معماری و عمران

بودجه صد میلیون دلاری آمریکا برای ارتقای پایگاه هایش در ترکیه

علی رغم تهدید آنکارا به اخراج نظامیان آمریکایی از پایگاه هایش در ترکیه، اکنون خبر می رسد که پنتاگون حدود صد میلیون دلار بودجه برای ارتقای این پایگاه ها در نظر گرفته است.

23 بهمن 1398

پشت پرده شیوع کروناویروس؛ 50 روز مخفی کاری چینی ها

روزنامه نیویورک تایمز پشت پرده سیاسی شیوع ویروس کرونا در چین را افشا کرد. براساس این گزارش، میان شناسایی اولین بیمار مبتلا به این ویروس تا قرنطینه در ووهان حدود 7هفته فاصله بوده است. دولت چین نه تنها پس از اطلاع از بروز این بیماری به پنهان کاری دست زده،...

21 بهمن 1398

اردوغان آمادگی برای اعزام نظامیان ترکیه به لیبی را تکرار کرد

رئیس جمهور ترکیه با تکرار آمادگی این کشور برای اعزام نیروی نظامی به لیبی، گفت همکاری ها بین آنکارا و طرابلس توسعه می یابد.

15 بهمن 1398

قلعه چارلس سیگرز به ارزش 10.9 میلیون دلار

قلعه زیبای چارلس سیگرز (Charles Siegers) چندی پیش به یک خریدار خوش ذوق و البته احتمالاً متمول فروخته شد.

15 بهمن 1398

زندانی که کسی از آن جان سالم بدر نمی برد!

زندان برنجه تکاب یکی از جاذبه های کمتر شناخته شده شهرستان تکاب بوده که لقب سرزمین ناشناخته و اسرارآمیز را یدک می کشد.

14 بهمن 1398

نماز؛ چهره تمام نمای اسلام، ضرورت تجهیز نمازخانه های بین راهی

خبرنگاران/گیلان استاندار گیلان نماز را علامت دین و چهره تمام نمای اسلام دانست و گفت: باید به بهداشت و تجهیز نمازخانه های عمومی و مجتمع های بین راهی و جاده ای توجه ویژه ای گردد.

26 دی 1398

گزارش خبرگزاری مالزیایی از سفر آینده روحانی به کوالالامپور

خبرگزاری دولتی برناما مالزی در گزارشی درباره نشست 2019 کوالالامپور که قرار است از 27 تا 30 آذرماه برگزار گردد، از احتمال سفر رئیس جمهور ایران به این کشور شرق آسیا به منظور شرکت در این اجلاس اطلاع داد.

24 دی 1398

هیئت مالی ایتالیا رهسپار مازندران شد

سخنگوی شورای اطلاع رسانی دولت در مازندران گفت: هیئت 50 نفره ایتالیایی از استان مارکه ایتالیا وارد تهران شده و راهی مازندران شدند.

22 دی 1398

دیپلمات های بلژیکی و سوئدی در تهران

اوضاع یمن، سوریه و آخرین تحولات برجام محور گفتگوی دیپلمات های بلژیکی و سوئدی با مقامات وزارت امور خارجه ایران بود.

16 دی 1398

ایران با دو شرکت ایتالیایی تفاهمنامه حفاری امضا کرد

قائم مقام شرکت ملی حفاری با اعلام اینکه این شرکت تفاهمنامه اولیه با شرکت انی و سایپم ایتالیا به منظور توسعه همکاری های دوجانبه در صنایع حفاری امضا کرد، گفت: ایران آماده صادرات خدمات فنی و مهندسی در صنایع حفاری نفت و گاز به عراق است.

9 دی 1398

تسهیلات 12 میلیارد دلاری برای نوسازی ناوگان عمومی

مدیر نوسازی، توسعه و برنامه ریزی ناوگان عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از در نظر دریافت حدود 12 میلیارد دلار یارانه و تسهیلات در قالب دو طرح برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شامل کامیون، کامیونت، اتوبوس و مینی بوس اطلاع داد.

8 دی 1398

بهترین دیدنی های پیزا، شهر افسانه ای ایتالیا

پیزا، شهری با جذابیت ها و تاریخ غنی در ایتالیا است که علاوه بر برج مشهورش، جاذبه ها و دیدنی های فراوانی دارد. با بهترین دیدنی های پیزا آشنا شوید.

6 دی 1398

فلورانس در یک نگاه

فلورانس زادگاه رنسانس ایتالیا، شهر ژولیوس سزار و دانته، هنر و معماری و تندیسگری است و در نتیجه جاذبه های فوق العاده ای دارد که باید حتما از آن ها دیدن کنید.

2 دی 1398