالا می فرایند و خط فک محکم می گردد.

- گردش خون در پوست را افزایش می دهد و باعث درخشش پوست می گردد.

- خطوط ظریف و چین و چروک را صاف می نماید.

- به مقابله با اثرات جاذبه زمین می پردازد.

خطرات احتمالی یوگای صورت

البته بعضی معتقدند یوگای صورت، به اسم یک رژیم ضد پیری ممکن است نتیجه معکوس هم داشته باشد. بعضی از متخصصان می گویند ایجاد انحراف در صورت از این طریق می تواند منجر به چین و چروک بیشتر گردد. در واقع بسیاری از چین و چروک های صورت ناشی از فعالیت های تکراری عضلات صورت مانند اخم یا لبخند زدن است و کشیدن مرتب صورت و ورزش عضلات هم ممکن است بتواند چین و چروک و خطوط ریز را در صورت ایجاد کند.

5 تمرین یوگای صورت

در اینجا پنج تمرین مورد استفاده در مطالعه جاما درماتولوژی آورده شده است. بهتر است برای آغاز هر روز پنج دقیقه تمرین کنید و در نهایت به اسم بخشی از برنامه مراقبت از پوست و مراقبت از خود، آن را به حداکثر 15 دقیقه در روز برسانید. اگر نگران خطرات آن هستید، تمرین ها را در حداقل زمان نگه دارید.

1.بلندکننده گونه: دهان خود را باز نموده و یک شکل O ایجاد کنید. لب بالایی خود را بر روی دندان قرار دهید و لبخند بزنید تا عضلات گونه به سمت بالا کشیده گردد. انگشتان اشاره را به آرامی در بالای عضلات گونه، مستقیم زیر چشم قرار دهید. عضلات گونه را آزاد کنید تا پایین بیایند. سپس دوباره لبخند بزنید، جوری که انگار می خواهید ماهیچه ها را به سمت چشم هل دهید. این کار را 10 بار تکرار کنید. آخرین مرتبه، ماهیچه ها را تا جایی که می توانید بالا ببرید و به مدت 20 ثانیه نگه دارید. این کار را سه بار تکرار کنید.

2. فرم دهی گونه : بدون نشان دادن دندان های خود لبخند بزنید و لب های خود را به بیرون بچرخانید، انگار که می خواهید لب ها را تا حد ممکن نشان دهید. سعی کنید با گوشه های دهان خود لبخند بزنید تا کمی کشش و سوزش در گوشه های دهان خود احساس کنید. انگشتان اشاره را بر گوشه های دهان قرار دهید و همزمان با فشار دادن به عضله، انگشتان را به سمت بالای استخوان گونه بکشید. عضله را تا قسمت استخوان گونه و به سمت گوشه چشم خود بلند کنید. وقتی به بالای استخوان گونه خود رسیدید، به مدت 20 ثانیه در این حالت بمانید و عضلات گونه های خود را سفت کنید. در حین انجام این کار با گوشه های دهان خود لبخند بزنید. این کار را سه بار تکرار کنید.

3. بلندکننده ابرو: نوک سه انگشت میانی را زیر هر ابرو قرار داده و فشار دهید تا چشم های شما به زور باز گردد. ابروهای خود را مخالف انگشتان به پایین بیاورید و در همین حین لبخند بزنید و نگه دارید. سپس چشمان خود را ببندید و کره چشم خود را به سمت بالای سر خود بچرخانید. 20 ثانیه در این حالت بمانید و لبخند بزنید. رها کنید و سه بار تکرار کنید.

4. فک و گردن: دهان خود را باز کنید و صدای آآآ ایجاد کنید. لب ها و گوشه های لب را به داخل دهان ببرید و فک پایین را به جلو بکشید. با استفاده از فک پایین، دهان خود را آهسته جمع کنید و هر بار که اسکوپ می کنید چانه خود را حدود 2 سانتی متر بالا بکشید و سر خود را به سمت عقب متمایل کنید. فک پایین خود را 10 بار باز و بسته کنید. در آخرین مرتبه، چانه شما باید به سمت سقف باشد. این شرایط را به مدت 20 ثانیه حفظ و آن را سه بار تکرار کنید.

5. تقویت کننده شقیقه: هنگام بستن فک، نوک انگشتان خود را به شقیقه فشار دهید، دندان های خود را به هم بچسبانید و چانه را به سمت بالا متمایل کنید. دندان ها را جمع کنید و تمرکز خود را روی شقیقه بگذارید، و به این فکر کنید که گوش های خود را به عقب حرکت داده اید. 10 ثانیه در این حالت بمانید، سپس دندان های پشت را فشار دهید و به مدت 10 ثانیه نگه دارید. عضلات شقیقه شما باید با هر فشار خم شوند. آرام باشید و این حرکت را سه بار تکرار کنید.

منبع: every day health

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 1711

به "5 تمرین یوگای صورت که باید در خانه امتحان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 تمرین یوگای صورت که باید در خانه امتحان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید