ابداع هدستی که به درمان بی خوابی کمک می کند

به گزارش بازیکده، محققان پیروز به تولید یک هدست شدند که با تاثیر ناگهانی روی مغز، بی خوابی را درمان می کند.

ابداع هدستی که به درمان بی خوابی کمک می کند

به گزارش بازیکده و به نقل از دیلی میل، شرکت Neurovalens پیروز به تولید یک هدست شده که مودیس اسلیپ(Modius Sleep) نام گرفته است و بی خوابی را درمان می کند.

این هدست آن دسته از نورون های مغزی را که مسئول خواب هستند تحت تاثیر قرار می دهد. این تاثیر با لرزش های خفیف برقی صورت می گیرد.

سازندگان هدست مدعی شده اند که دستگاه ساخت آن ها مدت زمان لازم برای به خواب رفتن را کاهش می دهد. نمونه اولیه این دستگاه ساخته شده و قرار است 399 دلار قیمت داشته باشد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، آزمایش نمونه اولیه این هدست نشان داد که شرایط خواب 70 درصد از افراد دارای اختلال بی خوابی را بهبود بخشیده است.

سرویس سلامت همگانی(NHS) اعلام کرده که یک سوم جمعیت انگلیس با مسائل خواب روبرو هستند. این به این معناست که این افراد هر شب کمتر از 8 ساعت می خوابند.

روش های درمانی متدوال برای درمان بیخوابی به مصرف قرص های خواب آور محدود می شود که می توانند عوارض جانبی ناخوشایندی به همراه داشته باشند.

هدست مودیس اسلیپ به این طریق کار می کند که یک پالس الکتریکی را به ناحیه هیپوتالاموس مغز ارسال می کند و همچنین نورون های موجود در ساقه مغز را تحت تاثیر قرار می دهد.

ساقه مغز وظیفه ارسال پیام میان بدن و مغز را دارد.

هیپوتالاموس هم وظیفه خاموش کردن علائم برانگیختگی مغز و انتقال آن به شرایط خواب را دارد.

هدست مودیس اسلیپ بررسی می کند که افراد خواب هستند یا بیدار؟ و علاوه بر آن خواب همراه با حرکات سریع چشم(REM) را تنظیم می کند.

خواب همراه با حرکات سریع چشم یکی از مراحل خواب در پستانداران است که در آن بدن در حالت خواب عمیق به سر می برد ولی واکنش مغز در حالت بیداری است.

این دستگاه فعلا برای آمریکایی ها در دسترس واقع شده است ولی مشتریان انگلیسی و ایرلند شمالی هم به زودی می توانند آن را خریداری کنند.

البته قیمت دستگاه برای آمریکایی ها 500 دلار است.

جیسون مک کیون بنیانگذار شرکت Neurovalens اظهار کرد، هدست ساخت ما هیپوتالاموس مغز را تحت تاثیر قرار می دهد که به عنوان یک رایانه کوچک عمل می کند و روی بسکمک از نقاط مغز از جمله کاهش وزن و خواب اثر می گذارد.

وی اضافه نمود، هدف ما این است که به مردم کمک کنیم از مصرف قرص های خواب و آرام بخش جلوگیری کنند. زیرا این قرص ها تنها مشکل اصلی را برطرف می کنند و عوارض جانبی زیادی به دنبال دارند.

در آزمایش 30 روزه هدست مذکور، 95 درصد از کاربران، تا 85 درصد در شرایط خواب خود بهبود دیدند و گفتند که از الگوهای خواب خود رضایت بیشتری دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 516

به "ابداع هدستی که به درمان بی خوابی کمک می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع هدستی که به درمان بی خوابی کمک می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید