ابراز پشیمانی توراپراتور ارمنستانی از سفر نکردن به ایران

به گزارش بازیکده، 27 سال است که در این بازار هستیم و عمدتا با کشورهای دیگر ارتباط داشتیم و بسته های سفر به سایر کشورها را تعریف می کردیم. اما اکنون مسرور هستم که اکنون دارم اشتباهی که تا به امروز انجام داده بودم را ازبین می برم. درواقع معتقد هستم که سفر نکردنم به ایران یک اشتباه بود.

ابراز پشیمانی توراپراتور ارمنستانی از سفر نکردن به ایران

خبرنگاران: توراپراتور ارمنستانی گفت: در سفر به ایران، نخستین چیزی که به چشم می آید مهمان نوازی است. این اولین چیزی است که برای مسافران وجود دارد اینکه مردم ایران دوست دارند کشورشان را خیلی خوب به خارجی ها نشان دهند، بسیار اهمیت دارد. این نگاه را برای نخستین بار است که در ایران و در میان مردمان ایرانی می بینم.

به گزارش ایلنا، چندی پیش شاهد حضور گروهی از توراپراتورها و مدیران دفاتر خدمات مسافرتی ارمنستان برای شرکت در تور آشناسازی بودیم که به ایران سفر کردند و از جاذبه های تهران بازدید کردند.

مارینا (Marine Kpryan) (مدیر یکی از دفاترخدمات مسافرتی ارمنستان) با اشاره به آنکه آژانس مسافرتی که او آن را ده ها سال پیش افتتاح نموده یکی از قدیمی ترین آژانس های خدمات مسافرتی در ارمنستان است، گفت: این آژانس مسافرتی در سال 1996 تاسیس شد و با وجود آنکه سالهاست در حوزه گردشگری فعالیت دارم اما شخصا برای نخستین بار در سال 1402 (2023) به ایران سفر کردم. خیلی راضیم که در قالب فم تور (تور آشناسازی) امکان بازدید از ایران برایم فراهم شد تا بتوانم از نزدیک جاذبه های گردشگری ایران با ببینم.

او ادامه داد: این بازدید قطعا می تواند آغازگر ارائه پیشنهادات ما به گردشگران و مسافران مان برای سفر به ایران باشد. اگر امکانش هم باشد می توانیم مسافران ایرانی را نیز به ارمنستان ببریم.

مارینا در پاسخ به سوالی مبنی برآنکه 3 دهه از فعالیت او در عرصه گردشگری می گذرد چرا به گفته خودش تا به امروز به ایران سفر ننموده است، این درحالی است که ایران کشور همسایه ارمنستان است و شاید به واسطه تاریخ مشترکی که داریم برترین گزینه نیز برای سفر به حساب آید، گفت: سوال خیلی خوبی مطرح کردید. 27 سال است که در این بازار هستیم و عمدتا با کشورهای دیگر ارتباط داشتیم و بسته های سفر به سایر کشورها را تعریف می کردیم. اما اکنون راضی هستم که اکنون دارم اشتباهی که تا به امروز انجام داده بودم را ازبین می برم. درواقع معتقد هستم که سفر نکردنم به ایران یک اشتباه بود.

او تاکید نمود: می خواهم قید کنم که چرا تا به امروز این اشتباه را مرتکب شدم و این کار را انجام ندادم. کشور ایران، همسایه کشور من است و برای ارمنستان بسیار ارزشمند است و خیلی خوب کشور من را حمایت می نماید. درواقع همسایه ای بسیار خوب برای کشور من است. از این رو از این پس سعی می کنم اشتباهم را جبران کنم و روی بازار گردشگری ایران کار خواهم کرد.

این فعال گردشگری کشور ارمنستان در پاسخ به این سوال که آیا یکی از دلایلی که تا به امروز به ایران سفر ننموده بود و بسته سفر به ایران را نیز برای گردشگران ارمنستانی در نظر نمی گرفت، تبلیغات منفی رسانه های خارجی درخصوص ایران بوده یا خیر، گفت: خیر چنین چیزی نیست. فعالیت آژانس خدمات مسافرتی من به گونه ای آغاز شده بود که بسته های سفر به کشورهای اروپایی را در نظر گرفت و اولویت نیز حضور در نمایشگاه های خارجی بود. همینطور بازار گردشگری لندن را در نظر داشتیم و بعلاوه در نمایشگاه ITB برلین شرکت می کردیم. درواقع آغاز کار ما با بازار اروپا بود که همین امر سبب شد تا کشورهای همسایه مانند ایران را کمتر مورد توجه قرار دهیم.

او ادامه داد: البته با توجه به آنکه در آژانسم دو بخش گردشگری ورودی و خروجی فعال است از این رو سعی می کنیم در دو طرف بتوانیم کار کنیم. سعی داریم روابط مان در حوزه گردشگری ایران را فعال کنیم. بیشترین فعالیت آژانس مسافرتی ما در حوزه گردشگری فرهنگی (Cultural tourism) است و گردشگری ماجراجویانه فعال است ضمن آنکه بسته سفرهای دیگر را نیز تعریف می کنیم. حتا گردشگر هایی داشتیم که از اروپا آمده بودند و وارد ارمنستان شده بودند و سفری از ارمنستان به ایران برایشان تدارک دیدیم. هرگز گردشگر از طرف ایران به سمت ارمنستان را قبول ننموده بودم اما از این پس سعی می کنم فعالیت در بازار ایران را بیشتر کنم.

این تور اپراتور ارمنستانی درخصوص حضورش در ایران و سفری که داشته، گفت: از مهمان نوازی ایرانی ها بسیار لذت بردم. درست است که فقط چند روز در ایران بودم که قطعا امکان بازدید از همه جاذبه های ایران را نمی داد اما از تماشا فیلم های معرفی و البته مقاصدی که در نظر گرفته شده بود لذت بردیم. تماشا موزه ها بسیار تاثیرگذار بود.

او درخصوص شرایط زیرساخت های گردشگری ایران برای حضور گردشگران خارجی گفت: نخستین چیزی که به چشم می آید مهمان نوازی است. این اولین چیزی است که برای مسافران وجود دارد اینکه مردم ایران دوست دارند کشورشان را خیلی خوب به خارجی ها نشان دهند، بسیار اهمیت دارد. این نگاه را برای نخستین بار است که در ایران و در میان مردمان ایرانی می بینم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1402 بروزرسانی: 6 شهریور 1402 گردآورنده: game-kade.ir شناسه مطلب: 2231

به "ابراز پشیمانی توراپراتور ارمنستانی از سفر نکردن به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز پشیمانی توراپراتور ارمنستانی از سفر نکردن به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید