80درصد احتیاج گاز کشور توسط فناوری بومی تامین شد

به گزارش بازیکده، 80 درصد احتیاج گاز کشور از سوی یک شرکت دانش بنیان و با به کارگیری فناوری بومی تامین شد.

80درصد احتیاج گاز کشور توسط فناوری بومی تامین شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی بازیکده به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عضو هیات مدیره شرکت دانش بنیان به فراوریات این شرکت برای شرکت ملی گاز اشاره نمود و گفت: با توجه به اهمیت کاربرد دانش بومی، 80 درصد احتیاج گاز کشور توسط یک شرکت دانش بنیان و با به کارگیری فناوری بومی تامین شد.

وی با اشاره به این موضوع که این شرکت از سال 59 شروع به کار نموده است، گفت: این شرکت دانش بنیان که با هدف توسعه و خودکفایی در فراوری تجهیزات و خدمات مورد احتیاج صنعت گاز کشور تاسیس شد یکی از نخستین فراوریات آن در شبکه توزیع و گازرسانی شهری، رگولاتورهای گاز خانگی است. درحال حاضر این واحد صنعتی در قالب پنج واحد فراوریی، محصولات متنوعی را در سایزها و کلاس های مختلف طراحی، فراوری و در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می نماید.

وی همچنین اعلام کرد: کنتورهای گاز خانگی و صنعتی(شامل دیافراگمی، آلتراسونیک،جرمی حرارتی،کارتی-اعتباری،توربینی)، رگولاتورهای خانگی و صنعتی، اتصالات عایقی، شیرهای مسدود کننده و صنعتی، فیلترهای گازخشک، ایستگاه های تقلیل فشار و اندازه گیری با قابلیت مانیتورینگ و کنترل از راه دور از دیگر فراوریات این شرکت است.

به گفته وی، تمام احتیاجهای شرکت ملی گازو درقالب بیش از هزار نوع کالا تامین نموده است و عموما این کالاها برای نخستین بار در کشور فراوری شده است.

وی درباره صادرات فراوریات گازی کشور اعلام کرد: در حال حاضر به کشور cis و مذاکراتی نیز با کشور هندوستان نموده است تا برای توسعه فعالیت های دانش بنیان اقداماتی انجام گردد.

عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد: در حال حاضر به صورت مستقیم 2500 اشتغالزایی ایجاد نموده ایم تا برای توسعه محصولات دانش بنیان این شرکت گام 40 میلیون یورو صرفه جویی ارزی در کشور داشته ایم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 122

به "80درصد احتیاج گاز کشور توسط فناوری بومی تامین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80درصد احتیاج گاز کشور توسط فناوری بومی تامین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید